Kuriozitete - Të tjera

Gjashtë shenja të gjuhës së trupit që tregojnë nivelin e dashurisë së një çifti

Gjashtë shenja të gjuhës së trupit që tr…

Kuriozitete 16-11-2017

Vetëm një fotografi e një çifti mund të tregojë shumë për lidhjen e tyre, dhe ndonjëherë edhe të shërbejë si parashikues i të ardhmes së tyre së bashku. Të paktën këtë...

më shumë
Çfarë fshihet në foto: burrë apo grua; zbuloni çfarë tregon përgjigjja juaj

Çfarë fshihet në foto: burrë apo grua; z…

Kuriozitete 16-11-2017

Mënyra si perceptoni realitetin që ju rrethon ndryshon nga personi në person, ndonëse shqisa e të parit është e njëjtë për të gjithë. Tashmë e keni mësuar këtë gjë duke...

më shumë
Sipas psikologëve prindërit favorizojnë më shumë njërin nga fëmijët, ja kush është «i preferuari»

Sipas psikologëve prindërit favorizojnë …

Kuriozitete 16-11-2017

Gjatë gjithë jetës tuaj, prindërit ua kanë mbajtur të fshehtë një të vërtetë. Qoftë nëse keni qeni fëmija më i mirë me notat më të mira në shkollë apo fëmija më...

më shumë
Më thuaj në çfarë ore ke lindur, të të them çfarë karakteri ke

Më thuaj në çfarë ore ke lindur, të të t…

Kuriozitete 15-11-2017

Zakonisht në momentin që lind një bebe të gjithë interesohen në lidhje me ngjyrën e syve, nga i ka trashëguar tiparet, si janë flokët e tij, pra fillojnë të interesohen...

më shumë
Ja çfarë ka ndodhur me gruan që i ngriti gishtin e mesit presidentit amerikan, Donald Trump

Ja çfarë ka ndodhur me gruan që i ngriti…

Kuriozitete 15-11-2017

50-vjeçarja amerikane, Juli Briskman nuk do ta kishte menduar që një shëtitje e zakonshme me biçikletë të shtunën e fundit të muajit tetor do t’i rezervonte dy surpriza që do...

më shumë
 Kombinimet perfekte të shenjave të horoskopit

Kombinimet perfekte të shenjave të horo…

Kuriozitete 14-11-2017

Kur ti dhe shoku/shoqja jote e ngushtë jeni bashkë, gjërat priren të dalin jashtë kontrollit në kuptimin e mirë të fjalës. Ti mund të kesh dikë që të ndihmon të...

më shumë
Zgjidhni një trekëndësh dhe zbuloni një tipar të fshehtë të personalitetit tuaj

Zgjidhni një trekëndësh dhe zbuloni një …

Kuriozitete 13-11-2017

Loja e mëposhtme nuk është e panjohur për ju pasi në Tring keni bërë shumë të tilla. Mjafton të zgjidhni një trekëndësh dhe të lexoni se çfarë fsheh ajo figurë...

më shumë
Çelësi i suksesit sipas njeriut më të pasur në botë nuk ka lidhje as me paranë e as me pushtetin, ja cili është ai

Çelësi i suksesit sipas njeriut më të pa…

Kuriozitete 13-11-2017

Nëse bëhet fjalë për paranë, pushtetin apo famën, suksesi do të thotë gjëra të ndryshme për njerëz të ndryshëm. Për Bill Gatesin, ai është i përcaktuar nga dy faktorë: të...

më shumë
5 pyetjet që duhet t’i bëni dikujt për t’i zbërthyer personalitetin

5 pyetjet që duhet t’i bëni dikujt për t…

Kuriozitete 11-11-2017

Të gjithë biem dakord se, kur takon një njeri të ri, sido qofshin rrethanat, nuk është e lehtë ta njohësh. Në fillim mund të të duket se krijon një mendim...

më shumë
Hëna që do të zgjedhësh ka një mesazh për jetën tënde

Hëna që do të zgjedhësh ka një mesazh pë…

Kuriozitete 10-11-2017

Hëna nr 1.Je e orientuar drejt suksesit, energjike, optimiste dhe me besim në vete. Gjithmonë i thua vetes se duhet të punosh me veten për të rritur vetëbesimin, por në...

më shumë
Cilët janë numrat tuaj të fatit sipas shenjës së horoskopit

Cilët janë numrat tuaj të fatit sipas sh…

Kuriozitete 10-11-2017

A besoni tek horoskopi dhe numrat e fatit?! Nëse po, e dini se cilat janë numrat që ju sjellin fat? Nëse jo, atëherë më poshtë keni të renditura të gjitha...

më shumë
Njerëzit inteligjentë? Flenë pak, shkaktojnë rrëmujë kudo dhe flasin pisët

Njerëzit inteligjentë? Flenë pak, shkakt…

Kuriozitete 10-11-2017

Nuk do mend që, njerëzit me inteligjencë më të lartë se sa mesatarja kanë aftësi vepruese dhe zgjidhëse të problemeve, shumë më të mprehta se ata që kanë inteligjencë mesatare. Megjithatë...

më shumë
 Zgjidh bufin që të pëlqen dhe do të njihesh me anët e papëlqyera të vetes

