Lifestyle - Të tjera

Këto janë çiftet që ndahen më shpejt: Studimi tregon se...

Këto janë çiftet që ndahen më shpejt: St…

Lifestyle 15-02-2018

Tani që iku Shën Valentini, le të kthehemi në realitet. Dhe realiteti nuk është përherë i mbushur me zemra dhe lule apo jo? Disa çifte, thjesht janë të destinuar të...

më shumë
Vajza, mblidhuni këtu: Ja si mund të shpëtoni nga rrathët e zinj poshtë syve!

Vajza, mblidhuni këtu: Ja si mund të shp…

Lifestyle 14-02-2018

Është një nga problemet kryesore, i cili na detyron të përdorim akoma më shumë grim. Rrathët e zinj, mund të krijohen për arsye të ndryshme. Orët e pakta të gjumit...

më shumë
Të gjithë i kemi në dollap: 5 gjërat nga të cilat duhet të heqim dorë!

Të gjithë i kemi në dollap: 5 gjërat nga…

Lifestyle 13-02-2018

Gjithmonë themi se do të pastrojmë rrobat, do t'i seleksionojmë ato. Eh, thjesht e themi ama. Në të shumtën e rasteve, edhe rrobat që lejmë mënjanë për t'i hedhur...do i...

më shumë
Jennifer Lopez është në prag të 50-ave, por mosngrënia e 3 ushqimeve e bën të duket 20-të

Jennifer Lopez është në prag të 50-ave, …

Lifestyle 06-01-2018

Mund të kaloni orë të tëra në Instagramin e Jennifer Lopez duke parë muskujt e barkut, këmbët, vithet, krahët dhe të vrisni mendjen, si ia bën kjo grua të duket...

më shumë
5 modelet e flokëve që u shkojnë femrave me fytyrë të gjatë/Fotogaleri

5 modelet e flokëve që u shkojnë femrave…

Lifestyle 23-11-2017

Flokët janë ato që definojnë fytyrën dhe thonë që një prerje e bukur është gjysma e bukurisë. Duhet njohur mirë fizionomia e fytyrës për të kuptuar se çfarë modeli ju...

më shumë
Modelet më të bukura të palltove të sezonit vjeshtë-dimër/ Fotogaleri

Modelet më të bukura të palltove të sezo…

Lifestyle 17-10-2017

Ndonëse temperaturat shënojnë 30 gradë Celsius, të gjithë e dinë që kjo verë e dytë nuk do të zgjasë shumë gjatë! Pas xhaketave bëni mirë të nxirrni palltot, e nëse...

më shumë
Sekreti i bukurisë së Almedës; maska e thjeshtë e fytyrës që përgatit në shtëpi

Sekreti i bukurisë së Almedës; maska e t…

Lifestyle 02-08-2017

Një lëkurë aq e mirë sa e Almedës, përveçse dhuratë nga gjenet, ka nevojë edhe të mirëmbahet. Sigruisht që shqiptarja e sapomartuar me aktorin turk, nuk mjaftohet vetëm me këtë...

më shumë
Nakefit, papuçet e padukshme që po nxjerrin jashtë loje shapkat me gisht në plazh

Nakefit, papuçet e padukshme që po nxjer…

Lifestyle 17-06-2017

Harrojini shapkat me gisht dhe sandalet plastike, makthi i fëmijërisë për të gjithë fëmijët e lindur të viteve ’80-‘90, teksa shëtisni brigjeve me guriçka të Jonit ose tek bëni xhiron...

më shumë
Trikinit, modelet e rroba-banjove më të bukura për verën 2017

Trikinit, modelet e rroba-banjove më të …

Lifestyle 30-05-2017

Numërimi mbrapsht sapo ka filluar dhe shumë pak ditë na ndajnë nga çelja e sezonit zyrtar të plazhit. Çfarë nënkupton kjo gjë për femrat, sigurisht që çeljen zyrtare të paradës...

më shumë
Karotë, kanellë, bakër, nuancat më të bukura të së kuqes pranverore/ Fotogaleri

Karotë, kanellë, bakër, nuancat më të bu…

Lifestyle 23-05-2017

Nëse i druheni të kuqes për shkak të tonalitetit të fortë, ju sugjerojnë të luani me nuancat që janë më afër portokallisë, pa e ndezur shumë pamjen tuaj. Bakri, kanella...

më shumë
6 truket që krijojnë iluzionin e këmbëve të gjata, ja si duhet të vishen femrat e shkurtra

6 truket që krijojnë iluzionin e këmbëve…

Lifestyle 19-05-2017

Nëse doni vithe të rrumbullakosura, mund t’i arrini duke u ushtruar, nëse doni gjoks më të madh mund t’i nënshtroheni operacioneve plastike, e nëse doni këmbë më të gjata… mund...

më shumë
 Gabimet që duhet të shmangni për të dalë bukur në foto/ Fotogaleri

Gabimet që duhet të shmangni për të dal…

Lifestyle 06-05-2017

Aftësia për të dalë bukur në foto nuk lidhet vetëm me bukurinë e personit përpara kamerës dhe profesionalizmit të fotografit, por dhe tek qëndrimi! Besohet se të qenurit fotozhenik është...

