Politikë - Të tjera

A e porositi Kim Jong-un vrasjen e vëllait të tij?

A e porositi Kim Jong-un vrasjen e vëlla…

Politikë 22-02-2017

Malajzia ka kërkuar ndihmën e Koresë së Veriut në kërkim të një zyrtari të lartë të Ambasadës, i cili është shpallur në kërkimin për vrasjen e Kim Jong-nam. Vëllai i liderit...

më shumë
Njihuni me motrën e Melania Trumpit

Njihuni me motrën e Melania Trumpit

Politikë 20-02-2017

Zonja e Parë amerikane Melania Trump ka një mike të besueshme në New York dhe ajo është motra e saj më e madhe. Ines Knauss, 48 vjeçare jeton në një apartament...

më shumë
Edi Rama në avion, poza me stjuardesat

Edi Rama në avion, poza me stjuardesat

Politikë 16-02-2017

Kryeministri Rama është kthyer ditën e sotme nga një udhëtim në Treviso. Gjatë udhëtimit të tij me Albawings ai ka pozuar edhe me tre stjuardesat simpatike shqiptare. Rama, siç shihet edhe...

më shumë
Familja Kim, histori helmimesh dhe thikash

Familja Kim, histori helmimesh dhe thika…

Politikë 16-02-2017

Autopsia e bërë trupit të 46 vjeçarit nuk ka sqaruar ende shkaqet e vërteta të vdekjes, por vëmendja është kthyer përsëri nga grindjet e brendshme të familjes Kim. Tani për...

më shumë
Dedikimi i Obamës për Michele në ditën e të dashuruarve

Dedikimi i Obamës për Michele në ditën e…

Politikë 15-02-2017

Kur flitet për dashurinë e vërtëtë, një nga çiftet të cilët të shkon ndër mend është padyshim Michelle dhe Barack Obama. Ata shijuan dashurinë e tyre për tetë vjet në...

më shumë
Michelle Obama do të jetë pjesë e këtij spektakli të njohur

Michelle Obama do të jetë pjesë e këtij …

Politikë 11-02-2017

Michelle Obama nuk është më zonja e parë e SHBA-ve por ajo do të jetë pjesë e një spektakli televiziv. Michelle është pranuar si gjyqtare e serive të sezonit të pestë...

më shumë
Ivanka "Zonjë e Parë", zëvendëson Melania Trumpin

Ivanka "Zonjë e Parë", zëvendë…

Politikë 06-02-2017

Teksa vijon të jetë e ndezur polemika për “Muslim Ban”, dekreti ekzekutiv i nënshkruar nga Donald Trump, prania e Melanias në Shtëpinë e Bardhë është shndërruar në një mister. Ku...

më shumë
“Fotot me shqiponjën shqiptare”, Greqia mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme

“Fotot me shqiponjën shqiptare”, Greqia …

Politikë 27-01-2017

Çështja e rekrutëve me origjinë shqiptare në ushtrinë greke, që pozuan me simbolin e shqiponjës, tashmë ka kaluar edhe në nivel parlamentar në Athinë. “BalkanWeb” ka siguruar ekskluzivisht kërkesën për...

më shumë
Ja kush është ambasadorja e re e SHBA-së në OKB

Ja kush është ambasadorja e re e SHBA-së…

Politikë 25-01-2017

Senati amerikan e ka konfirmuar mbrëmë vonë nominimin e presidentit amerikan, Donald Trump për ambasadore të SHBA-së në OKB me 96 vota pro dhe vetëm 4 kundër. Guvernatorja e Karolinës Jugore...

më shumë
Hollywood kundër Trumpit

Hollywood kundër Trumpit

Politikë 21-01-2017

Alec Baldwin, Robert De Niro, Michale dhe Juliane Moore ishin mes aktorëve e regjisorëve hollivudiane që ju bashkuan një proteste kundër Donald Trumpit në Nju Jork, në prag të betimit...

më shumë
 Defekt në aeroplan/ Çfarë po ndodh me Ramën dhe delegacionin shqiptar?

