Kuriozitete - Të tjera

BOSS lind nuk bëhesh, ja 6 shenjat e horoskopit që janë bekuar me këtë aftësi

BOSS lind nuk bëhesh, ja 6 shenjat e hor…

Kuriozitete 16-02-2018

Fjala “bos” është si një thikë me dy presa. Në situata të caktuara mund të marrë ngjyrime pozitive, ashtu si në disa të tjera mund të ketë konotacion negativ! Shumë...

më shumë
Si ta bëni dikë për vete, me disa lëvizje të thjeshta...

Si ta bëni dikë për vete, me disa lëvizj…

Kuriozitete 16-02-2018

Doni të tërhiqni vëmendjen e dikujt? Keni filluar të frekuentoni një person të ri dhe doni ta bëni për vete? Është më e thjeshtë sesa mendoni. 1.Në rastin e vajzave, luani...

më shumë
Detaji që shikoni në foto, zbulon nëse jeni njerëz pozitivë apo negativë

Detaji që shikoni në foto, zbulon nëse j…

Kuriozitete 16-02-2018

Ky është një test i thjeshtë psikologjik, sipas të cilit kuptoni sa përqind jeni të mirë apo të këqinj. Ose nëse doni t'i "masni pulsin" dikujt tjetër, tregojini këtë foto...

më shumë
Po planifikoni fundjavën tuaj? Zbuloni më përpara surprizat e motit...

Po planifikoni fundjavën tuaj? Zbuloni m…

Kuriozitete 16-02-2018

Këtë fundjavë, ndjehuni të lirë për të lëvizur jashtë qytetit. Ditët e zymta me shi do të mbeten pas. Pavarësisht uljes së temperaturave, moti është treguar zemërgjerë. Të paktën në...

më shumë
Produkti ideal, për çdo person me lëkurë të yndyrshme...

Produkti ideal, për çdo person me lëkurë…

Kuriozitete 15-02-2018

Ju shkëlqen fytyra në çdo moment? Keni provuar çdo krem të mundshëm që u kanë sugjeruar? Epo mund të provoni edhe një gjë tjetër, për herë të fundit. Pas saj...

më shumë
Parashikimi i Shkurtit: Çfarë thonë letrat Tarot për shenjën tuaj?

Parashikimi i Shkurtit: Çfarë thonë letr…

Kuriozitete 15-02-2018

Shkurti është një muaj i rëndësishëm për shkak të eklipsit diellor që zhvillohet më 15 shkurt në aksin Luan-Ujor. Letra Tarot e muajit shkurt është “I Varuri”. DASHILetra e muajit: Të...

më shumë
Shenjat më manipuluese të horoskopit: Mos u gënjeni nga ëmbëlsia e tyre...

Shenjat më manipuluese të horoskopit: Mo…

Kuriozitete 15-02-2018

Janë 4 shenja, të cilat konsiderohen si ato më manipuluese. Sapo t'i përmendim, ndoshta do iu vijnë në mendje momente shumë të bukura me to. Pikërisht prej ëmbëlsisë dhe mirësisë...

më shumë
Dashuri në kohën e Facebook-ut dhe Instagram-it, ja çfarë nuk duhet të publikoni në rrjete sociale për Shën Valentin

Dashuri në kohën e Facebook-ut dhe Insta…

Kuriozitete 14-02-2018

  Prania e rrjeteve sociale në jetën e gjithësecilit prej nesh i ka dhënë një hov të ri komunikimit, madje nuk do të ekzagjeronim aspak nëse do të thonim që ka...

më shumë
5 shenjat më ambicioze të horoskopit që arrijnë majat e suksesit gjithmonë

5 shenjat më ambicioze të horoskopit që …

Kuriozitete 12-02-2018

Njerëzit shpesh përcaktojnë qëllime të ndryshme gjatë gjithë jetës së tyre. Dikush mund të dëshirojë të bëjë një karrierë, të bëhet i pasur, i famshëm, të tjerët të mbushin murin...

më shumë
Ju ftojmë në shtëpinë përrallore të Jennifer Aniston në Kaliforni

Ju ftojmë në shtëpinë përrallore të Jenn…

Kuriozitete 10-02-2018

"Bota e re vjetër bashkohet me të renë" - kështu është quajtur nga Vogue shtëpia e aktores së njohur Jennifer Aniston. Mbi 7 artitektë kanë punuar për të dizenjuar shtëpinë...

më shumë
Pesë shenjat më kreative të zodiakut që i zgjidhin problemet në mënyrat më të veçanta

Pesë shenjat më kreative të zodiakut që …

Kuriozitete 10-02-2018

Disa shenja kanë aftësinë unike, të mendojnë jashtë kutisë dhe t’u japin zgjidhje problemeve në një mënyrë aspak të zakontë ! Kjo lidhet me aftësinë e tyre krijuese dhe mënyrën...

më shumë
Këta janë mashtruesit më të mëdhenj të horoskopit

Këta janë mashtruesit më të mëdhenj të h…

Kuriozitete 10-02-2018

Mbase nuk e keni lidhur ndonjëherë seriozisht, aftësinë që kanë disa njerëz për të gënjyer, me shenjën e tyre të zoodiakut, por në fakt, lidhja ekziston! Zbuloni cilët janë mashtruesit...

më shumë
Botërori Rusi 2018, rrezikohet të anullohet për një arsye të çuditshme...