më shumë
Përse yjet e Hollywood-it veshin këpucë më të mëdha në tapetin e kuq

Përse yjet e Hollywood-it veshin këpucë …

Lifestyle 05-05-2017

Shumë nga ju ndoshta e kanë vënë re që jo pak artiste, aktore e këngëtare shfaqen në tapetin e kuq veshur më këpucë më të mëdha! A të jetë kjo...

më shumë
Flokët me reflekse tridimensionale, trendi që po çmend vajzat/ Fotogaleri

Flokët me reflekse tridimensionale, tren…

Lifestyle 11-04-2017

Të gjithë janë shumë të sigurtë se bota e modës do ta kujtojë 2017 si vitin e tendencave holografike. Gjithçka filloi me thonjtë e kjo prirje duket se u përhap...

më shumë
 Kombinimet më të bukura për t'u kopjuar nga moda e rrugës - Fotogaleri

Kombinimet më të bukura për t'u kopjuar…

Lifestyle 06-04-2017

E sofistikuar, femërore, elegante: një veshje totalisht e bardhë është zgjidhje e përkryer për shumë raste të ndryshme. Nga orët e kaluara në zyrë e angazhimet formale deri tek shëtitjet...

më shumë
 Modelet e pantallonave që ju shkojnë sipas formës së trupit

Modelet e pantallonave që ju shkojnë si…

Lifestyle 03-04-2017

Të zgjedhësh veshjen e duhur për punë duket si misioni më i pamundur për një femër, e më vështirë duket të blesh veshjet e duhura kur je në një dyqan...

më shumë
Lista e ushqimeve që nuk na shëndoshin

Lista e ushqimeve që nuk na shëndoshin

Lifestyle 31-03-2017

Nuk janë përralla! Disa ushqime vërtet kanë aq pak kalori e yndyrna sa që nuk na shëndoshin. Sigurisht që nuk janë ato me shije më të mirë por të paktën...

më shumë
Rikthehen fundet me bel të lartë, tendenca më IN e kësaj pranvere

Rikthehen fundet me bel të lartë, tenden…

Lifestyle 29-03-2017

Ndoshta do të habiteni nga titulli pasi kemi shkruar rikthim, pasi me siguri fundet me prehër të lartë kanë qenë gjithmonë të strukura në një cep të garderobës suaj. Ky...

më shumë
Tatuazhet pas veshi, tendenca e këtij viti/ Fotogaleri

Tatuazhet pas veshi, tendenca e këtij vi…

Lifestyle 20-03-2017

Ndonëse një vend jo shumë i dukshëm, lëkura pas veshit pranë rrënjëve të flokëve është shndërruar në vendin ideal për pak bojë. Tatuzhet e vogla dhe me kuptim janë shumë...

më shumë
Modelet më të bukura të xhaketave pranverore/ Fotogaleri

Modelet më të bukura të xhaketave pranve…

Lifestyle 14-03-2017

Fillimi i çdo stine të re shoqërohet me blerjet përkatëse e nëse ato veshje nuk na mungojë, femrat sërisht duan të rifreskojën garderobën. Xhaketa është një veshje thelbësore këtë periudhë...

më shumë
Rikthehen pantallonat kulot, njihuni me trendin kult të pranverës/Fotogaleri

Rikthehen pantallonat kulot, njihuni me …

Lifestyle 13-03-2017

Me siguri keni filluar t'i shihni në vitrinat e dyqaneve ku jetoni, pse jo dhë të veshura nga më dashamirëset e fjalës së fundit të modës. Qarkullojnë në sfilatat më...

më shumë
Disa shenja të qarta të një jete të suksesshme, që nuk kanë të bëjnë fare me paratë apo famën

Disa shenja të qarta të një jete të suks…

Lifestyle 01-03-2017

Nëse nuk bën kujdes, mund të përfundosh duke ndjekur objektivat e gabuara, për arsyet e gabuara. Shpesh herë objektivat e njerëzve shoqërohen me fitimin e parave apo arritjen enjë niveli...

më shumë
Ja 12 rregulla të arta të njerëzve të fortë mendërisht

Ja 12 rregulla të arta të njerëzve të fo…

Lifestyle 25-02-2017

  1. Ata nuk rrijnë e ngecin në të kaluarën.2. Ata nuk dorëzohen, pas dështimit të parë.3. Ata nuk harxhojnë kohë për të ndier keqardhje për veten e tyre.4. Ata nuk...

më shumë
Vaji i kokosit, farmacia në një shishe

Vaji i kokosit, farmacia në një shishe

Lifestyle 23-02-2017

I konsideruar si farmacia në një shishe, vaji i kokosit është vaji më i shëndetshëm që ju mund të konsumoni. Përtej kuzhinës dhe gatimeve të shijshme përfitimet e vajit të...

më shumë
5 pije për një bark të sheshtë

5 pije për një bark të sheshtë

Lifestyle 23-02-2017

Pijet e ëmbla mund t’ju ëmbëlsojnë mëngjesin ose freskojnë gjatë ditës, por nuk i bëjnë asnjë favor belit tuaj. Një gotë limonadë mund të përmbajë 250 kalori dhe 68 gramë...

më shumë
Kjo është mosha kur meshkujt dhe femrat priren të tradhëtojnë

Kjo është mosha kur meshkujt dhe femrat …

Lifestyle 20-02-2017

Tradhëti fizike, tradhëti mendore, sido që ta emëroni ajo mbetet tradhëti ! Mund të falet, mund të prishë lidhje, ende mbetet një akt i shëmtuar. Rreth 60 për qind e...

më shumë
Cili është sekreti i buzëve perfekte?