Zgjidh bufin që të pëlqen dhe do të nji…

Kuriozitete 09-11-2017

1. Je njeri i hapur, i dashur por shumë kuriozTë pëlqen të mësosh gjëra të reja, interesante. Edhe pse nuk duhet ta bëje, i fut hundët atje ku nuk të...

më shumë
Figura e parë që ju tërheq vëmendjen tregon një tipar të fshehtë të karakterit tuaj

Figura e parë që ju tërheq vëmendjen tre…

Kuriozitete 08-11-2017

Me të vështruar këtë foto ju do të dalloni në mënyrë të qartë një imazh e ndoshta pak sekonda më vonë një imazh të dytë. Figura e parë që shihni...

më shumë
Njihuni me çiftin që po udhëton botën lakuriq

Njihuni me çiftin që po udhëton botën la…

Kuriozitete 06-11-2017

Sipas Daily Mail-it, Nick dhe Lins, një çift në mes të tridhjetave, u bënë nudistë , pasi kishin rezervuar aksidentalisht pak kohë në një sauna krejt nudo. Qysh prej asaj...

më shumë
Zgjidh një guaskë dhe zbulo mesazhin e duhur për ty

Zgjidh një guaskë dhe zbulo mesazhin e d…

Kuriozitete 06-11-2017

Fjalët që keni nevojë të dëgjoni mund t’i gjeni edhe aty ku nuk ua pret mendja. Zgjidhni një guaskë dhe lexoni cfarë mesazhi është shkruar për ju! Guaska 1Kjo guaskë është...

më shumë
Zgjidhni çiftin ku gjeni veten dhe zbuloni ç'thotë fotoja për lidhjen tuaj

Zgjidhni çiftin ku gjeni veten dhe zbulo…

Kuriozitete 06-11-2017

Me siguri fotoja e mësipërme ju ka bërë të vini buzën, përse jo edhe të kujtoni të gjitha herët ku divani apo një kënd tjetër i shtëpisë është bërë bashkëshoqërues...

më shumë
A e dini se çfarë pune bënte Kate përpara se të bëhej Dukesha e Kembrixhit?

A e dini se çfarë pune bënte Kate përpar…

Kuriozitete 04-11-2017

Në fakt, vëmendja e plotë mediatike përkushtuar vetëm për Kate Middleton, na ka bërë që të shohim vetëm shkëlqimin e figurës së saj. Por, vështirë të harrojmë artikullin kushtuar stilit...

më shumë
Ja për sa kohë u zgjat dashuria 12 shenjave të horoskopit, zbuloni arsyen kryesore të ndarjes sipas tyre

Ja për sa kohë u zgjat dashuria 12 shenj…

Kuriozitete 04-11-2017

Shenja e horoskopit mund të tregojë shumë për karakterin e një personi dhe tiparet, këto të influencuar nga yjet ndikojë në vendimet apo personalitetin e një personi. Shumë besojnë dhe...

më shumë
Kjo është arsyeja pse bebet e porsalindura i mbajnë duart të shtrënguara

Kjo është arsyeja pse bebet e porsalindu…

Kuriozitete 04-11-2017

Besoj se e keni vënë re që të gjithë të porsalindurit i mbajnë grushtat e tyre të mbyllur, e madje në disa raste mund të vëmë re se i mbajnë...

më shumë
Si u veshën VIP-at e Hollywood-it për Halloween?

Si u veshën VIP-at e Hollywood-it për Ha…

Kuriozitete 01-11-2017

Ashtu siç mund ta keni parë nëpër rrjete sociale, këtë fundjavë është festuar Halloween-i, ku njerëzit vishen me veshje “të frikshme” apo ku imitojnë personazhe të njohur për të trembur...

më shumë
Astrologu i famshëm i Facebook-ut bën parashikimin e yjeve për 2018-ën «Do të bëhen të gjithë seriozë»

Astrologu i famshëm i Facebook-ut bën pa…

Kuriozitete 01-11-2017

Mjaft u qurravitët, është koha të ngrini kokat sepse viti 2017-të, sido që ka qenë, po përfundon. Sipas parashikimeve të “Yjeve të Simon”, për vitin 2018-të, astrologu që ka fituar...

më shumë
5 fakte qesharake që rezultojnë të jenë të vërteta

5 fakte qesharake që rezultojnë të jenë …

Kuriozitete 01-11-2017

Sot do ju sjellim disa fakte që mund të mendoni se nuk janë të vërteta por në fakt është plotësisht e kundërta. Shihini më poshtë! 1. Kinezët nuk duhet të pijnë...

më shumë
Nga 542 dollarë deri 9.3 milionë dollarë, sa fitojnë pasanikët më të famshëm në ditë

Nga 542 dollarë deri 9.3 milionë dollarë…

Kuriozitete 31-10-2017

Disa persona në botë fitojnë mesatarisht në ditë, aq sa pjesa më e madhe e botës nuk arrin do t’i mbledhë as në një vit aq para dhe në disa...

më shumë
Leximi i duarve: Zbuloni çfarë tregojnë vijat e dorës për ju

Leximi i duarve: Zbuloni çfarë tregojnë …

Kuriozitete 31-10-2017

  Një udhërrëfyes praktik nga profesionistë të fushës. “Leximi” i tre vijave kryesore të dorës dhe lidhja e tyre simbolike me mënyrën tonë të jetesës.E dinit që sa herë jemi të...

më shumë
Jeni fëmija i parë, i mesmi apo i fundit? E ardhmja që ju pret në varësi të këtij vendi në famlije