Botërori Rusi 2018, rrezikohet të anullo…

Kuriozitete 10-02-2018

Në Rusi ka patur një "shpërthim" karkaleçash. Kjo gjë mund të sjellë në anulimin e Botërorit Rusi 2018, pasi karkaleçat mund të shkatërrojnë fushat ku pritet të luajnë futbollistët. Qeveria...

më shumë
Jeni vetëm për Shën Valentin? Ja si mund ta kaloni ditën e të dashuruarve!

Jeni vetëm për Shën Valentin? Ja si mund…

Kuriozitete 10-02-2018

14 Shkurti është një ditë e veçantë për të gjithë të dashuruarit, por jo aq e këndshme për beqarët apo jo? Sikur të mos mjaftonte fakti që jeni single, duhet...

më shumë
Kafsha e parë që shihni në këtë foto, zbulon një mesazh të caktuar për gjendjen aktuale që po kaloni

Kafsha e parë që shihni në këtë foto, zb…

Kuriozitete 09-02-2018

Të lodhur nga lojërat e mërzitshme që qarkullojnë pothuajse kudo në rrjetet sociale? Po sikur të sprovoni veten, më saktë shikimin duke u fokusuar tek fotoja e mësipërme dhe të...

më shumë
Përjetoni shpesh gjëndje ankthi? Ja si duhet të veproni...

Përjetoni shpesh gjëndje ankthi? Ja si d…

Kuriozitete 09-02-2018

Çdo person mund të kalojë momente ankthi apo qoftë edhe kriza të tilla. Në varësi të sistemit nervor, të situatave me të cilat përballemi apo kushtet në të cilat ndodhemi...

më shumë
Për pak do fitonte kurorën, modelja tregon se në të vërtetë është djalë

Për pak do fitonte kurorën, modelja treg…

Kuriozitete 08-02-2018

Miss Interneti është kompeticioni që mblodhi të gjitha vajzat bukuroshe në Kazakistan. Votuesit online, do të përzgjidhnin fituesen. Çdo fazë e këtij konkursi, zhvillohej duke dërguar foto në adresën e...

më shumë
Zgjidhni një nga figurat dhe zbuloni se cili është 'ëngjëlli' juaj mbrojtës!

Zgjidhni një nga figurat dhe zbuloni se …

Kuriozitete 08-02-2018

Përzgjedhjet e ndryshme që ne bëjmë, zbulojnë shumë nga karakteri jonë. Por, në këtë rast, do tregojmë vetëm diçka: Kush është mbrojtësi juaj magjik?Nëse keni zgjedhur figurën nr.1Atëherë ëngjëlli juaj...

më shumë
Foto/Shtëpia luksoze e këngëtares, thjesht një mrekulli...

Foto/Shtëpia luksoze e këngëtares, thjes…

Kuriozitete 08-02-2018

Mund ta quajmë pa frikë një shtëpi ëndrrash. Dhe nuk kishte si të mos ishte e tillë, pasi ka kushtuar plot 3 milion dollarë. Bëhet fjalë për shtëpinë e Selena...

më shumë
Kjo është arsyeja ''absurde'' përse Kate Middelton nuk duhet të zbërthejë kurrë pallton në publik

Kjo është arsyeja ''absurde'' përse Kate…

Kuriozitete 07-02-2018

Edhe pse muajt e fundit, e gjithë vëmendja mediatike është e fokusuar tek pjesëtarja më e re e familjes mbretërore britanike, e fejuara zyrtare e Princit Harry, Meghan Markle, asgjë...

më shumë
Vera lufton depresionin? Për të gjithë pijedashësit...

Vera lufton depresionin? Për të gjithë p…

Kuriozitete 07-02-2018

Alkooli konsiderohet si depresant, madje si një nga ngacmusit më të mëdhenj të një gjëndjeje depresive. Por, studimet e fundit kanë treguar se është pikërisht vera ajo që mund t'i...

më shumë
Kujdes! Këto janë gjërat që partneri juaj nuk duhet t'i dijë...

Kujdes! Këto janë gjërat që partneri jua…

Kuriozitete 07-02-2018

Ok, jemi dakord që duhet të jemi të sinqertë në çift. Por, nuk mendoni se ndonjëherë disa detaje të vogla është më mirë të mos dihen nga pala tjetër? Sigurisht...

më shumë
Shenjat e horoskopit që nuk tradhëtojnë kurrë!

Shenjat e horoskopit që nuk tradhëtojnë …

Kuriozitete 07-02-2018

Shenja e horoskopit mund të tregojë shumë për një person. Normalisht, përsa i përket tradhëtisë, nuk mund të themi se varet 100% nga shenja. Çdokush ka në dorë të bëjë...

më shumë
Mashkulli ideal? Këto janë tiparet që duhet të ketë sipas...