Cili është sekreti i buzëve perfekte?

Lifestyle 18-02-2017

Në varësi të shumë selfie-ve, shkencëtarët kanë gjetur sekretin se cfarë i bën buzët të duken më tërheqëse. Studimi zbuloi se të kesh buzë të plota është e rëndësishme, por...

më shumë
Zhdukni aknet dhe shenjat e fytyrës me këtë maskë

Zhdukni aknet dhe shenjat e fytyrës me k…

Lifestyle 18-02-2017

Kjo maskë që do të shihni më poshtë është natyrale dhe do ju ndihmojë të largoni aknet, shenjat dhe skuqjen e irritimin e lëkurës tuaj. Përbërësit: 1 lugë çaji mjaltë natyral 1 lugë...

më shumë
Si ta bëni dikë t’ju pëlqejë? Këto metoda përdoren nga agjentët e fshehtë

Si ta bëni dikë t’ju pëlqejë? Këto metod…

Lifestyle 16-02-2017

1. Bëni një gabim Kur Jack Schafer fillon një semestër me një klasë të re studentësh, ai gjithmonë bën një gabim në shqiptimin e një fjale, sikur të jetë aksidental (kur...

më shumë
Dhurata që do të çmendte çdo shenjë të horoskopit

Dhurata që do të çmendte çdo shenjë të h…

Lifestyle 14-02-2017

Askush nuk kërkon asgje veç dashurisë, ditën e Shën Valentinit, por t’i shkosh të dashurës pa një dhuratë duhet të kesh shumë guxim. Përtej shakasë të zgjedhësh dhuratën ideale për...

më shumë
Kritika të rënda ndaj kopertinës së Vogue

Kritika të rënda ndaj kopertinës së Vogu…

Lifestyle 09-02-2017

Një nga revistat më prestigjioze në tregun botëror eshtë padyshim Vogue. Megjithatë, kësaj rradhe ka mjaftuar një detaj që të gjithë ta kritikojnë atë. Bëhët fjalë për numrin e ri...

më shumë
Ja cili eshte fruti me i shendetshem!

Ja cili eshte fruti me i shendetshem!

Lifestyle 04-02-2017

Avokado ngadalëson procesin e plakjes, ul kolesterolin dhe mban zemrën në mënyrë të shëndetshme. Ky frut “magjik” gjithashtu parandalon alzaimerin, ndihmon shërimin e depresioneve, ka fuqi anti-grip dhe është i shkëlqyer...

më shumë
Foto/ Ishujt Faroe, një përrallë e natyrës

Foto/ Ishujt Faroe, një përrallë e natyr…

Lifestyle 04-02-2017

Ishujt Faroe, që do të thotë Ishujt e Deleve, është një grumbull ishujsh, ku nga 18 të tillë 17 janë të banueshëm, që gjenden në arkipelagun e Oqeanit Atlantik të...

më shumë
Mos i ndani bajamet nga dieta juaj ushqimore

Mos i ndani bajamet nga dieta juaj ushqi…

Lifestyle 01-02-2017

Bajamet njihen për cilesinë e lartë të proteinave, fibrave dhe yndyres që përmbajnë por rëndësi të veçantë ka gjithashtu dhe fakti që janë ushqim pa kolesterol. Ato janë burim i Vitamines...

më shumë
4 arsyet pse duhet të konsumoni 1 lugë vaj ulliri çdo mëngjes

4 arsyet pse duhet të konsumoni 1 lugë v…

Lifestyle 31-01-2017

  Vaji i ullirit ka qenë në fokus të shumë kërkimeve shkencore për vite me radhë, të cilat kanë vërtetuar se është një ndër ushqimet më të shëndetshme që natyra i...

më shumë
Kjo dietë do ju bëjë të humbisni 10 kg në vetëm 3 ditë!