Jeni fëmija i parë, i mesmi apo i fundit…

Kuriozitete 31-10-2017

Mesa duket ndikon në personalitetin e fëmijëve, nëse janë të parët, i mesmi apo fëmija i fundit pra më i vogli. Sipas ekspertëve, për secilin kanë disa gjëra për të theksuar...

më shumë
Halloween në minutë të fundit - Ja kostumet që mund ti përgatisni në vetëm 15 minuta

Halloween në minutë të fundit - Ja kostu…

Kuriozitete 30-10-2017

Ende nuk keni vendosur se çfarë do të vishni për Halloween apo nuk kishit planifikuar asgjë dhe tani ju duhet patjetër një kostum? Më poshtë ju sjellim një video ku...

më shumë
Imazhi i parë që shihni në fotografinë e mëposhtme zbulon karakterin tuaj dhe virtytet e fshehura

Imazhi i parë që shihni në fotografinë e…

Kuriozitete 30-10-2017

Mund të tingëllojë e çuditshme, por perceptimi i botës përreth tregon shumë për personalitetin e një personi. Edhe pse mund të keni përballë të njëjtën fotografi, pikturë ose objekt, syri...

më shumë
Sot në mesnatë ndërrohet ora; efektet pozitive dhe negative në humorin tonë

Sot në mesnatë ndërrohet ora; efektet po…

Kuriozitete 28-10-2017

Të dielën akrepat e orës do të spostohen mbrapa një orë, duke u kthyer kështu në orën dimërore. Por si lindi ideja e ndryshimit të orës? Çfarë efektesh ka mbi...

më shumë
Të gjitha datat e lindjes tregojnë disa fakte për personalitetin…Zbuloni tuajën!

Të gjitha datat e lindjes tregojnë disa …

Kuriozitete 28-10-2017

Gjeni numrin tuaj dhe lexoni më poshtë shpjegimin! Të lindurit më 1, 10, 19 dhe 28 të çdo muaji janë numri 1.Të lindurit më 2, 11, 20 dhe 29 të çdo...

më shumë
Plane për nesër? Temperaturat dhe situata e motit për ditët në vazhdim

Plane për nesër? Temperaturat dhe situat…

Kuriozitete 28-10-2017

Sipas meteorologeve, diten e shtune orët e para të ditës paraqiten me kthjellime e vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendin duke sjellë shira të dobët kryesisht...

më shumë
Çfarë vlerësojnë 12 shenjat e horoskopit në një lidhje, ja gjërat më të rëndësishme sipas tyre

Çfarë vlerësojnë 12 shenjat e horoskopit…

Kuriozitete 27-10-2017

Lidhjet në çift janë një balancë harmonike e shumë komponentëve dhe këto të fundit ndryshojnë, duke mos qenë të njëjta për të gjithë njerëzit. Nëse shumë kanë prioritet respektin, shumë...

më shumë
Sa të mprehtë jeni? Shumë pak njerëz arrijnë të dallojnë atë që vërtetë fshihet brenda rrethit të kuq

Sa të mprehtë jeni? Shumë pak njerëz arr…

Kuriozitete 27-10-2017

Kjo foto e një rrethi të kuq në sfond të bardhë është duke qarkulluar kudo në internet. Shumë pak mund të arrijnë të dallojnë atë që vërtet fshihet në të...

më shumë
Studim: Ja se çfarë tregojnë fotot që postoni në instagram për gjendjen tuaj mendore

Studim: Ja se çfarë tregojnë fotot që po…

Kuriozitete 26-10-2017

Do të mendoni se fotot që secili prej jush poston në Instagram tregojnë vetëm momente nga jeta jonë por në fakt, ato fshehin gjendjen tonë mendore. Në këtë përfundim ka...

më shumë
Zgjidh njërin prej syve dhe zbulo mesazhin shpirtëror që të përket

Zgjidh njërin prej syve dhe zbulo mesazh…

Kuriozitete 26-10-2017

Sytë, siç e keni lexuar dhjetëra herë, janë pasqyra e shpirtit. Përmes tyre mund të kuptojmë shumë rreth personalitetit të njeriut, mund të kuptojmë nëse po na gënjejnë, tradhëtojnë, dashurojnë…në...

më shumë
Cili prej këtyre do të pësojë aksident i pari? Përgjigjia juaj zbulon një tipar të personalitetit

Cili prej këtyre do të pësojë aksident i…

Kuriozitete 25-10-2017

Shpesh, ne mendojmë se e njohim veten mirë, megjithatë, ndonjëherë zbulojmë një aspekt të personalitetit tonë që nuk e njihnim.Shikoni me kujdes këtë figurë. Ajo tregon katër miq duke ecur...

më shumë
Luhatje temperaturash dhe reshje dëbore, ja parashikimi i motit për ditët në vijim

Luhatje temperaturash dhe reshje dëbore…

Kuriozitete 25-10-2017

Prej ditës së hënë temperaturat pësuan një rënie si në vlerat maksimale ashtu dhe në vlerat minimale duke na bërë të mendojmë se dimri erdhi prej vërteti këtë herë. Reshjet...

më shumë
Cili nga djemtë e fotos së mëposhtme ju duket më qesharak? Ja çfarë tregon zgjedhja që do të bëni për karakterin tuaj