Mashkulli ideal? Këto janë tiparet që du…

Kuriozitete 07-02-2018

Çdo person ka preferencat e veta, por në këtë rast do të flasim për disa detaje të përgjithshme që e bëjnë një mashkull tërheqës. Shkencëtarët kanë treguar një "prototip" mashkulli...

më shumë
Përreth botës për vetëm dy orë, brenda një dekade do ndodhë çmenduria

Përreth botës për vetëm dy orë, brenda n…

Kuriozitete 05-02-2018

Boeing ka premtuar të bëjë aeroplanët hipersonik për pasagjerët, një realitet - dhe thotë se diçka e tillë mund të ndodhë brenda një dekade. Avionët hipersonikë , fluturojnë deri në 3.800...

më shumë
Testi vizual që përcakton pikat tuaja të forta e të dobëta/ Cilën figurë shihni të parën

Testi vizual që përcakton pikat tuaja të…

Kuriozitete 05-02-2018

Një arsye pse një test i shpejtë personaliteti mund të jetë aq i dobishëm lidhet me faktin se të qenët objektiv rreth vetes është shumë e vështirë. Sigurisht, është e...

më shumë
Parashikimi i letrave tarot për muajin shkurt/ 6 shenjat e para të zodiakut

Parashikimi i letrave tarot për muajin s…

Kuriozitete 03-02-2018

DASHIKeni shumë plane dhe ide por nuk jeni plotësisht të sigurt se si të vendosni në zbatim. Për fat të keq, njerëzit që normalisht do t’ju ndihmonin dhe do t’ju...

më shumë
Parashikimi i letrave tarot për muajin shkurt/ 6 shenjat e dyta të zodiakut

Parashikimi i letrave tarot për muajin s…

Kuriozitete 03-02-2018

PESHORJAE keni sforcuar shumë veten këto kohë, sepse nuk jeni atu ku doni . Roma nuk është ndërtuar në një ditë, ndaj duhet ta merrni me qetësi. Këtë shkurt do...

më shumë
Nuk dini si të argëtoheni në ditë me shi? Zgjidhjen ua japim ne!

Nuk dini si të argëtoheni në ditë me shi…

Kuriozitete 03-02-2018

Ditët me shi, pikërisht si kjo fundjavë që po kalojmë, për shumë njerëz janë thjesht të urryeshme. Ato konsiderohen të mërzitshme dhe totalisht pa produktivitet. Megjithatë, ka disa mënyra për...

më shumë
Koleksioni i ri kozmetik i Rita Orës, tashmë i prekshëm nga të gjithë!

Koleksioni i ri kozmetik i Rita Orës, ta…

Kuriozitete 03-02-2018

Këngëtarja shqiptare, përveç suksesit në tregun muzikor, është bërë shpesh herë pjesë e fushatave publicitare. Së fundmi, ajo ka hedhur në treg koleksionin e buzëkuqëve në bashkëpunim me "Rimmel". Buzëkuqët që...

më shumë
Disa kuriozitete të padëgjuara më përpara për njerëzit

Disa kuriozitete të padëgjuara më përpar…

Kuriozitete 03-02-2018

Mendojmë se në epokë dixhitale kemi informacion për çdo gjë, por nuk është e vërtetë. Ka shumë gjëra për të cilat ndoshta nuk ka shkon mendja kurrë të hulumtojmë. Për...

më shumë
Shihni ëndrra të çuditshme? Ja disa gjëra që nuk dini rreth tyre...

Shihni ëndrra të çuditshme? Ja disa gjër…

Kuriozitete 03-02-2018

Të gjithëve na ka ndodhur që të zgjohemi një ditë dhe të mendojmë rreth ëndrrës që kemi parë. Shumë persona madje kërkojnë shpjegimet e tyre, nëse i mbajnë mend ato...

më shumë
Këto janë shenjat më me fat për muajin shkurt

Këto janë shenjat më me fat për muajin s…

Kuriozitete 03-02-2018

Muaji shkurt, ose siç konsiderhet ndryshe muaji i dashuisë, do të jetë shumë fatsjellës për disa shenja. Disa do të jenë të përkëdhelura nga fati e disa më pak. Më...

më shumë
Nuk do ta besoni, por në këtë vend Rihanna nuk lejohet të shkelë më!

Nuk do ta besoni, por në këtë vend Rihan…

Kuriozitete 02-02-2018

Rihanna është akuzuar se është pjesë e "Illuminatit", e për këtë arsye është shpallur persona non grata në Senegal. Ajo ishte e ftuar në një konferencë së bashku me presidentin...

më shumë
Ndryshimet që sjell Hëna e 'përgjakur' tek këto shenja...

Ndryshimet që sjell Hëna e 'përgjakur' t…

Kuriozitete 01-02-2018

Mbrëmjen e djeshme, ndodhi eventi qiellor të cilin të gjithë kishim një muaj që e prisnim. Hera e parë pas 150 vitesh, që do të mund të shijonim Hënën e...

më shumë
Këto janë tre shenjat më të turpshmë të horoskopit...

Këto janë tre shenjat më të turpshmë të …

Kuriozitete 01-02-2018

  Disa persona e kanë protagonizmin shumë të natyrshëm, disa të tjerë jo. Por, këto shenja, jo vetëm që nuk duan të jenë kurrë protagoniste, por nuk duan as të tërheqin...

më shumë
Objektet personale që nuk duhet t'i ndani kurrë me askënd!

Objektet personale që nuk duhet t'i ndan…

Kuriozitete 31-01-2018

Mund të jeni mësuar të shkëmbeni gjithçka me shoqet tuaja të ngushta, por disa gjëra është kategorikisht e ndaluar të përdoren prej tyre. Jo sepse ju nuk keni besim tek...

më shumë
Shenjat e horoskopit që nuk duan asgjë dhe askënd përveç vetes

Shenjat e horoskopit që nuk duan asgjë d…

Kuriozitete 30-01-2018

Nuk ka asgjë për t’u trembur, për aq kohë sa jo të gjithë jemi perfektë. Egoizmi ndodhet përbrenda secilit prej nesh, ndërsa disa njerëz thjesht e kanë në doza disi...

më shumë
7 të vërtetat e pathëna rreth të qënit anëtar i një bande muzikore!