Kjo dietë do ju bëjë të humbisni 10 kg n…

Lifestyle 31-01-2017

Koncepti i kësaj diete “ushtarake”, përfshin menu të sakta për mëngjes, drekë dhe darkë. Yndyrnat dhe karbohidratet nuk lejohen. Ju vetëm mund të shtoni mustardë, lëng limoni, erëza dhe ëmbëlsues natyrorë...

më shumë
8 sekretet e njerëzve të cilët mbajnë gjithmonë erë të mirë

8 sekretet e njerëzve të cilët mbajnë gj…

Lifestyle 21-01-2017

Mmm era ndihet kudo.. Të gjithë njohim një femër apo një mashkull pas hapave të cilës/it mbetet pas një aromë që të depërton thellë në hundë. Të gjithë mund të...

më shumë
Recetat e 6 lëngjeve që luftojnë aneminë

Recetat e 6 lëngjeve që luftojnë aneminë

Lifestyle 16-01-2017

Mos harroni t'i pini mëngjeseve! LËNGU I MAJDANOZITMajdanozi është bimë e zakonshme, përbërësit e të cilit kanë vlera në mjekësinë alternative dhe në gatim. Është i pasur me hekur, por edhe...

më shumë
Uji i oksigjenuar, "uji magjik" që përdoret për çdo gjë

Uji i oksigjenuar, "uji magjik…

Lifestyle 16-01-2017

Nëse më përpara nuk kishit dëgjuar për peroksidin e oksigjenit, atëherë jeni munduar më kot dhe çdo gjë e keni vështirësuar më shumë se duhet. Uji i oksigjenuar cilësohet si...

më shumë
Studimi, 72% e te rinjve Shqiptare konsumojne alkolin!

Studimi, 72% e te rinjve Shqiptare konsu…

Lifestyle 16-01-2017

Në bazë të studimit 3/4 apo rreth 72 për qind e të rinjve shqiptarë kanë provuar një ose më shumë pije alkoolike gjatë jetës së tyre. Rreth 7.8% e tyre...

më shumë
Kafeja turke, 6 “sekrete” të hatashme që duhet t’i dini

Kafeja turke, 6 “sekrete” të hatashme që…

Lifestyle 13-01-2017

Kemi degjuar aq shumë mbi kafenë turke e cila është e pranishme çdo ditë në shtëpi, por me shumë siguri nuk i dini këto “sekrete”. 1. Kafeja turke nuk vjen nga...

më shumë
Vlerat ushqimore dhe mjekësore të finokut

Vlerat ushqimore dhe mjekësore të finoku…

Lifestyle 12-01-2017

Nga Dr. Liri Miho Finoku sigurisht që ka vlera ushqimore, por më shumë përdoret për efektet e tij mjekësore. Është bimë barishtore, që përmban shumë proteina dhe masë fibroze; e pasur...

më shumë
Ja sa boronica duhet të konsumoni për të humbur në peshë!

Ja sa boronica duhet të konsumoni për të…

Lifestyle 09-01-2017

  Merrni vitamina, minerale dhe antioksidantë që ju duhen për të humbur yndyrën, për të pasur kolesterol më të ulët dhe për të kontrolluar më mirë sheqerin tuaj në gjak duke...

më shumë
Psikologët ndalojnë rreptësisht prindërit të flenë me fëmijët ! Kjo është arsyeja

Psikologët ndalojnë rreptësisht prindëri…

Lifestyle 09-01-2017

Të flesh me fëmijët në një krevat është një gjë mjaft e zakonshme për prindërit, por një studim i fundit paralajmëron këta të fundit ta mendojnë mirë përpara se të...

më shumë
Ekspertët: Këto objekte paraqesin rrezik për fëmijët

Ekspertët: Këto objekte paraqesin rrezik…

Lifestyle 07-01-2017

Ekspertët paralajmërojnë se bateritë prej litiumi paraqesin një rrezik të madh për fëmijët pasi gëlltiten lehtësisht. Vetëm gjatë këtyre dy viteve të fundit, 14% e rasteve urgjente kanë qenë si pasojë...

më shumë
Përgatitja e antibiotikut natyral që vret infrksionet e trupit

Përgatitja e antibiotikut natyral që vre…

Lifestyle 07-01-2017

Gjatë mesjetës kanë ekzistuar lloje të shumta sëmundjesh dhe epidemish që kanë ju kanë marrë jetën shumë njerëzve. Ky fenomen çoji në krijimin e këtij ilaçi natyror që në mesjetë...

më shumë
Elia Zaharia shpallet nusja e vitit 2016 nga revista spanjolle HOLA

Elia Zaharia shpallet nusja e vitit 2016…

Lifestyle 07-01-2017

Dasma mbretërore shqiptare e cila bashkoi Princin Leka me Elia Zaharia është lakmuar shumë nga media ndërkombëtare duke u konsideruar si një ndër 10 dasmat më të bukura të vitit...

më shumë
5 ushqimet e domosdoshme të janarit

5 ushqimet e domosdoshme të janarit

Lifestyle 05-01-2017

Siç e kemi thënë e rithënë në artikujt e mëparshëm, periudha e pas festave duhet të konsiderohet si një periudhë rizgjimi për organizmin. Ashtu si përcaktojmë synimet për vitin e...

më shumë
Zieni lëkurat e bananeve! Përfitime mahnitëse për trupin tuaj

Zieni lëkurat e bananeve! Përfitime mahn…

Lifestyle 04-01-2017

Jemi mësuar me këshillat se bananja është një ndër frutat të cilat kanë shumë veti ushqyese dhe proteina, por a e dini se 50 përqind e këtyre vlerave gjendet në...