Cili nga djemtë e fotos së mëposhtme ju …

Kuriozitete 24-10-2017

Fotoja e mësipërme duket një foto krejt normale në pamje të parë, ndonëse po ta shihni më vëmendje do të kuptoni se nuk është aspak e tillë. Katër djem qëndrojnë...

më shumë
Blogu « Travel of Book Packer» mrekullon të huajt, ja 20 gjërat që duhen bërë patjetër në Shqipëri

Blogu « Travel of Book Packer» mrekullon…

Kuriozitete 24-10-2017

“Oh Shqipëria! Sikurse vendet e tjera në Ballkan, ne kishim dëgjuar vetëm për historinë politike të Shqipërisë dhe nuk kishim pritshmëri të mëdha. Por tani mund të themi me siguri se...

më shumë
Zakonet e çuditshme të yjeve tanë të preferuar

Zakonet e çuditshme të yjeve tanë të pre…

Kuriozitete 23-10-2017

Tek i shohim nga ekrani të gjithë duken perfektë por në të vërtetë edhe yjet tanë të preferuar kanë zakone të çuditshme, frikëra apo dobësi. Tring i ka mbledhur të...

më shumë
Vetëm 2% e njerëzve arrijnë të gjejnë çfarë fshihet pas këtyre imazheve

Vetëm 2% e njerëzve arrijnë të gjejnë çf…

Kuriozitete 21-10-2017

Në pamje të parë më poshtë kemi tre fotografi të natyrës por nëse i shihni me kujdes do të vini re se në çdo foto fshihet nga nja kafshë. A...

më shumë
Ndryshimi i papritur i motit; sa do të shkojnë temperaturat pas ditës së hënë?!

Ndryshimi i papritur i motit; sa do të s…

Kuriozitete 21-10-2017

Mesa duket java e fundit e muajit tetor do të sjellë dimrin e vërtetë në Shqipëri për këtë vit. Shërbimi meterologjik meteoalb, thotë se duke filluar nga java e ardhshme, vendi...

më shumë
Vajza dy muajshe dëgjon për herë të parë zërin e mamasë, reagimi përlot më shumë se 10 milion njerëz/ Video

Vajza dy muajshe dëgjon për herë të parë…

Kuriozitete 21-10-2017

Në ka gjë që pëlqehet e bëhet virale më shpejtë në rrjetet sociale, ato janë bebet. Videto dhe fotot me to, marrin miliona ‘Like’ dhe shpërndahen po ashtu me mijera...

më shumë
Një e vrarë, 4 të dyshuar ! Vetëm 2% e njerëzve mund të zgjidhin misterin/Foto

Një e vrarë, 4 të dyshuar ! Vetëm 2% e n…

Kuriozitete 19-10-2017

Loja e mëposhtme që është bërë virale në rrjet, tregon se sa mënyra të ndryshme ka për të analizuar një situatë. Trupi i një gruaje gjendet i shtrirë ne tualet...

më shumë
Për pak orë vjen dimri, temperaturat ndryshojnë menjëherë

Për pak orë vjen dimri, temperaturat ndr…

Kuriozitete 19-10-2017

Temperaturat e këtyre ditëve të mesit të tetorit, jemi mësuar që t’I shohim në fillim shtatori, por këtë vjeshtë, gjërat kanë ndryshuar. Megjithatë, diellit të nxehtë e të fortë po...

më shumë
Gazeta zviceriane rendit 10 shqiptarët më të famshëm në botë: Nga Skënderbeu deri tek Era Istrefi!

Gazeta zviceriane rendit 10 shqiptarët m…

Kuriozitete 19-10-2017

Gazeta zviceriane ka publikuar rënditjen e dhjetë shqiptarëve më të famshëm në botë. Kjo ka ndodhur pasi një çift zvicerian pësoi një aksident ishin puntorët e shpëtimit shqiptarë ato që...

më shumë
Simbolet e ëndrrave që nuk duhet të shpërfillni asnjëherë!

Simbolet e ëndrrave që nuk duhet të shpë…

Kuriozitete 18-10-2017

Nëse i shihni këto ëndrra, duhet t’i bëni patjetër këto pyetje vetes 1. FLUTURIMIËndrrat e fluturimit shpesh tregojnë nevojën për të arritur ambicien. Ku po shkon? Si po shkon atje? A...

më shumë
Profesionet që ju përshtaten më shumë sipas shenjës së horoskopit

Profesionet që ju përshtaten më shumë si…

Kuriozitete 17-10-2017

Shenja e horoskopit është si një pashaportë individuale e cila fsheh të dhëna për gjithësecilin prej nesh. Renditja e yjeve në një pozicion të caktuar, ditën dhe orën kur ne...

më shumë
Metoda me ujë të ftohtë për të kuptuar nëse jeni të shëndetshëm ose jo

Metoda me ujë të ftohtë për të kuptuar n…

Kuriozitete 16-10-2017

Është një truk lehtësisht i realizueshëm, por me rezultate domethënëse. Mjafton të vendosni ujë të ftohtë në një enë dhe të fusni në të majat e gishtërinjve, për të paktën 30...

më shumë
3 shenjat që s'mbeten asnjëherë pa lekë, ja kush janë të pasurit e horoskopit

3 shenjat që s'mbeten asnjëherë pa lekë…

Kuriozitete 14-10-2017

A dëshiron të dish se cilat janë shenjat e horoskopit të cilat i pëlqejnë shumë lekët dhe të cilët kanë prirjen për tu bërë të pasur? Më poshtë po ju...