Defekt në aeroplan/ Çfarë po ndodh me R…

Politikë 20-01-2017

Delegacioni shqiptar, sëbashku me Kryeminisrin Edi Rama nuk ka mundur të vijë sot drejt Shqipërisë. Bëhet e ditur se shkak për këtë është bërë një avari që ka pësuar aeroplani i...

më shumë
Konflikti në Siri: Qeveria arrin marrëveshjen e armëpushimit me rebelët

Konflikti në Siri: Qeveria arrin marrëve…

Politikë 29-12-2016

Qeveria siriane dhe grupimi i rebelëve kanë arritur një marrëveshje për armëpushimin dhe fillimin e negociatave për paqe. Kjo është njoftuar nga presidenti rus, Vladimir Putin. Armëpushimi pritet të hyjë në...

më shumë
Lëvizja pa viza në BE/ Ja ndryshimet e fundit te Brukselit

Lëvizja pa viza në BE/ Ja ndryshimet e f…

Politikë 27-12-2016

Krahas forcimit të kontrollit kufitar edhe për vetë shtetasit evropianë, duke shkaktuar pritje më të gjata kohore për procedurat në pikëkalime, në fillim të 2017-s pritet të hyjë në fuqi...

më shumë
I vranë burrin, por ja çfarë i ndodh gruas së ambasadorit rus

I vranë burrin, por ja çfarë i ndodh gru…

Politikë 21-12-2016

E veja e ambasadorit rus Andrei Karlov, Marina raportohet të ketë pësuar një “krizë nervore’ në momentet pasi ajo mësoi se i shoqi u vra në Ankara të hënën. Për fat...

më shumë
Kosova dhe Serbia në BE, jo para vitit 2027? Ja kur hyn Shqipëria

Kosova dhe Serbia në BE, jo para vitit 2…

Politikë 17-12-2016

"Epoka e artë e zgjerimit të Bashkimit Evropian ka kaluar, prandaj Kosova dhe Serbia nuk do të bëhen anëtare e këtij Unioni para 2027", shkruan "Politico". Kosova ka vetëm 30% shanse...

më shumë
Qeveria shqiptare uron Trump, ja kush ia dërgoi mesazhin

Qeveria shqiptare uron Trump, ja kush ia…

Politikë 09-11-2016

Shefi i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati uroi zgjedhjen e Donald Trumpit si President i SHBA-ve nëpërmjet një mesazhi në rrjetin social Twitter. “Urime Donald Trump!”, shkruan Bushati, duke i kujtuar më...

më shumë
Ministrja norvegjeze: Emigrantë, ne hamë mish derri dhe pimë alkool, përshtatuni!

Ministrja norvegjeze: Emigrantë, ne hamë…

Politikë 22-10-2016

Ministrja e Integrimit dhe Emigracionit në Norvegji është shprehur se të ardhurit duhet të përshtaten me mënyrën e jetesës së norvegjezëve, të cilët hanë mish derri dhe pinë alkool. Sylvi Listhaug...

më shumë
Schroeder: Shqipëria ka nevojë për investime, me rëndësi krijimi i kushteve

Schroeder: Shqipëria ka nevojë për inves…

Politikë 27-09-2016

  I pranishëm në Forumin Ekonomik Shqiptaro-Gjerman, kryeministri Rama ka deklaruar se marrëdhëniet tregtare e diplomatike mes dy vendeve kanë avancuar ndjeshëm. “Kemi një rritje të shkëmbimeve mes Shqipërisë dhe Gjermanisë”...

më shumë
Ligji i plehrave/ Plas ironia në rrjetet sociale, vihen në lojë politikanët

Ligji i plehrave/ Plas ironia në rrjetet…

Politikë 23-09-2016

Pas miratimit të ligjit për importin e mbetjeve nga Kuvendi i Shqipërisë mbrëmjen e djeshme, në rrjetet sociale ka plasuar ironia që ka vënë në qendër politikanët dhe veçanërisht deputetët...

më shumë
Obama rrëfen letrën që i shkroi një 5 vjeçar shqiptar

Obama rrëfen letrën që i shkroi një 5 vj…

Politikë 23-09-2016

  Presidenti i SHBA-së, Barack Obama ka treguar përmes rrjetit social facebook se atij i ka ardhur një letër e shkruar nga Alexi 6-vjeçar i cili është djali i dy prindërve...

më shumë
 Një mëngjes me petulla për Ramën (FOTO LAJM)

Një mëngjes me petulla për Ramën (FOTO …

Politikë 17-09-2016

Kryeministri Rama, pas takimit një ditë më parë në Shkodër me fermerët e Gruemirës, duket se nuk ka nxituar të kthehet shpejt në Tiranë, por ta shfrytëzojë të shtunën për...

më shumë
Kryeministri Rama heq kostumin dhe nuk do t’ju besohet si del në ish-Bllok