më shumë
Maska me aspirinë – magji për flokët tuaj

Maska me aspirinë – magji për flokët tua…

Lifestyle 04-01-2017

Nëse keni probleme me flokët tuaj, atehërë një nga përbërësit kryesorë natyral i cili sjell përfitime të menjëhërshme është aspirina. Ajo i bën floket të butë e të shkëlqyeshëm. Maska që...

më shumë
Ushqimet që ndikojnë në humorin tuaj

Ushqimet që ndikojnë në humorin tuaj

Lifestyle 31-12-2016

Sipas një studimi të fundit ekzistojnë disa ushqime të cilat kanë një ndikim shumë të madh në humorin tonë të përditshëm. Në këtë artikull do të ju njohim me ushqimet të...

më shumë
Ushqimet që duhet të konsumoni për të jetuar më gjatë

Ushqimet që duhet të konsumoni për të je…

Lifestyle 31-12-2016

Mendoni se nuk e keni ju në dorë se sa gjatë do të jetoni? E keni shumë gabim. Ka shumë mënyra që mund t’ju ndihmojnë të shtoni vite në jetën...

më shumë
Ushqimet dietike gjatë festave

Ushqimet dietike gjatë festave

Lifestyle 31-12-2016

Tryeza gjatë festave është e mbushur me një shumëllojshmëri ushqimet ndaj të cilave ju nuk mund të rezistoni. Për të pasur një dietë të shëndetshme dhe gjatë këtyre ditëve ekzistojnë...

më shumë
Ja sa duhet të kurseni çdo ditë të vitit për të qenë një miliarder në moshën 65 vjeçare

Ja sa duhet të kurseni çdo ditë të vitit…

Lifestyle 29-12-2016

Nëse dëshironi të bëheni një miliarder, duhet të filloni të kurseni, e sa më shpejt të mundeni madje. Procesi i pasurimit nuk është asgjë më shumë sesa kursime sistematike dhe...

më shumë
Parashikimi i horoskopit, ja çfarë e acaron shenjën tuaj

Parashikimi i horoskopit, ja çfarë e aca…

Lifestyle 28-12-2016

  Sa herë ju ka ndodhur të jeni zemëruar apo inatosur për arsye nga më të ndryshmet ? Është gjëja më normale në botë, por mesa duket jo gjithmonë faji është...

më shumë
Keni dëgjuar për çajin e mollës? Ja sëmundjet që parandalon

Keni dëgjuar për çajin e mollës? Ja sëmu…

Lifestyle 24-12-2016

Ndoshta nuk kemi dëgjuar shpesh për të, por çaji i mollës është një nga më të mirët që ekziston. Molla, jo pa qëllim, quhet “fruti i artë”, pasi jo vetëm...

më shumë
Ushqimet lejla që luftojnë kancerin dhe janë efektive në rënien e peshës - Ju njohim me to!

Ushqimet lejla që luftojnë kancerin dhe…

Lifestyle 23-12-2016

Të mbash një dietë të shëndetshmë mund të duket si një punë me orë të plota.Ha më shumë perime, mënjano ëmbëlsirat, konsumo bukën e zezë, bëj kujdes me kaloritë…dhe lista...

më shumë
Receta Festash – mahnisni të dashurit tuaj me kokteil çokollate

Receta Festash – mahnisni të dashurit tu…

Lifestyle 23-12-2016

Përbërësit4 gota të vogla vodka2 gota të vogla pije me shije kafeje4 lugë shurup çokollate1 lugë çaji vanilje3 lugë çaji nutella1/8 lugë çaji xhinxher i grimcuar1/2 filxhan krem qumësht i...

më shumë
Vetitë kuruese të lëngut të portokallit

Vetitë kuruese të lëngut të portokallit

Lifestyle 22-12-2016

  Portokallet kategorizohen në dy grupe: Të ëmbël (ku futet edhe portokalli i kuq, shumë i rëndësishëm për efektet e tij në prodhimin e hemoglobinës së gjakut)Të thartë që zakonisht përdoren për...

më shumë
Karakteristikat e çdo nëne në bazë të shenjës së horoskopit

Karakteristikat e çdo nëne në bazë të sh…

Lifestyle 22-12-2016

Yjet nuk gënjejnë, përkundrazi ndonjëherë tregojnë më shumë seç duhet. Ju ftojmë të lexoni më poshtë disa nga karakteristikat e çdo nëne në bazë të shenjës së horoskopit. Një udhëzues...

më shumë
Boronica është fruti më i shëndetshëm në botë, ja arsyet

Boronica është fruti më i shëndetshëm në…

Lifestyle 21-12-2016

Një studim i kryer së fundmi i rendit boronicat në krye të listës për aftësitë antioksiduese, krahasuar me 40 lloj frutash të tjera. Ja disa nga të mirat shë ndetë sore...

më shumë
2 maska fytyre për Krishtlindje

2 maska fytyre për Krishtlindje

Lifestyle 21-12-2016

Pasi keni sistemuar shtëpinë, keni menduar për dhuratat dhe keni zgjedhur menunë e festave, është momenti të kujdeseni për veten. Fytyra juaj ka nevojë për një dorë. Ju njohim me dy...

më shumë
Cili është presioni normal i gjakut për moshën tuaj?