më shumë
Detajet e fshehta të fustanit të Kate Middleton që nuk u panë nga askush

Detajet e fshehta të fustanit të Kate Mi…

Kuriozitete 14-10-2017

Fustani i nusërisë së Kate Middleton u pëlqye aq shumë nga shtëpitë e modës, saqë ende sot pas 6 vitesh, dizejnuesit po krijojnë fustane sipas atij modeli. Projektuar nga Sarah...

më shumë
Sot është e premte, datë 13; Gjërat e çuditshme që kanë ndodhur ndër vite, në këtë datë

Sot është e premte, datë 13; Gjërat e çu…

Kuriozitete 13-10-2017

E premtja e datës 13, është sinonim i fatit të keq dhe paragjykimeve të shumta – madje këto mendime arrijnë deri në atë masë saqë disa njerëz anulojnë fluturimet, nuk...

më shumë
Përsëritet historia e fustanit me vija, çfarë ngjyre janë atletet?!

Përsëritet historia e fustanit me vija, …

Kuriozitete 12-10-2017

Pak kohë më parë rrjetet sociale u “çmendën” rreth një fustani i cili për disa njerëz dukej me ngjyrë të bardhë dhe me ngjyrë ari dhe për disa të tjerë...

më shumë
Zbuloni nivelin e inteligjencës përmes këtyre 3 pyetjeve

Zbuloni nivelin e inteligjencës përmes k…

Kuriozitete 12-10-2017

Mund t`iu duken pyetje të lehta por nuk janë të tilla. Në 3 pyetje mund të zbuloni sesa inteligjentë jeni vecse duhet të vini trurin në punë, pasi nuk janë...

më shumë
Lexo të panjohurat e personalitetit që fsheh stina kur ke lindur

Lexo të panjohurat e personalitetit që f…

Kuriozitete 11-10-2017

Një sërë studimesh të kryera vitet e fundit kanë arritur në përfundimin se temperamenti dhe mënyra e sjelljes së studentëve dhe të rriturve është i lidhur ngushtë me stinën kur...

më shumë
Ky njeri është brenda apo jashtë shtëpisë? Përgjigja juaj tregon diçka të rëndësishme për ju

Ky njeri është brenda apo jashtë shtëpis…

Kuriozitete 11-10-2017

Mënyra si e shihni njeriun në këtë ilustrim zbulon shumë për karakterin tuaj. Gjithçka duhet të bëni qështë t’i përgjigjeni pyetjes: “Ky njeri është brenda apo jashtë shtëpisë?” Nëse njeriun e...

më shumë
Jupiteri hyn në një stinë të re 1-vjeçare, çfarë do të thotë kjo për secilën nga shenjat e horoskopit?

Jupiteri hyn në një stinë të re 1-vjeçar…

Kuriozitete 10-10-2017

Si një gjarpër, Jupiteri sapo ndërroi lëkurë duke ndërhyrë në çdo shenjë të zodakut për të vendosur ekuilibra të tjere, por edhe sfida që nuk do të jenë të lehta...

më shumë
Kjo është pesha juaj ideale, sipas gjatësisë që keni

Kjo është pesha juaj ideale, sipas gjatë…

Kuriozitete 10-10-2017

Jeni të shqetësuar për peshën tuaj? Ndoshta duhet të mbani parasysh edhe gjatësinë. Pesha ideale e çdo personi varet nga gjatësia e tij. Rezultatet bazohen në këtë lloj formule: (Gjatësia juaj...

më shumë
9 ilustrime që na dëshmojnë një martesë të lumtur

9 ilustrime që na dëshmojnë një martesë …

Kuriozitete 10-10-2017

Çfarë e bën një marrëdhënie të lumtur? Shpesh janë gjërat e vogla që nuk mund të planifikohen. Është e pamundur të kemi një formulë për lumturinë, por disa nga momentet...

më shumë
Kafkë, vajzë, pemë, imazhi i parë që shihni tregon disa të fshehta të personalitetit tuaj

Kafkë, vajzë, pemë, imazhi i parë që shi…

Kuriozitete 09-10-2017

Perceptimi i botës përreth tregon shumë për personalitetin e një personi! Çfarë sheh syri juaj nuk sheh një tjetër dhe sikur përballë të keni të njëjtën pikturë për shembull. Një...

më shumë
Shuma e pabesueshme që mblidhet çdo vit nga ‘monedhat e dëshirave’ në shatërvane

Shuma e pabesueshme që mblidhet çdo vit …

Kuriozitete 09-10-2017

Shatërvani i Trevit në Romë ka një traditë të gjatë: nëse qëndroni me shpinë nga shatërvani dhe hidhni një monedhë nga shpatulla e majtë e keni të garantuar kthimin në...

më shumë
Këto janë shenjat e horoskopit që pëlqejnë jetën e natës dhe ato që mbyllen herët në shtëpi

Këto janë shenjat e horoskopit që pëlqej…

Kuriozitete 07-10-2017

  Çfarë ndryshimi ka një person që pëlqen orët e vona të natës dhe një tjetër që adhuron ta nisë ditën herët? Epo, ata që pëlqejnë orët e vona shpesh janë...

më shumë
Më thuaj orën e lindjes, të të them shumë për karakterin tënd!