7 të vërtetat e pathëna rreth të qënit a…

Kuriozitete 30-01-2018

Jo gjithmonë gjërat janë ashtu siç duken. Dhe kjo, nuk bën diferencë nëse flasim për një grup muzikor vajzash apo djemsh. Gjithmonë midis tyre do të ketë tension. Në fund...

më shumë
Zgjidhni një nga engjëjt! Retë në foto do t’ju tregojnë ato që nuk dini për veten

Zgjidhni një nga engjëjt! Retë në foto d…

Kuriozitete 27-01-2018

Shikoni këto formacione të mrekullueshme të reve dhe zgjidhni nga e majta në të djathtë atë që mendoni se i ngjan më shumë një Engjëlli: Për renë që keni zgjedhur: do...

më shumë
Shenjat fatlume të horoskopit për javën e parë të shkurtit

Shenjat fatlume të horoskopit për javën …

Kuriozitete 27-01-2018

Mjaftojnë vetëm pak ditë që Janari t’ja lëri stafetën kalendarike Shkurtit, duke shpresuar që mos ti lëri aspak mërzinë karakterizuese të tij. Plot 28 ditë, nuk janë shumë, aq më...

më shumë
Brenda shtëpisë së Ronaldos: Ju prezantojmë ku jeton yli madrilenaz (FOTO)

Brenda shtëpisë së Ronaldos: Ju prezanto…

Kuriozitete 27-01-2018

Palestër, pishinë, një kopsht i madh, 8 banjo dhe 7 dhoma në 900 mentra katror është kjo shtëpia e yllit të futbollit, Cristiano Ronaldo. I ardhur nga një familje e...

më shumë
Ç’lloj inteligjence ke në bazë të shenjës së horoskopit?

Ç’lloj inteligjence ke në bazë të shenjë…

Kuriozitete 27-01-2018

Ke menduar ndonjëherë se si cilësohet inteligjenca jote? Nuk ke pse e vret mendjen se si të përcaktojnë të tjerët sepse Living të sjell ‘fjalën’ e yjeve. Secila shenjë ka...

më shumë
Skandal i «Vanity Fair»: Photoshop-i i keq i nxjerr yjet amerikanë me 3 këmbë e 3 duar

Skandal i «Vanity Fair»: Photoshop-i i k…

Kuriozitete 26-01-2018

Ballina e revistës “Vanity Fair” në të cilën shihet Oprah Winfrey ka marrë vëmendje për shkak të dështimit në Photoshop pasi kjo revistë aksidentalisht i dha tre duar yllit televiziv. Për...

më shumë
Zgjidhni cila nga këto foto ju duket më e frikshme dhe zbuloni një anë të fshehtë të personalitetit tuaj

Zgjidhni cila nga këto foto ju duket më …

Kuriozitete 26-01-2018

Secili nga këto hyrje përfaqëson një lloj personaliteti dhe pasi të keni zgjedhur foton më të frikshme, do të lexoni se çfarë tregon kjo e fundit për personalitetin tuaj. Nëse jeni...

më shumë
Të martohesh në tualet? Ja historia e çuditshme e këtij çifti

Të martohesh në tualet? Ja historia e çu…

Kuriozitete 26-01-2018

Edhe dasma e Brian dhe Maria Shulz do të kishte qenë shumë normale nëse mamaja e dhëndrit nuk do të kishte pësuar një krizë astme në zyrën shtetëore. Ajo u...

më shumë
«Shqisa e gjashtë» e çdo shenje horoskopi/Pjesa e parë

«Shqisa e gjashtë» e çdo shenje horoskop…

Kuriozitete 26-01-2018

Edhe nëse nuk besoni në fenomenet e mbinatyrshme, nëse do t’ju pyesnim rreth “shqisës suaj të gjashtë” e sigurtë që do e kishit një përgjigjie! Të gjithë njerëzit besojnë se...

më shumë
Zgjidhni një trekëndësh të vetëm dhe të zbuloni një tipar të fshehtë të personalitetit tuaj

Zgjidhni një trekëndësh të vetëm dhe të …

Kuriozitete 24-01-2018

Loja e mëposhtme nuk është e panjohur për ju pasi në Tring keni bërë shumë të tilla. Mjafton të zgjidhni një trekëndësh dhe të lexoni se çfarë fsheh ajo figurë në...

më shumë
Martohet çifti i parë homoseksual në ushtri, të dy kapitenë

Martohet çifti i parë homoseksual në ush…

Kuriozitete 23-01-2018

Kapitenët e ushtrisë Daniel Hall 30 vjeç dhe Vincent Franchino 26-vjeç janë martuar së bashku në akademi në New York duke u bërë çifti i parë homoseksual në detyrë. Pilotët e...

më shumë
Qeni udhëton 180 km për të gjetur pronarin e tij

Qeni udhëton 180 km për të gjetur pronar…

Kuriozitete 23-01-2018

Një qen ka arritur që të udhëtojë vetëm me tren për rreth 180 km, madje edhe duke ndryshuar stacione për të gjetur pronarin e tij. Dobermani është gjetur nga disa njerëz...

më shumë
Me sa gradë do të ulen temperaturat gjatë javës në vijim?