Kryeministri Rama heq kostumin dhe nuk d…

Politikë 13-09-2016

  Kryeministri Rama e ka kaluar pasditen e së hënës si një qytetar i zakonshëm, duke hequr dorë nga veshja e tij zyrtare, me të cilën jemi mësuar ta shohim pothuajse...

më shumë
Ja çfarë mesazhi i dërgon Edi Rama një maturanteje (FOTO LAJM)

Ja çfarë mesazhi i dërgon Edi Rama një m…

Politikë 10-09-2016

Ish-kryeministri, Sali Berisha në rrjetin social Facebook ka publikuar mesazhin e Edi Ramës drejtuar një maturanteje. “Ja komunikimi me një fëmijë, që për të mbushur xhepat dhe kontot e tij iu...

më shumë
PS – PD kundërshtarë edhe në sport, ministri Klosi në “aksion” (Fotot)

PS – PD kundërshtarë edhe në sport, mini…

Politikë 15-08-2016

Deputetët e PD-së me ligjvënësit socialistë nuk janë kundërshtarë mes tyre vetëm në politike, por edhe në sport. Gjatë pushimeve përfaqësues të PD kanë zhvilluar një ndeshje volejbolli me përfaqësues të...

më shumë
Aktorja shqiptare rrëfen se çka përjetoi

Aktorja shqiptare rrëfen se çka përjetoi…

Politikë 23-07-2016

Një prej dëshmitareve të masakrës së Mynyhut ka qenë edhe aktorja shqiptare Monika Lubonja. Përmes një postimi në faqen e saj në Facebook ajo tregon tregon tmerrin e përjetur. “Unë jam...

më shumë
SMS nga Ambasada: Nëse nuk votoni reformën…

SMS nga Ambasada: Nëse nuk votoni reform…

Politikë 21-07-2016

Një mesazh nga ambasada amerikane ka mbërritur në celularin e disa deputetëve.Atyre iu duhet të paraqiten në selinë e ambasadës amerikane për tu informuar me pasojat që do të kenë...

më shumë
Presidenti francez: 50 njerëz janë mes jetës dhe vdekjes

Presidenti francez: 50 njerëz janë mes j…

Politikë 15-07-2016

Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka thënë në një konferencë për media sot pas një takimi me zyrtarët e sigurisë rreth sulmin me kamion në Nice, se 84 persona kanë...

më shumë
Majko: Zgjedhje të parakohshme dhe referendum

Majko: Zgjedhje të parakohshme dhe refer…

Politikë 04-07-2016

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, ka reaguar lidhur me ngërcin e krijuar për pikën “88” të reformës në drejtësi. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, deputeti i PS-së...

më shumë
Turqia ofron 1.4 milion dollarë

Turqia ofron 1.4 milion dollarë

Politikë 29-06-2016

Policia turke dyshon se ” truri i sulmit” në aeroport “Ataturk” të Stambollit ishte Abu Bekri, i cili është njëri i të ashtuquajturit Shteti Islamik, shkruan gazeta gjermane “Bild”.Njeriu në...

më shumë
Liderët e BE'së: Britania e Madhe të largohet menjëherë

Liderët e BE'së: Britania e Madhe të lar…

Politikë 24-06-2016

Në një komunikatë të përbashkët për media, presidenti i Parlamentit Evropian Martin Schulz, presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk, bartësi i Presidencës së Këshillit të Bashkimit Evropian Mark Rutte, si...

më shumë
Reforma në Drejtësi, shqyrtohet sot drafti nen për nen

Reforma në Drejtësi, shqyrtohet sot draf…

Politikë 14-06-2016

Komisioni i Posacëm i Reformës në Drejtësi do të mblidhet mesditën e sotme për të shqyrtuar dhe votuar draftin, nen për nen dhe në tërësi. Në orën 09:30, PD ka...

më shumë
"Rama takoi në Itali Kombëtaren dhe Roshin"

"Rama takoi në Itali Kombëtaren dhe…

Politikë 11-06-2016

Në fillim të kësaj jave, Rama udhëtoi drejt Italisë për të takuar futbollistët e Kombëtares Shqiptare, që po qëndronin në Bergamo, para nisjes për në Francë. Përpos se u takua me...

më shumë
Basha: Rama i frikësuar, po i bën presion Gjykatës

Basha: Rama i frikësuar, po i bën presio…

Politikë 11-06-2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin Rama se është duke i bërë presion Gjykatës së Apelit për shkak se ndihet i frikësuar nga faktet që Haki Çako...