Më thuaj orën e lindjes, të të them shum…

Kuriozitete 07-10-2017

Si ndikon orari i lindjes në karakterin tuaj? Sipas ekspertëve, ja cilat janë shpjegime përkatëse sipas orës së lindjes. • 00:00-02:00 ndiheni të sigurt vetëm në situata që i keni përjetuar...

më shumë
"Hëna udhëtare"; çfarë do të ndodh në qiell në 5 tetor?!

"Hëna udhëtare"; çfarë do të n…

Kuriozitete 04-10-2017

Vendosni një alarm në 5 tetor sepse ‘hëna e të korrave’ është një fenomen i pazakontë që nuk duhet ta humbisni. Hënën e plotë të tetorit, e quajtur ndryshe ‘hëna...

më shumë
Nëse keni këto dy tipare do të jeni patjetër i suksesshëm

Nëse keni këto dy tipare do të jeni patj…

Kuriozitete 02-10-2017

Nuk është aq e vështirë të jesh i suksesshëm. Por është e vështirë të jesh jashtëzakonisht i suksesshëm. Megjithatë, të gjithë ne shpresojmë të arrijmë sukses të jashtëzakonshëm (diçka që...

më shumë
Laura, vajza e parë që martohet me veten: “Lumturia ime varet vetëm nga unë!”

Laura, vajza e parë që martohet me veten…

Kuriozitete 02-10-2017

Laura Mesi thotë se është e hapur për dashuri në të ardhmen, por nuk do të presë për “princin e kaltër”.  Një grua italiane ka bërë bujë në medie në të...

më shumë
Si të përshkruani 12 shenjat e horoskopit me një fjalë të vetme

Si të përshkruani 12 shenjat e horoskopi…

Kuriozitete 30-09-2017

Mund t’ju duket e çuditshme dhe e pabesueshme por një pjesë e mirë e njerëzve besojnë te horoskopi dhe i dinë mirë karakteristikat e të tjerëve vetëm duke ditur shenjën...

më shumë
Zgjidhni një pendë dhe zbuloni 'te fshehtat' për veten

Zgjidhni një pendë dhe zbuloni 'te fsheh…

Kuriozitete 29-09-2017

Psikoanalistët dhe ekspertët theksojnë se nënndërgjegjja është pjesë kryesore e ndërgjegjes, por që në fakt ne nuk jemi të vetëdijshëm për këtë. Sipas tyre personaliteti i një njeriut varet nga...

më shumë
Themeluesit i Playboy-it varroset pranë Marilyn Monore, kjo është arsyeja përse e bleu atë vend për një shifër marramendëse

Themeluesit i Playboy-it varroset pranë …

Kuriozitete 29-09-2017

Themeluesi i revistës Playboy do të “ritakohet” pas 40 vitesh me Marilyn Monore, seks simbolin e viteve ’50, duke u varrosur pranë saj. Hugh Hefner e kishte blerë vendin pranë...

më shumë
5 gjërat thelbësore që duhet të dijë çdo njeri për grupin e gjakut

5 gjërat thelbësore që duhet të dijë çdo…

Kuriozitete 28-09-2017

Paralelisht me mënyrën tonë të jetesës dhe ushqimin, grupi i gjakut luan njëashtu një rol të rëndësishëm në trupin tonë. Janë katër grupe të gjakut : A, B, AB, O...

më shumë
E pabesueshme! Familja shqiptare gjen 115 mijë euro në Llogara, ja çfarë bën me to

E pabesueshme! Familja shqiptare gjen 11…

Kuriozitete 28-09-2017

Një familje turistësh shqiptar në Llogara, gjen një sasi prej 115 mijë Euro dhe i dorëzon në polici. Në përfundim të verifikimeve se kujt i përkiste kjo shumë monetare, ka sekuestruar...

më shumë
Unaza ideale e fejesës bazuar në shenjën e horoskopit/ Fotogaleri

Unaza ideale e fejesës bazuar në shenjën…

Kuriozitete 26-09-2017

Çdo vajzë do të dontë që në gishtin e katërt të dorës së majtë të mbante një unazë të çmuar, në emër të dashurisë ! Zgjedhja i takon partnerit, por...

më shumë
Vajza më e bukur në botë tani është modele për Dolce & Gabbana - Ja sa është rritur

Vajza më e bukur në botë tani është mode…

Kuriozitete 25-09-2017

Modelja 16 vjeçare që dikur quhej “vajza më e bukur në botë” në moshën 6 vjeçare, parakaloi për ‘Dolce & Gabbana’ në javën e modës në Milano të shtunën mbrëma. Thylane...

më shumë
Një gur në vend të zemrës, ja 4 shenjat e horoskopit që do t'ju thyejnë zemrën

Një gur në vend të zemrës, ja 4 shenjat …

Kuriozitete 25-09-2017

Të të thyejnë zemrën është ndoshta një nga eksperiencat më të dhimbshme dhe më të vështira që mund të përjetosh. Ka disa shenja të horoskopit që e bëjnë, ama. Kjo...

më shumë
5 llojet e shkrimeve që tregojnë ndryshimet mes personalitetit të njeriut

5 llojet e shkrimeve që tregojnë ndryshi…

Kuriozitete 25-09-2017

Mënyra se si ju shkruani në një fletë të bardhë tregon shumë për personalitetin tuaj. Kjo gjë theksohet së fundmi nga psikologë në SHBA, të cilët kanë kryer hulumtimin e...