Me sa gradë do të ulen temperaturat gjat…

Kuriozitete 22-01-2018

Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga masa ajri te ftohta me origjine Arktike te cilat do te kushtezojne ne vendin tone mot te qendrueshemm dhe renie te temperaturave. Kështu, filliimi...

më shumë
Lëvizja e planeteve gjatë ditëve të fundit të janarit dhe ngjarjet kryesore për 12 shenjat e horoskopit

Lëvizja e planeteve gjatë ditëve të fund…

Kuriozitete 22-01-2018

Parashikimi i yjeve për javën në vazhdim 22-28 janar nga astrologu më i mirë italian Paolo Fox.DashiNdonjëherë e perceptojmë realitetin gabim. Për fat, pozicionimi i ri i Marsit do të...

më shumë
Emri më i famshëm për vajza që po zgjedhin të gjithë prindërit prej 2 muajsh

Emri më i famshëm për vajza që po zgjedh…

Kuriozitete 20-01-2018

Në disa vende të botës, bëhet gati absurd ndikimi që kanë personazhet e famshëm te masa e njerëzve. Rasti më i fundit është ai i princeshës së ardhshme të Britanisë...

më shumë
5 shenjat e horoskopit që do të përjetojnë ndryshimet më të mëdha këtë vit

5 shenjat e horoskopit që do të përjetoj…

Kuriozitete 20-01-2018

Të gjitha shenjat e horoskopit do të presin një mori sfidash e mundësish të reja këtë vit, por vetëm 5 prej tyre do të përjetojnë ndryshimet më të mëdha. Të...

më shumë
Si t'i mbani duart kur dilni në fotografi, ja qëndrimet e duhura për një foto të përsosur

Si t'i mbani duart kur dilni në fotograf…

Kuriozitete 20-01-2018

Gjithçka që doni është vetëm një foto e bukur për Instagram, dhe pas 50 shkrepjesh kuptoni që duart janë ato që jua prishin pozën. Të gjithave na ka ndodhur të...

më shumë
Test/ Kafsha e parë që dalloni në këtë foto fsheh një mesazh të rëndësishëm për të tashmen

Test/ Kafsha e parë që dalloni në këtë f…

Kuriozitete 19-01-2018

1.Luani: Në qoftë se kafsha e parë që vutë re është luani, nuk është aspak çudi të mos gjeni këto karakteristika tek vetja: jeni i vendosur, i përgjegjshëm dhe një...

më shumë
Shenja e horoskopit me të cilën nuk do të dashuroheshit kurrë, nuk keni asgjë të përbashkët

Shenja e horoskopit me të cilën nuk do t…

Kuriozitete 19-01-2018

Nëse besoni se fatin e keni të shkruar në yjë, atëherë besoni dhe që dashuria juaj është e varur nga forcat e universit ! Por përpara se të zbuloni kush...

më shumë
Zgjidhni një pemë dhe zbuloni karakteristikat e fshehura kur jeni në një lidhje dashurie

Zgjidhni një pemë dhe zbuloni karakteris…

Kuriozitete 18-01-2018

Dashuria nuk është e njëtrajtshme dhe gjithccka varet nga dy personat në marrëdhënie. Disa pëlqejnë romancat tipike ku nuk shihet asnjë problem në shprehjen e ndjenjave, ndërkohë që disa të...

më shumë
Çfarë pëlqejnë më shumë njerëzit tek ju sipas shenjës së horoskopit/Pjesa e dytë

Çfarë pëlqejnë më shumë njerëzit tek ju …

Kuriozitete 17-01-2018

Cilësitë që do të përmendim më poshtë sipas çdo shenje horoskopit janë më mirat e tyre dhe me shumë mundësi,njerëzit që ju qëndrojnë pranë e bëjnë sepse jeni njerëz të...

më shumë
Zbuloni çfarë simbolizon flutura e muajit të lindjes për karakterin tuaj

Zbuloni çfarë simbolizon flutura e muaji…

Kuriozitete 17-01-2018

Fluturat simbolizojnë dashurinë, harmoninë dhe transformimin. Janë gjithashtu dhe një simbol i fuqishëm i jetës dhe çdo muaj ka nga një flutur të ndryshme që kanë karakteristika të ndryshme. Lexoni...

më shumë
10 aktorë të cilët luajtën me mjeshtëri rolet në gjininë e kundërt (FOTO)

10 aktorë të cilët luajtën me mjeshtëri …

Kuriozitete 16-01-2018

Edhe pse duket e vështirë, ka aktorë që në fakt janë shndërruar në gjininë e kundër të tyrë vetëm për hir të një roli. Madje jo vetëm kaq por ata ja...

më shumë
Medalja që do të zgjedhësh të tregon llojin e stresit që të prek

Medalja që do të zgjedhësh të tregon llo…

Kuriozitete 16-01-2018

Stresi është një gjendje mendore në të cilën ne hasim çdo ditë. Mund të shkaktohet nga presioni i një situate, një detyrë që duhet kryer, një ekzaminim që duhet mbështetur...

më shumë
Çfarë pëlqejnë më shumë njerëzit tek ju sipas shenjës së horoskopit/Pjesa e parë

Çfarë pëlqejnë më shumë njerëzit tek ju …

Kuriozitete 16-01-2018

Cilësitë që do të përmendim më poshtë sipas çdo shenje horoskopit janë më mirat e tyre dhe me shumë mundësi,njerëzit që ju qëndrojnë pranë e bëjnë sepse jeni njerëz të...

më shumë
15 vendet me namin më të keq në botë - A bën pjesë edhe Shqipëria?