më shumë
Ambasadori Donald Lu takon Lulzim Bashën

Ambasadori Donald Lu takon Lulzim Bashën

Politikë 06-06-2016

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu është takuar me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, në ditën e takimit që ky i fundit do të ketë me...

më shumë
Pas përjashtimit të Berishës, PD vendos të bojkotojë

Pas përjashtimit të Berishës, PD vendos …

Politikë 30-05-2016

Pasi ish-kryeministri Sali Berisha u përjashtua nga parlamenti për 10 ditë, Partia Demokratike ka vendosur të bojkotojë po ashtu seancat plenare për 10 ditë. Ky vendim është marrë sot në mbledhjen...

më shumë
Koço Kokëdhima do të emërohet Ministër Turizmi!

Koço Kokëdhima do të emërohet Ministër T…

Politikë 12-05-2016

Gjatë diskutimeve në seancën plenare, kreu i grupit parlamentar i Partisë Demokratike, Edi Paloka u shpreh se PD-ja dorëzoi një amendament për dekusarizimin, duke iu referuar mandatit të ish- deputetit...

më shumë
Basha: Drejtësia , kusht për integrimin

Basha: Drejtësia , kusht për integrimin

Politikë 06-05-2016

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte i pranishëm në Samitin e Partisë Popullore Europiane për Ballkanin Perëndimor në Bruksel. Bëhet e ditur se në këtë takim, drejtues të PPE-së dhe...

më shumë
Meta: Lajm i mirë për të nesërmen evropiane

Meta: Lajm i mirë për të nesërmen evropi…

Politikë 05-05-2016

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka përshëndetur vendimin e Komisionit Evropian për t’i propozuar Bashkimit Evropian dhe Parlamentit Evropian heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës. Meta e...

më shumë
Zbardhet pasuria e Presidentit

Zbardhet pasuria e Presidentit

Politikë 03-05-2016

Presidenti i Republikës Bujar Nishani, disponon llogari bankare, por preferon që të mbajë para edhe cash në shtëpi. Nga deklarata e fundit e pasurisë e vitit 2015, publikuar nga Open...

më shumë
Përjashtohen 5 ditë nga Kuvendi.

Përjashtohen 5 ditë nga Kuvendi.

Politikë 14-04-2016

  Deputeti socialist Erion Braçe dhe tre deputetët demokratë, Edi Paloka, Roland Keta dhe Arben Ristani janë pezulluar nga Kuvendi për 5 ditë. Shkak është bërë incidenti të enjten e kaluar, kur...

më shumë
Rama pritet nga kryebashkiaku De Blasio

Rama pritet nga kryebashkiaku De Blasio

Politikë 12-04-2016

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në SHBA. Në stacionin e parë të vizitës së tij atje, Rama është pritur nga kryebashkiaku i Nju-Jorkut, Bill de Blasio. Gjatë...

më shumë
Braçe replikon me Berishën, Paloka niset ta qëllojë

Braçe replikon me Berishën, Paloka niset…

Politikë 07-04-2016

Një incident është shënuar gjatë debateve në seancën e sotme në Kuvend. Gjatë replikave të ashpra mes deputetit Erion Braçe dhe ish-kryeministrit Berisha, kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka...

më shumë
Basha: Ta lexoj letrën pastaj kthej përgjigje

Basha: Ta lexoj letrën pastaj kthej përg…

Politikë 31-03-2016

Lideri i PD-së Lulzim Basha kërkoi të njihej njëherë me ftesën e Ramës për të kthyer përgjigje nëse do të pranojë apo jo zgjatjen e dorës së kreut të maxhorancës...

më shumë
Përse Europa është bërë shënjestër e terrorizmit

Përse Europa është bërë shënjestër e ter…

Politikë 23-03-2016

Sulmet terroriste të së martës në Bruksel shënuan sulmin e tretë në shkallë të gjerë të terrorit, në 15 muaj, në Europë. Pesë faktet e mëposhtme tentojnë të shpjegojnë se...

më shumë
Basha: Rama po vjedh lekët e shqiptarëve

Basha: Rama po vjedh lekët e shqiptarëve

Politikë 11-03-2016

Duke vazhduar turin e tij nëpër Shqipëri, Kreu i Partisë Demokratike u ndal ditën e sotme në veri të vendi, ku u takua me banorë të Burrelit dhe KlositGjatë bisedës...