më shumë
2 pyetje që pasi t’i përgjigjeni tregojnë nëse jeni një njeri normal apo një gjeni

2 pyetje që pasi t’i përgjigjeni tregojn…

Kuriozitete 23-09-2017

Testi i mëposhtëm do të zbulojë nëse ju jeni një njeri normal apo një gjeni. Dy pyetjet e hartuara nga Brightside kanë si qëllim të zbulojnë se çfarë ndodh në...

më shumë
Më thuaj si shtrëngon dorën, të të them se kush je

Më thuaj si shtrëngon dorën, të të them …

Kuriozitete 22-09-2017

Mënyra se si shtrëngojmë dorën tregon më shumë se fjalët sepse është instiktive dhe, si të gjitha gjërat instiktive, është e sinqertë. 1. Ky shtrëngim, me kyçet e gishtërinjve të drejtuara...

më shumë
Karakteristikat dhe të veçantat e fëmijëve të lindur në muajin nëntor

Karakteristikat dhe të veçantat e fëmijë…

Kuriozitete 22-09-2017

Për të gjitha nënat që janë në pritje të ëmbël dhe do sjellin në jetë fëmijën e tyre në muajin e 11 të vitit, kemi disa lajme për ju ...

më shumë
Kini kujdes ! Kush ju rregullon ekranin e thyer të celularit mund t'ju përgjojë

Kini kujdes ! Kush ju rregullon ekranin …

Kuriozitete 20-09-2017

Kur thyejmë ekranin e smartphone, mendimi ynë i parë janë paratë që nevojiten për ta rregulluar. Por kur çojmë për të rregulluar telefonin, duhet të bëjmë kujdes edhe ndaj sigurisë...

më shumë
Çfarë i ndodh trurit kur mbajmë një sekret, ja rreziku që na vjen prej tyre

Çfarë i ndodh trurit kur mbajmë një sekr…

Kuriozitete 20-09-2017

Të gjithë mbajmë sekrete, sado e pamundur të na duket, ashtu si të gjithë mund të japin fjalën që nuk do flasin për diçka dhe e bëknë. Por a e...

më shumë
Vetëm njerëzit shumë inteligjentë mund t'i dallojnë 6 kafshët në këtë foto

Vetëm njerëzit shumë inteligjentë mund t…

Kuriozitete 19-09-2017

Sipas një studimi në revistën Current Biology, mënyra se si truri juaj i përpunon imazhet, tregon shumë për inteligjencën tuaj. Njerëzit me një IQ më të lartë priren të përqëndrohen...

më shumë
Prej kësaj dite priten rrebeshe shiu, ja sa gradë do të ulen temperaturat

Prej kësaj dite priten rrebeshe shiu, ja…

Kuriozitete 19-09-2017

Prej disa ditësh temperaturat kanë pësuar një rritje prej disa gradësh duke kapur vlerën maksimale 30. Dielli i ngrohtë na ka bërë të mendojmë se vera është kthyer sërisht, por...

më shumë
Risitë e iPhone 8, 8+ dhe iPhone X, ja sa do të kushtojë supertelefoni?

Risitë e iPhone 8, 8+ dhe iPhone X, ja s…

Kuriozitete 18-09-2017

Gjëja e parë për të cilën shumë njerëz duan të flasin për iPhone X është çmimi 999 dollarë, por kur ju keni në dorë telefonin e ri, çmimi është gjëja...

më shumë
Të veçantat e çdo fëmije sipas shenjës së horoskopit, ja si ndryshon karakteri i tyre sipas muajit të lindjes

Të veçantat e çdo fëmije sipas shenjës s…

Kuriozitete 16-09-2017

Ujori (20 janar- 18 shkurt) Të zgjuar dhe çapkënë, fëmijët e lindur në këtë shenjë janë plot surpriza. Ndoshta janë fëmijët që pyesin më shumë dhe bëhen kureshtarë për çdo fenomen...

më shumë
3 shenjat e horoskopit që do të shkonin deri në fund të botës në emër të dashurisë

3 shenjat e horoskopit që do të shkonin …

Kuriozitete 15-09-2017

Në emër të dashurisë njerëzit kanë bërë e vazhdojnë të bëjnë disa prej sakrificave më të mëdha: dikush ka marrë trenin për të shkuar në shtetin fqinj, një tjetër i...

më shumë
5 shenjat e horoskopit që nuk prekin kurrë punë shtëpie me dorë

5 shenjat e horoskopit që nuk prekin kur…

Kuriozitete 13-09-2017

Rroba të shpërndara në të gjitha cepat e shtëpisë, këpucë të palara që prej dimrit të shkuar, çentro të ngrira në niseshte e deri tek çorape të parfumosura e hekurosura...

më shumë
Kafsha e parë që arrini të dalloni nga tetë të fshehurat tregon një anë të fshehtë të personalitetit tuaj

Kafsha e parë që arrini të dalloni nga t…

Kuriozitete 12-09-2017

Hidhni një sy në fotos së mësipërme ! A mund t’i shihni të teta kafshët? Edhe nëse jo, rëndësi ka të dalloni një dhe kafsha e parë që shihni tregon...

më shumë
Sa të mprehtë e keni shikimin? Gjeni çfarë nuk shkon në këtë imazh!