15 vendet me namin më të keq në botë - A…

Kuriozitete 16-01-2018

Nuk janë pak, plot 15 vende të botës kanë reputacion shumë të keq dhe kjo diskutohet gjithnjë e më shumë kur vjen puna te turizmi. Sigurisht që ka edhe turistë...

më shumë
2 shenjat e bekuara të horoskopit që kanë fat si në lojë dhe dashuri

2 shenjat e bekuara të horoskopit që kan…

Kuriozitete 16-01-2018

Sa herë ju ka ndodhur të jeni dëshmitarë të lumturisë së familjarëve dhe miqve tuaj, ndërkohë që në jetë tuaj gjithçka është më kaotike se kurrë më parë? Një shprehje...

më shumë
15 janari njihet si dita më e trishtë e vitit - Ja pse!

15 janari njihet si dita më e trishtë e …

Kuriozitete 15-01-2018

Ndiheni të trishtuar pa ndonjë motiv të veçantë? Mos u shqetësoni. Faji është i “të hënës blu”, ditës më të trishtuar të vitit. Në fillimin e viteve 2000, një psikolog i...

më shumë
Të pabesueshme: 12 fotot që dëshmojnë se realiteti e mund Photoshopin

Të pabesueshme: 12 fotot që dëshmojnë se…

Kuriozitete 13-01-2018

Të gjithë e dijmë se njohësit e mirë të photoshop mund të ndërtojnë foto shumë të bukura por mos u çudisni kur të shihni se natyra është akoma e mrekullueshme...

më shumë
Qentë do të flasin...? Shokon shkenca, pas një dekade do komunikojmë edhe me kafshët

Qentë do të flasin...? Shokon shkenca, p…

Kuriozitete 13-01-2018

Mund të ju duket si e pamundur por ëndrra e të gjithë atyre që i duan shumë kafshët do të bëhet realitet. Shkencëtarët po merren me mbledhjen e mijërave videove...

më shumë
Rikthehet dimri, temperaturat dhe rreshjet e orëve në vazhdim

Rikthehet dimri, temperaturat dhe rreshj…

Kuriozitete 13-01-2018

Harrojini ditet me diell dhe mot te mire. Se fundi do te perballemi me temperatura ne renie, reshje shiu dhe bore ne zonat e thella. Se paku ky eshte parashikimi...

më shumë
Test/ Cili prej çifteve është më i lumtur? Zbulo perceptimin tënd për marrëdhëniet në çift

Test/ Cili prej çifteve është më i lumtu…

Kuriozitete 12-01-2018

Jo të gjithë i shohim, kuptojmë apo jetojmë, njësoj marrëdhëniet në çift. Shpesh, detajet e vogla na tregojnë shumë për veten. Në këtë rast, fotografia që zgjedh, mund të të...

më shumë
Si të dukemi bukur në fotografi? - Ja gabimet që duhen shmangur!

Si të dukemi bukur në fotografi? - Ja ga…

Kuriozitete 12-01-2018

Shumë persona gabimisht besojnë se puna e modeleve profesioniste konsiston vetëm në të qenurit e bukur dhe të qëndruarit përpara kamerës. Gjithsesi, kur vjen fjala tek një fotografi e mirë, suksesi...

më shumë
Zgjidhni një pendë dhe zbuloni çfarë tregon për karakterin tuaj dhe dëshirat e së ardhmes

Zgjidhni një pendë dhe zbuloni çfarë tre…

Kuriozitete 12-01-2018

Vëzhgoni me vëmendje fotografinë e mësipërme, cila prej pendëve të paraqitura tërheq vëmendjen tuaj?! Zgjedhja juaj mund të zbulojë shumë të fshehta të karkaterit tuaj: - Penda 1: Linja e bardhë...

më shumë
Fitoi 1 milionë euro, por i refuzoi «Nuk i dua, janë shumë para për mua»

Fitoi 1 milionë euro, por i refuzoi «Nuk…

Kuriozitete 12-01-2018

Për 60-vjeçarin Biagio Vigna, e djela mbrëma duhej të ishte një ditë e zakonshme pune si gjithë të tjerat, por ndodhi krejt e kundërta. Burri Italian, i cili punon si...

më shumë
3 shenjave të horoskopit që do u thyhet zemra këtë vit

3 shenjave të horoskopit që do u thyhet …

Kuriozitete 11-01-2018

Shenja juaj e zodiakut bazohet në datën e lindjes dhe pozicioni i yjeve dhe planeteve atë ditë ndikon pothuajse në gjithçkam në karakterin tuaj, në jetën tuaj të dashurisë etj.Viti...

më shumë
Vala e serialeve turkeve pushton botën, ja sa shkojnë fitimet në një vit

Vala e serialeve turkeve pushton botën, …

Kuriozitete 11-01-2018

Vala e serialeve turke nisi si një ortek i cili përfshiu shumë vende dhe solli fitime marramendëse brenda një kohë shumë të shkurtër. Këto seriale tashmë transmetohen në 140 vende, dhe...

më shumë
Cilës shenjë të horoskopit duhet t’ia dëgjoni këshillat dhe cilës jo (renditur nga më të mirat deri tek më të këqijat)