më shumë
Meta: Të miratojmë reformën e drejtësisë

Meta: Të miratojmë reformën e drejtësisë

Politikë 01-03-2016

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta i ka kërkuar Komisionit të Posaçëm të reformës në drejtësi të nisë menjëherë nga puna, për realizimin përfundimtar të kësaj reforme me ardhjen dhe të...

më shumë
Albana Vokshi kërcënon Ramën

Albana Vokshi kërcënon Ramën

Politikë 29-02-2016

Të ashpër në akuza, mes replikash rëndom edhe fyese, duket se marrëdhënia mes kundërshtarësh nuk është ajo që duket në sytë e publikut. Deputetja e PD-së, Albana Vokshi e përfshirë shpesh...

më shumë
Nëse Thaçi zgjidhet President...

Nëse Thaçi zgjidhet President...

Politikë 24-02-2016

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, në bazë të marrëveshjes së koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës pritet të zgjidhet president i Republikës së Kosovës. Por kohëve të...

më shumë
Delawie: Nuk tërheq deklaratën e dhënë

Delawie: Nuk tërheq deklaratën e dhënë

Politikë 23-02-2016

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, vazhdon t’i qëndroj besnik deklaratave të tij se nuk ka vend për gaz lotsjellës dhe dhunë në demokraci. Ndërsa thotë...

më shumë
Thaçi takim me serbët

Thaçi takim me serbët

Politikë 20-02-2016

Njohës të fushës së ekonomisë dhe përfaqësues të bizneseve kanë vlerësuar se pas tetë vjetësh pavarësi, ekonomia e Kosovës vazhdon të përballet me sfida të shumta.Sipas tyre, kjo po ndodh...

më shumë
Rifillon seanca e Kuvendit

Rifillon seanca e Kuvendit

Politikë 19-02-2016

Veseli suspendon nga seanca e sotme 9 deputetë të opozitës (E plotësuar) - Pas pushimit nga hedhja e parë e gazit të lotsjellës, deputetët po vazhdojnë sërish që të hedhin. Kësaj radhe...

më shumë
Tabaku: Ndërhyrja e Veliajt tek Parku i Liqenit

Tabaku: Ndërhyrja e Veliajt tek Parku i …

Politikë 18-02-2016

Erion Veliaj, jo vetëm është duke bërë një ndërtim të paligjshëm brenda Parkut të Liqenit, duke prekur një zonë të mbrojtur, duke prerë pemë, duke shkelur aty ku askush nuk...

më shumë
Presidenti gjerman: Urime Kosovë, kthehu në normalitetit

Presidenti gjerman: Urime Kosovë, kthehu…

Politikë 17-02-2016

  Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Joachim Gauck e ka uruar Kosovën me rastin e 8-të vjetorit të Pavarësisë.Në një telegram urimi që presidenti Gauck i ka dërguar Presidentes, Atifete...

më shumë
OKB: Mistura e viziton Sirinë

OKB: Mistura e viziton Sirinë

Politikë 16-02-2016

  I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Sirinë, Steffan de Mistura, mbrëmë ka arritur në Damask për të biseduar me zyrtarët. Ai ka refuzuar të bisedoj me gazetarët pas ardhjes së...

më shumë
Sekretari amerikan Kerry: Shqipëria është në rrugën e duhur

Sekretari amerikan Kerry: Shqipëria ësht…

Politikë 15-02-2016

  Përfundon vizita e Kerryt në Tiranë, Sekretari i Shtetit niset për në SHBA (E plotësuar) - Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry përfunduar vizitën zyrtare 4 orëshe në Tiranë, ku u...

më shumë
Ja çka shkruan kabllogrami amerikan për Ilir Metën

Ja çka shkruan kabllogrami amerikan për …

Politikë 13-02-2016

  Janë të shumtë ata që pyesin çfarë mendojnë realisht amerikanët për Ilir Metën.Në një kabllogram të Ambasadës Amerikane në Tiranë zbuluar nga Wikileaks dhe botuar në DITA, bëhet një portret...

më shumë
Kur Presidenti mund të shkoj në burg!

Kur Presidenti mund të shkoj në burg!

Politikë 12-02-2016

  Kosova me kandidatat të kontestuar për President Qarqe të caktuara qëllimisht po e trazojnë Kosovën drejt një situate gati paradoksale për funksionimin e shtetit, duke lejuar së pari që Hashim Thaçi...

më shumë
Nis gjykimi i rojës së kampit nazist Auschwitz

Nis gjykimi i rojës së kampit nazist Aus…

Politikë 11-02-2016

Ish Roja i kampit nazist Aucshwitz, 94 vjeçar, akuzohet për vrasjen e të paktën 170 mijë personave në këtë kamp.Prokurorët thonë se, Reinhold Hanning ka takuar të burgosurit hebrenj dhe...

më shumë
Deklarata shokuese e Majkos: Rama është kokëderr!