Cili është presioni normal i gjakut për …

Lifestyle 20-12-2016

Me rritjen e moshës, tensioni i gjakut ndryshon dhe për fat të keq shndërrohet në armikun tonë më të madh. Presioni i gjakut sulmon veshkat, arteriet, dhe të gjithë trupin. Nëse...

më shumë
12 emra bebesh që përkthehen "e/i bukur"

12 emra bebesh që përkthehen "e/i b…

Lifestyle 19-12-2016

  Të gjithë fëmijët janë të bukur, por disa janë pak më tepër. Mund ta interpretoni në mënyra të ndryshme këtë që sapo lexuat , por Living e lidh me emrat...

më shumë
Përmirësoni qarkullimin e gjakut nëpërmjet erëzave

Përmirësoni qarkullimin e gjakut nëpërmj…

Lifestyle 17-12-2016

Një problem që ndikon drejtpërdrejt në zemër është qarkullimi i keq i gjakut. Në këtë rast është shumë e rëndësishme dieta ushqimore për të përmirësuar qarkullimin e gjakut. Ja disa nga...

më shumë
Si mund të kujdesemi për lulen tradicionale të Krishtlindjes

Si mund të kujdesemi për lulen tradicion…

Lifestyle 16-12-2016

Është bima zbukuruese ideale për t’u vendosur mbi tavolinën e mesit në dhomën e ndenjes, mbi mermerin e oxhakut, në këndet e soxhiornos apo në këndet pranë vetratave, mbi vazo...

më shumë
Speci djegës ndalon infarktin

Speci djegës ndalon infarktin

Lifestyle 16-12-2016

Mjekësia alternative është në rritje e sipër, ndërkaq shumica e njerëzve nuk janë të vetëdijshëm që nje përbërës i thjeshtë si speci djegës mund të ndaloje sulmin në zemër për...

më shumë
Kujdes! Mos e mbani celularin në xhep. Ja nga çfarë rrezikoheni

Kujdes! Mos e mbani celularin në xhep. J…

Lifestyle 16-12-2016

Një studim i ri zbulon se sipas disa të dhënave mbajtja e celularit në xhep ka pasoja të rënda, për meshkujt në veçanti. 21 punë kërkimore të analizuara nga shkencëtarët, ku...

më shumë
Sipas psikologjisë, meshkujt me mjekër pëlqehen më shumë nga femrat, zbuloni arsyen

Sipas psikologjisë, meshkujt me mjekër p…

Lifestyle 15-12-2016

Që sot e tutje mos i kërkoni partnerit tuaj të heqë mjekren pasi është e ndaluar shkencërisht, gjithmonë nëse doni një të dashur tërheqës. Meshkujt me mjekër duket se janë...

më shumë
Pse duhet ta ngrini limonin

Pse duhet ta ngrini limonin

Lifestyle 15-12-2016

Mund të çuditeni po aq sa jeni çuditur kur keni dëgjuar për herë të parë se mund ta ruani bukën në ngrirje por, po, është e vërtetë, në ngrirje, limonat...

më shumë
11 karakteristikat e femrave të prirura për dashuri të gabuar

11 karakteristikat e femrave të prirura …

Lifestyle 15-12-2016

Dashuritë, shpesh, bëhen toksike për arsye të ndryshme; vjen një moment kur bëhet e dukshme që janë kthyer në të dëmshme e megjithatë, shumë njerëz vazhdojnë t’i jetojnë sepse nuk...

më shumë
Ide festive për Krishtlindje tradicionale dhe sa më pranë natyrës

Ide festive për Krishtlindje tradicional…

Lifestyle 14-12-2016

Propozimi ynë për shtrimin e tryezës në prag festash rreket të jetë origjinal, por duke marrë parasysh gjithmonë traditën. Koleksioni i Coincasa, na frymëzoi për të sjellë tek ju katër...

më shumë
Keni dëgjuar për çajin e mrekullueshëm të mollës? Ja vlerat që mbart!

Keni dëgjuar për çajin e mrekullueshëm t…

Lifestyle 14-12-2016

Molla jo pa qëllim quhet “fruti i artë”, pasi jo vetëm që përdoret si frut freskues, por shërben edhe për përgatitjen e lëngjeve dhe uthullës. Fruti i mollës për shkak të...

më shumë
Kujdes! Ja çfarë ndodh me organizmin nëse gëlltisim çamçakëz

Kujdes! Ja çfarë ndodh me organizmin nës…

Lifestyle 13-12-2016

Nëse gëlltisni një sasi të madhe çamçakëzi për një periudhë të shkurtër kohore mund të bllokojë traktin digjestiv. Sipas mjekëve nëse sasia e çamçakëzit është e madhe dhe shumë e ngurtë...

më shumë
6 përdorimet e mahnitshme të açetonit

6 përdorimet e mahnitshme të açetonit

Lifestyle 13-12-2016

Acetoni nuk mungon asnjëherë në çantën e një femre për shkak te rolit të tij të çmuar. Por roli i tij nuk fillon dhe mbaron tek pastrimi i thonjve, si duket...

më shumë
Çfarë i ndodh trupit nëse hani banane me pika të zeza?