Cilës shenjë të horoskopit duhet t’ia dë…

Kuriozitete 11-01-2018

Deri në ç’pikë e keni jetën tuaj nën kontroll? Mendoni se mund t’i jepni drejtim çdo situate dhe zgjidhje çdo enigme? Të gjithë kanë nevojë në një moment të caktuar...

më shumë
A e keni menduar ndonjëherë përse avionët janë gjithmonë ngjyrë të bardhë? Zbulojeni

A e keni menduar ndonjëherë përse avionë…

Kuriozitete 11-01-2018

Besoj se të gjithëve iu ka rastisur të shikoni avionë vetëm në ngjyrën e bardhe. A e dine pse?Rallë herë jemi mësuar të shohim avionë të ngjyrave të tjera, por...

më shumë
Ndryshon moti, nga sot ulje temperaturash dhe shira

Ndryshon moti, nga sot ulje temperaturas…

Kuriozitete 11-01-2018

Instituti i Gjeoshkencave njofton sërish për ndryshim të kushteve atmosferike në Shqipëri.Sot (e enjte, dt.11) pritet të ketë reshje në përgjithesi të dobëta, në disa qarqe edhe lokalisht mesatare (siç...

më shumë
10 sekretet e jetës së Beyonce nga fëmijëria tek marrëdhënia me Barak Obamën

10 sekretet e jetës së Beyonce nga fëmij…

Kuriozitete 10-01-2018

Nga puthja e parë mes kokoshkave te rregullat strikte për Blue Ivy, pasioni për pikturën e dashuria së pari e vështirë me Jay-Z: ju sjellim më poshtë disa fakte që...

më shumë
5 shenjat e horoskopit që kanë lindur për të qenë të suksesshme dhe të pasura

5 shenjat e horoskopit që kanë lindur pë…

Kuriozitete 09-01-2018

Nëse disa njerëz janë me fat, disa të tjerë kanë shumë të zhvilluar intuitën ! Janë tiparet e karakterit ato që na bëjnë unik e shumë nga këto të fundit...

më shumë
Shkrin asfalti i autostradave në Australi, temperaturat arrijnë deri në 50 gradë celsius/Video

Shkrin asfalti i autostradave në Austral…

Kuriozitete 08-01-2018

Amerika po përjeton temperaturat më të ulëta prej më shumë se 4 dekadash ndërkohë Australia po shkrin, e kur themi këtë nuk nënkuptojmë asgjë por flasim në kuptimin e parë...

më shumë
Zbuloni pikturën e famshme që i përngjan portretit tuaj përmes këtij aplikacioni/Fotogaleri

Zbuloni pikturën e famshme që i përngjan…

Kuriozitete 06-01-2018

Në rast se deri tani nuk keni njohur një person që t’ju ngjasojë sado pak, një aplikacion do t’ju gjejë pikturën që duket ekzaktësisht si portreti juaj. Aplikacioni shkarkohet falas...

më shumë
Ngrin ujëvara e Niagarës, turistët magjepsen nga pamjet (VIDEO)

Ngrin ujëvara e Niagarës, turistët magje…

Kuriozitete 05-01-2018

Moti i ftohtë që mbretëroi në Amerikën e Veriut këtë fundjavë rezultoi në një spektakël befasues në ujvarën e famshme të Niagarës e cila ngriu plotësisht. Uji u kthye në akull...

më shumë
Gjenet apo operacionet plastike? Ja fotot e fëmijërisë së disa nga grave më të bukura sot në botë!

Gjenet apo operacionet plastike? Ja foto…

Kuriozitete 05-01-2018

Sot, themi shpesh se në rrjete sociale apo fotografi të gjithë duken njësoj, shpesh ka make-up apo edhe nga operacionet plastike. Të gjithë duan të ndryshojnë diçka tek vetja apo...

më shumë
Cilën rrugë do të ndiqni? Zbuloni çfarë do të thotë për personalitetin tuaj

Cilën rrugë do të ndiqni? Zbuloni çfarë …

Kuriozitete 05-01-2018

Secila nga zgjedhjet tona ndikon fuqishëm në të ardhmen tonë; në thelb, ne krijojmë realitetin tonë nëpërmjet vendimeve që marrim. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme të monitoroni me...

më shumë
Zbuloni cila është shenja më e zgjuar e horoskopit

Zbuloni cila është shenja më e zgjuar e …

Kuriozitete 05-01-2018

Zodiaku tregon shumë për karakterin tuaj! Logjika juaj, kujtesa për faktet dhe shifrat, qartësia e mendimit dhe aftësia për të analizuar gjërat janë të mrekullueshme! E kemi fjalët për personat...

më shumë
Ju është ngadalësuar iPhone? Apple sqaron arsyen e vërtetë pse ndodh ky fenomen

Ju është ngadalësuar iPhone? Apple sqaro…

Kuriozitete 05-01-2018

Lajmet se Apple qëllimisht ngadalëson celularët e vjetër sapo të dalin modelet e reja, kanë pushtuar portalet për teknologjinë ditët e fundit. Por, gjigandi teknologjik nuk vonoi dhe doli menjëherë...

më shumë
A duhet duartrokitur në fund të një udhëtimi me avion?