Sa të mprehtë e keni shikimin? Gjeni çfa…

Kuriozitete 11-09-2017

Ky është një nga testet e shikimit më të vështira deri më tani. Në mesin e 105 fotove të vogla, të cilat ngjajnë me personazhin kryesor të komedisë ‘Baby Boss’...

më shumë
Test/ Kush nga gratë është nëna e fëmijës? Përgjigjja zbulon tipare të panjohura të personalitetit tuaj

Test/ Kush nga gratë është nëna e fëmijë…

Kuriozitete 06-09-2017

Dhjetëra njerëz e kanë parë këtë fotografi dhe bien në dy kategori të ndryshme. Siç tregohet në figurë, ka dy zonja në një dhomë të cilat janë ulur përballë njëra-tjetrës...

më shumë
Njerëzit me këtë tipar të personalitetit priren të tradhëtojnë më shumë

Njerëzit me këtë tipar të personalitetit…

Kuriozitete 05-09-2017

Besimi është themeli i një lidhjeje dhe në mungesë të tij gjithçka mund të ndodhë. Nëse ende nuk keni fituar besimin e plote tek partneri dhe ende i kontrolloni telefonin...

më shumë
6 truke të thjeshta që minimizojnë rreziqet që vijnë nga WI-Fi publike pa fjalëkalim

6 truke të thjeshta që minimizojnë rrezi…

Kuriozitete 05-09-2017

Kërkesa e parë që njerëzit kanë kur ulen në një bar, restorant apo qoftë edhe kur shkojnë në shtëpinë e një miku lidhet me fjalëkalimin e internetit ! Duket se...

më shumë
Zgjidhni njërën nga nuancat e së verdhës dhe zbuloni disa tipare të karakterit tuaj

Zgjidhni njërën nga nuancat e së verdhës…

Kuriozitete 01-09-2017

Sa herë që mendoni për të verdhën, gjëja e parë që ju vjen në mend është lidhja me xhelozinë, një asocim i çuditshëm që në të vërtetë është tejet i...

më shumë
Sa i vëmendshëm jeni ndaj detajeve? Zbulojeni duke gjetur qenin në këtë foto

Sa i vëmendshëm jeni ndaj detajeve? Zbul…

Kuriozitete 31-08-2017

Një shikim i shpejtë, nuk mund të kapë çdo detaj rreth një obejkti, ashtu si një vështrim nuk do t’ju tregojë gjithçka për këtë foto. Në skicën më poshtë, duket...

më shumë
Vajza 23 vjeçare që po kalon famën e Albert Einstein

Vajza 23 vjeçare që po kalon famën e Alb…

Kuriozitete 29-08-2017

Të krahasohesh me gjenitë e njohur si Stephen Hawking dhe Albert Einstein nuk është diçka që i ndodh çdo personi.Prandaj kur i thoni Sabrina Gonzalez Paterskit se është shumë larg...

më shumë
Tiparet e karakterit që mësoni për një mashkull nga shenja e horokospit, por që ai nuk do i pranojë kurrë

Tiparet e karakterit që mësoni për një m…

Kuriozitete 28-08-2017

Personaliteti i një personi shprehet në forma të ndryshme, e vajzat shpresojnë të dekodojnë karakterin e një djali që kanë qef duke analizuar postimet në rrjetet sociale, fotot që publikojnë...

më shumë
Nuk do e besoni se sa muajshe shtatzënë është kjo modele, fansat e kritikojnë ashpër

Nuk do e besoni se sa muajshe shtatzënë …

Kuriozitete 28-08-2017

Sarah Stage, fitness blogerja e famshme e Instagramit, po ballafaqohet me kritika të vazhdueshme nga fansat e saj , vetem sepse në muajin e 8 të shtatzënisë modelja ka ende...

më shumë
Zbulo cila pemë i përket ditës tënde të lindjes dhe gjithë tiparet e tua sipas simbolit të jetës

Zbulo cila pemë i përket ditës tënde të …

Kuriozitete 28-08-2017

Keltët e lidhnin çdo periudhë të vitit me një pemë të ndryshme. Pema, simbolikisht, përfaqëson jetën natyrore, atë që gjenerohet në mënyrë ciklike në tokë, lind, rritet dhe vdes. Sipas...

më shumë
Sa ditë pushim mund të bëni me 700 mijë lekë në xhep në 32 vende të botës

Sa ditë pushim mund të bëni me 700 mijë …

Kuriozitete 22-08-2017

Sipas një studimi të kryer së fundi, britanikët mund të shijojnë deri në 6 javë pushime në Tailandë, 4 javë në Meksikë apo Xhamajka, me një buxhet prej 500 paund...

më shumë
Sa e përdorin shqiptarët facebook-un?! Përgjigjia është befasuese!

Sa e përdorin shqiptarët facebook-un?! P…

Kuriozitete 21-08-2017

Rrjetet sociale po bëhen pjesë e përditshmërisë për një pjesë të madhe të shqiptarëve, sidomos të rinjve. Të dhënat e fundit të Internetëorldstat tregojnë se Shqipëria ka 1.4 milionë përdorues...

më shumë
Numrat që çmendën rrjetin - Sa numra shihni në këtë foto?

Numrat që çmendën rrjetin - Sa numra shi…

Kuriozitete 21-08-2017

Në pamje të parë ju mund të dalloni 6,8 dhe 4 por në fakt në këtë foto fshihen më shumë se 3 numra? Do ju duhet pak përqëndrim por më...

më shumë
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Prev Next