Çfarë i ndodh trupit nëse hani banane me…

Lifestyle 13-12-2016

Të gjithë i duan bananet. Madje, njerëz të ndryshëm presin derisa lëkura e tyre të bëhet pak e zezë, para se t’i hanë. A e dini pse? Nëse iu pëlqejnë bananet...

më shumë
Të sfidosh vdekjen për selfie të rrezikshme (Foto)

Të sfidosh vdekjen për selfie të rreziks…

Lifestyle 13-12-2016

  Ajo është një femër mjaft e bukur por edhe guximtare. Angela Nikolau ka pushtuar rrjetin me selfiet e saj të guximshme. 23-vjeçarja ruse poston foto nga majat më të rrezikshme të...

më shumë
Brenda hapësirës ku prodhohen pemët e Krishtlindjeve!

Brenda hapësirës ku prodhohen pemët e Kr…

Lifestyle 12-12-2016

  Bredha të rreme dhe zbukurime me ngjyra të ndezura janë të disponueshme në mbarë botën për festat e fundvitit. Por a e dini se për këto bredha punojnë mijëra emigrantë nga...

më shumë
Ja 4 përdorimet fantastike të niseshtesë së misrit në kuzhinë

Ja 4 përdorimet fantastike të niseshtesë…

Lifestyle 10-12-2016

Niseshtja është një ndër produktet që gjejnë përdorim të gjërë në kuzhinën tonë. Përveç përdorimeve të zakonshme që dimë në përditshmëri, ju njohim me përdorimet më të çuditshme. I bën salcat më...

më shumë
3 gjëra që nuk duhet të bëni pas orës 21:00

3 gjëra që nuk duhet të bëni pas orës 21…

Lifestyle 10-12-2016

Gjumi është çelësi për një ditë të mirë dhe të lumtur ndaj asgjë nuk mund ta zëvëndësojë atë. Për këtë arsye në këtë artikull ju këshillojmë 3 gjërat të cilat duhet...

më shumë
Këto Krishtlindje, tendencë janë fustanet velvet

Këto Krishtlindje, tendencë janë fustane…

Lifestyle 10-12-2016

Çdo vit kemi darkën e fundvitit me punën, me shokët, me kushërinjtë që vijnë nga jashtë, me familjen… nuk ka alternativë tjetër, le të fillojë pasarela e fustaneve. Zgjidhja juaj...

më shumë
Ja cila është fuqia e panxharit të kuq

Ja cila është fuqia e panxharit të kuq

Lifestyle 10-12-2016

  Romakët e lashtë dhe grekët konsumonin panxhar për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme shëndetësore, të tilla si ulja e temperaturës së trupit. Panxhari ka nje perqindje te larte te vitaminave, zinkut...

më shumë
Selinoja dhe vetitë e saj kuruese për shëndetin

Selinoja dhe vetitë e saj kuruese për sh…

Lifestyle 09-12-2016

Selino përmban minerale shumë të rëndësishme të tilla si kalium, zink, kalcium, hekur, fosfor, magnez, vitaminë C, vitaminë B, etj. Në mjekësinë kineze, selino është përdorur si një ilaç për...

më shumë
10 gjëra që vajza ime duhet të dijë kur të përballet me jetën

10 gjëra që vajza ime duhet të dijë kur …

Lifestyle 09-12-2016

Vajza ime tani është e vogël, e pafajshme, e pastër dhe nuk kupton se si është bota e sotme. Kur të shkojë 10 vjeç do të fillojë të kuptojë se...

më shumë
Boronica e kuqe, antibiotiku natyral

Boronica e kuqe, antibiotiku natyral

Lifestyle 09-12-2016

  Brezat e vjetër e kanë vlerësuar dhe shijuar boronicën e kuqe sipas traditave që zgjasin edhe sot. Ata e konsumonin boronicën e kuqe të thatë, të ëmbëlsuar me mjaltë ose...

më shumë
 Fuqia magjike e sodës së bukës

Fuqia magjike e sodës së bukës

Lifestyle 08-12-2016

Nëse nuk e keni ditur më parë, atëherë është koha që ta mësoni: soda e bukës mund të zbardhë dhëmbët tuaj si asnjë produkt tjetër. Megjithatë, për ta përdorur sodën...

më shumë
Sëmundjet që kuron fruti i hurmes!

Sëmundjet që kuron fruti i hurmes!

Lifestyle 08-12-2016

Hurma është konsideruar si fruti më i mirë në botë për shëndetin tonë për shkak të vitaminave A dhe C, proteinave, yndyrave, kripërave minerale dhe përmbajtjes së lartë të hekurit.Hurma...

më shumë
Nuk do e besoni se çfare perfitimesh mund te keni nga frutat e thata!