A duhet duartrokitur në fund të një udhë…

Kuriozitete 05-01-2018

Ndoshta ju ka ndodhur në udhëtoni me avion dhe në fund të udhëtimit pasagjerët të fillojnë të duartrokasin. Si interpretohet ky veprim? Në disa shtete, pasagjerët duartrokasin zjarrtë pilotin për uljen...

më shumë
Këto do të jenë katër shenjat më të lumtura të zodiakut për vitin 2018

Këto do të jenë katër shenjat më të lumt…

Kuriozitete 04-01-2018

Vetëm katër shenja të zodiakut janë të përkëdhelurat e fatit për këtë vit , sepse sipas yjeve ato do të jenë më të lumturat përgjatë vitit 2018. Katër shenjat e...

më shumë
Cilët janë 100 meshkujt më të pashëm të 2017? - Ja lista e plotë

Cilët janë 100 meshkujt më të pashëm të …

Kuriozitete 03-01-2018

Është publikuar lista e plotë e 100 meshkujve më të bukur në botë. Disa prej tyre gjenden për të disatën herë në këtë listë ndërkohë që ka edhe shumë emra...

më shumë
Nga selfiet tek takat ortopedike: Ja çfarë ka të ndaluar të bëjë Meghan Markle sapo të bëhet pjesë e familjes mbretërore

Nga selfiet tek takat ortopedike: Ja çfa…

Kuriozitete 03-01-2018

Më 19 maj të vitit 2018 Meghan Markle do të lidhë kurorë me trashëgimtarin e familjes mbretërore Princ Harryn dhe jeta e saj duket se do të ndryshojë kryekëput. Nëse...

më shumë
Superhëna e datës 1 janar, ja ç'do të sjellë kjo dukuri astrologjike në jetën tuaj

Superhëna e datës 1 janar, ja ç'do të sj…

Kuriozitete 29-12-2017

Superhëna e datës një janar në Bricjap shënon një fazë të re dhe më poshtë do t’ju tregojmë sesi do të ndikojë ky fenomen përgjatë muajit janar tek të gjitha...

më shumë
Imazhi i parë që shihni në këtë foto zbulon frikën tuaj më të madhe

Imazhi i parë që shihni në këtë foto zbu…

Kuriozitete 29-12-2017

A e dini se cila është frika juaj e fshehur e nënvetëdijes suaj? A jeni të ndërgjegjshëm për objektet, kafshët apo situatat që ju ngjallin frikë? Thellë në nëndërgjegjie ju...

më shumë
Skandal në Miss Amerika, kërkohet ndihma e miss-eve për të shpëtuar konkursin

Skandal në Miss Amerika, kërkohet ndihma…

Kuriozitete 28-12-2017

Grupi i Miss Amerika po kërkon ndihmën e ish-fitueseve dhe regjizorëve, pas skandalit mbi email-et. Në postën elektronike, të botuar nga Huffington Post, zyrtarët e konkursit, ofendonin dhe talleshin me...

më shumë
Horoskopi i plotë i vitit 2018. Dashuria, karriera, paratë …

Horoskopi i plotë i vitit 2018. Dashuria…

Kuriozitete 28-12-2017

Zbuloni si do të jetë 2018 për ju! Dashi: Në 2018-ën do t’ju duhet të jeni konkret, reflektues dhe të kujdesshëm. Saturni dhe Plutoni tek Bricjapi nuk do t’jua lehtësojnë gjërat. Ata...

më shumë
Imazhi i parë që ju tërheq vëmendjen tregon në jeni «ëngjëll apo djall»

Imazhi i parë që ju tërheq vëmendjen tre…

Kuriozitete 28-12-2017

Një thënie popullore thotë “Djalli ekziston edhe në personat e urtë” dhe është shumë e vërtetë. Për të zbuluar se çfaë po kalon në mendjen e dikujt, duhet ta njohësh...

më shumë
Parashikimi i motit për javën e fundit të vitit; përmirësimet e papritura

Parashikimi i motit për javën e fundit t…

Kuriozitete 26-12-2017

Siç ka filluar të duket edhe gjatë këtyre 3-4 ditëve të fundit, temperaturat kanë pësuar një rritje që nuk është e pandjeshme. Situata do të vijojë të jetë e tillë, të...

më shumë
Babagjyshi merr letrën e shkruar me dorë nga Prince George, kjo është kërkesa e vetme e 4 vjeçarit

Babagjyshi merr letrën e shkruar me dorë…

Kuriozitete 26-12-2017

Gjithçka që dua për Krishtlindje është një makinë policie. Besojeni apo jo, por kjo ka qenë letra që Prince George i ka shkruar me dorën e tij Babagjyshit të Vitit...

më shumë
E çuditshme por e vërtetë, stjuardesat na studiojnë gjatë gjithë kohës së udhëtimit

E çuditshme por e vërtetë, stjuardesat n…

Kuriozitete 26-12-2017

Në sytë tanë, stjuardesat janë vajzat që kujdesen për ushqimin dhe sigurohen të na dhurojnë sa më shumë buzëqeshje, por ja që jo gjithçka fillon dhe mbaron këtu. Në fakt, ato...

më shumë
Cilat janë fobitë tuaja sipas shenjës së horoskopit?

Cilat janë fobitë tuaja sipas shenjës së…

Kuriozitete 26-12-2017

Thonë që fati, dashuria, lumturia janë të shkruara në yje. Në yje është parashikuar gjithashtu edhe nga se keni frikë. Ja gjërat të cilave u frikësoheni sipas shenjës tuaj të...

më shumë
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Prev Next