Deklarata shokuese e Majkos: Rama është …

Politikë 10-02-2016

    Pandeli Majko në emisionin "Top Story" ka deklaruar se Edi Rama ka shumë të meta.Ai ndër të tjera theksoi se Rama është kokëderr.Majko u shpreh se kokëderr nuk është vetëm...

më shumë
Haradinaj takohet me Fulen, ja çfarë biseduan

Haradinaj takohet me Fulen, ja çfarë bis…

Politikë 10-02-2016

  Përmes një komunikate, AAK ka njoftuar se Haradinaj gjatë ditës është takuar me emisarin e Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor, Stefan Fule, duke e quajtur takim të rregullt në...

më shumë
Qëllohet me vezë dhe domate ministri i Shëndetësisë

Qëllohet me vezë dhe domate ministri i S…

Politikë 08-02-2016

    Ministri i Shëndetësisë  Ilir Beqaj, mëngjesin e sotëm është goditur me vezë dhe domate në nga aktivistët e Alencës Kuqezi në momentin kur ai po futej në ministri.Së fundmi, Beqaj...

më shumë
Shala: Thaçi nuk do të kandidojë për President

Shala: Thaçi nuk do të kandidojë për Pre…

Politikë 08-02-2016

  Deputeti i NISMËS për Kosovën, Haxhi Shala, ka thënë se "Hashim Thaçi nuk do të kandidojë fare për President të Kosovës, sepse nuk do të lejonte që fati i tij...

më shumë
Rama i kërkon gazetarit llogari për pyetjet

Rama i kërkon gazetarit llogari për pyet…

Politikë 08-02-2016

Kamera që ka mbetur e hapur disa çaste më shumë se sa duhet, ka nxjerrë të palarat e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe të marrëdhënies aspak normale që ai...

më shumë
SHBA-të demantojnë Thaçin

SHBA-të demantojnë Thaçin

Politikë 04-02-2016

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nuk e përkrahin asnjë kandidat individual për t’u zgjedhur president i Kosovës.Ky është qëndrimi i Ambasadës së SHBA-ve në Prishtinë, pas deklaratave publike të...

më shumë
Basha ftesë publike Ramës:Të ngrihet Byroja Kombëtare e Hetimit

Basha ftesë publike Ramës:Të ngrihet Byr…

Politikë 03-02-2016

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ftuar publikisht Kryeminstrin Edi Rama për të realizuar reformën në drejtësi. Basha tha se është në pritje të kësaj ftese publike nga ana...

më shumë
Snajperistët serbë luftojnë kundër Turqisë

Snajperistët serbë luftojnë kundër Turqi…

Politikë 02-02-2016

  Mediat turke shkruajnë se Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PPK) po angazhon snajperistë serbë në juglindje të Turqisë, njofton Ambasada serbe në Turqi.Ambasada e Serbisë tha ata presin version zyrtar...

më shumë
Ja çfarë mendonte Tito pak para vdekjes

Ja çfarë mendonte Tito pak para vdekjes

Politikë 01-02-2016

    Telegrafi sjell një pjesë të stenogramit të bisedës së Josip Broz Titos me kreun ushtarak në Karagjorgjevë, më 21 dhjetor 1979 dhe më 22 dhjetor 1979. Për të gjithë ata...

më shumë
Shtëpia e Bardhë: Putin është i korruptuar

Shtëpia e Bardhë: Putin është i korruptu…

Politikë 29-01-2016

    Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest (zyrtar i thesarit amerikan) eshte shprehur se presidenti rus, Vladimir Putin është i korruptuar!Adam Szubin, ushtrues i detyrës së sekretarit të Thesarit për...

më shumë
Putin kërcënon Arabinë Saudite: Do t’iu kthejmë në Epokën e Gurit!

Putin kërcënon Arabinë Saudite: Do t’iu …

Politikë 28-01-2016

  Rusia i ka dërguar një mesazh Arabisë Saudite ku i kërkon të heqë dorë nga financimi i terrorizmit ndryshe do të përballet me bombardimet ruse.Zëdhënësi i Putin Dmitry Peskov ka...

më shumë
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Prev Next