Nuk do e besoni se çfare perfitimesh mun…

Lifestyle 08-12-2016

Një analizë që i është bërë 20 studimeve të ndryshme nga Kolegji Imperial i Londrës zbuloi se njerëzit që konsumojnë një grusht me fruat të thata çdo ditë ulin rrezikun...

më shumë
Çfarë i ndodh trupit kur nuk konsumoni sheqer?

Çfarë i ndodh trupit kur nuk konsumoni s…

Lifestyle 08-12-2016

Dietologia amerikane Tamar Dunker shpjegon e cfarë i ndodh trupit tonë, kur ne ndalojmë së konsumuari sheqerin. Sipas saj, efektet janë të menjëhershme, ndryshon niveli hormonal dhe insulina fillon të bie. Është...

më shumë
Niseni ditën më një lugë mjaltë, rezultate mahnitëse

Niseni ditën më një lugë mjaltë, rezulta…

Lifestyle 07-12-2016

Mjalti është ushqimi antibiotik më i shëndetshme që mund të konsumoni në mëngjeset tuaja dhe përveçse është shumë i shëndetshëm është dhe shumë i shijshëm dhe i kombinueshëm për një...

më shumë
Ju pëlqejnë patetinat? Pas këtij artikulli nuk do t’i konsumoni më

Ju pëlqejnë patetinat? Pas këtij artikul…

Lifestyle 06-12-2016

Bashkimi Evropian zhvilloi një studim 3-vjeçar mbi elementet toksik të formuar nga nxehtësia e gatimit. Në raportin e këtij studimi u deklarua se ekzistojnë 800 elemente të tillë ndër ushqimet e...

më shumë
Eliksiri i dobësimit gjendet në kuzhinën tuaj

Eliksiri i dobësimit gjendet në kuzhinën…

Lifestyle 05-12-2016

Nëse nuk e keni akoma në kuzhinën tuaj, duhet ta blini menjëherë. Është e pasur me vitaminat E, A dhe P, magnez, hekur, kalcium etj. Nëse këto vitamina dhe minerale...

më shumë
Si të kuptoni gjuhën sekrete të akneve! Vendi tregon problemin që keni

Si të kuptoni gjuhën sekrete të akneve! …

Lifestyle 05-12-2016

Pasqyrë moj pasqyrë, kush është më e bukura në …? Nuk arrini ta përfundoni dot fjalinë pasi një akne e madhe sapo ka zënë rrënjë në fytyrën tuaj. Mos u...

më shumë
Vetitë e paçmueshme të shegës dhe të gjitha sëmundjet që kuron!

Vetitë e paçmueshme të shegës dhe të gji…

Lifestyle 05-12-2016

A e dinit që sa më i kuq të jetë një frut apo një perim aq më i pasur në antioksidantë është ?! Pikërisht kjo ngjyrë u jep fuqinë këtyre...

më shumë
Njihuni me vetitë e paçmueshme të shegës dhe të gjitha sëmundjet që kuron

Njihuni me vetitë e paçmueshme të shegës…

Lifestyle 05-12-2016

A e dinit që sa më i kuq të jetë një frut apo një perim aq më i pasur në antioksidantë është ?! Pikërisht kjo ngjyrë u jep fuqinë këtyre...

më shumë
Lakra dhe vetitë e veçanta të saj (FOTO LAJM)

Lakra dhe vetitë e veçanta të saj (FOTO …

Lifestyle 05-12-2016

Lakra është e pasur me squfur dhe vitaminë C, dhe kjo e bën të ketë efekte të magjishme, prandaj le të hedhim një vështrim në përfitimet e saj për shëndetin! 1-Nëse...

më shumë
Shokon Horoskopi, ja çfarë thotë për ju

Shokon Horoskopi, ja çfarë thotë për ju

Lifestyle 03-12-2016

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 3 dhjetor 2016Dashi - Komunikimi me partnerin nuk do jete aspak i mire gjate kësaj dite. Mund te keni here pas here mosmarrëveshje...

më shumë
Dieta fantastike: Humbini 12 kilogramë për vetëm një muaj

Dieta fantastike: Humbini 12 kilogramë p…

Lifestyle 03-12-2016

Dieta braziliane është ndër dietat më të famshme, e cila mund t’ju bëj të humbisni edhe 10 kilogramë për dy javë.Kjo dietë ekziston në dy variante: e shpejtë dhe normale. Më...

më shumë
Emrat më të bukur të bebeve që lindin në dhjetor

Emrat më të bukur të bebeve që lindin në…

Lifestyle 03-12-2016

  Prisni të bëheni prindër gjatë muajit dhjetor dhe ende s’e keni zgjedhur emrin për bebushin? Meqenëse ai vjen në jetë në muajin më festiv të vitit, sugjerojmë të zgjidhni një...

më shumë
Si të dalloni 5 llojet e fondatinave dhe të zgjidhni atë të duhurën

Si të dalloni 5 llojet e fondatinave dhe…

Lifestyle 03-12-2016

Përpara produkteve kozmetike, femrat e ndjejnë veten si në parajsë dhe në ato momete duket se kanë gjithçka që duan. Buzëkuqe të nuancave të ndryshme, pluhura që të nxjerrin në...

më shumë
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Prev Next