Sport - Të tjera

Champions League, Porto pret Liverpoolin një sfidë ku priten gola

Champions League, Porto pret Liverpoolin…

Sport 14-02-2018

Do Dragao mirëpret sot për herë të tretë Liverpoolin, skuadër të cilën Porto nuk e ka mundur kurrë. Sergio Conceicao ka kërkuar nga tifozët mbështetje pasi të kuqtë kanë të...

më shumë
Champions League, Porto-Liverpool, deklaratat e trajnerëve dhe lojtarëve

Champions League, Porto-Liverpool, dekla…

Sport 14-02-2018

Sérgio Conceição, trajner i Portos: E dimë që përballë kemi një skuadër të shkëlqyer, por unë them se edhe Porto është e denjë për nivele të larta. Jemi dy skuadra...

më shumë
Real Madrid, kryeministri Rajoy thotë se nuk do të donte ta shihte Neymarin me Realin

Real Madrid, kryeministri Rajoy thotë se…

Sport 13-02-2018

Çështja e shumpërfolur e merkatos "Neymar te Reali" ka përfshirë së fundmi edhe politikën. Kryeministri Spanjoll, Mariano Rajoy ka thënë të tijën rreth duelit Real Madrid-PSG, por edhe telenovelës më...

më shumë
UEFA u rikujton gjyqtarëve që të mos tolerojnë ndërhyrjet e ashpra në fushë

UEFA u rikujton gjyqtarëve që të mos tol…

Sport 13-02-2018

UEFA u ka rikujtuar gjyqtarëve që të mbrojnë lojtarët me ndëshkime të ashpra. Nëpërmjet zyrtarëve të saj, organi më i lartë i futbollit kontinental thekson se ndërhyrjet e këqija që...

më shumë
Champions League, Baseli përballë misionit të pamundur me emrin Manchester City

Champions League, Baseli përballë mision…

Sport 13-02-2018

Champions League-a rikthehet në St. Jakob-Park me një "Mision të pamundur" për Baselin. Kampionët e Zvicrës presin Manchester City-in në një sfidë ku parashikohen gola. Dueli i parë e 1/8-ve...

më shumë
Champions League, Juventus-Tottenham, deklaratat e trajnerëve

Champions League, Juventus-Tottenham, de…

Sport 13-02-2018

Allegri trajneri i Juventusit: Duhet të bëjmë ç'mos për të vijuar të mos pësojmë gol e të luajmë kualifikimin në Uembli. Kemi 50% mundësi për të fituar, aq sa ka...

më shumë
Champions League, Basel-Manchester City, deklaratat e trajnerëve

Champions League, Basel-Manchester City…

Sport 13-02-2018

Raphaël Wicky trajner i Baselit: S'mendoj se do ketë surpriza nga loja e Manchester City-it. Të gjithë e dimë se si luajnë. Pres që zotërimin ta kenë ata. Duhet...

më shumë
Barcelona, e vetmja që në dy vitet e fundit nuk ka shkaktuar asnjë penallti

Barcelona, e vetmja që në dy vitet e fun…

Sport 12-02-2018

Barcelona duket se eshte nje nga skuadrat me “fair-play” ne Europe. Ne dy vitet e fundit, katalanasit jane te vetmit qe nuk kane shkaktuar asnje penallti. Me 14 shkurt të...

më shumë
Armando Sadiku sqaron pse nuk ka luajtur në ndeshjet e fundit

Armando Sadiku sqaron pse nuk ka luajtur…

Sport 12-02-2018

Të gjithë presin me padurim debutimin e Armando Sadikut në kampionatin spanjoll, pasi në ditët e fundit të merkatos së janarit, elbasanasi u ble nga Levante për rreth 1 milion...

më shumë
Debati për simulimet në fushë, Wenger thotë se anglezët janë tashmë mjeshtra

Debati për simulimet në fushë, Wenger th…

Sport 09-02-2018

"Lojtarët anglez janë kthyer tashmë në mjeshtra të simulimit" ky ka qenë komenti i Arsene Wenger që ka tërhequr më së shumti vëmendjen këtë javë. Trajneri francez tha të tijën...

më shumë
Barcelona, Dembele drejt rikthimit, Valverde thotë se do jetë gati për Chelsea-in

Barcelona, Dembele drejt rikthimit, Valv…

Sport 08-02-2018

Barcelona ka marrë lajme të mira për sa i përket gjendjes së Ousmane Dembele. Francezi i cili nuk ka qenë me shumë fat që kur është transferuar te katalanasit, mund...

më shumë
Neymar fiton këtë shifër marramendëse nga rrjetet sociale...

Neymar fiton këtë shifër marramendëse ng…

Sport 08-02-2018

Neymar fiton këtë shifër marramendëse nga rrjetet sociale...Futbollisti i PSG, numëron plot 187.2 milion follouuer-sa në rrjete sociale. Kjo, përkthehet automatikisht në fitim monetar. Sikur të mos mjaftonte shuma që...

më shumë
 Juventus në ndihmë të Vicenzas, miqesore për të shmangur falimentin

Juventus në ndihmë të Vicenzas, miqesor…

Sport 07-02-2018

Pas skuadrave si Parma apo Padova, edhe nje tjeter skuader italiane eshte zhytyr ne probleme te renda financiare. Behet fjale per Vicenzan, e cila aktualisht gjendet ne Serine C ne...

më shumë
Chelsea-Barcelona, sërish humbje dhe Conte vihet në diskutim, te Barça lëndohet Pique

Chelsea-Barcelona, sërish humbje dhe Con…

Sport 06-02-2018

Më 20 shkurt, Chelsea pret Barcelonën në Stamford Bridge, në një duel tejet të rëndësishëm që vlen 1/8-at e UEFA Champions League-ës. Por situata është zhgënjyese te anglezët. Blutë vuajtën...

më shumë
Champions League, deri të enjten skuadrat do konfirmojnë ndryshimet që i bënë në merkato organikave

Champions League, deri të enjten skuadra…

Sport 06-02-2018

16 skuadrat pjesëmarrëse në UEFA Champions-League, do të konfirmojnë deri të enjten ndryshimet në organikë, kjo pas fushatës së transferimeve të muajit janar. Përmes një njoftimi zyrtar, UEFA ka saktësuar...

më shumë
Spanjë, Pique nxit debate me komentet për Espanyolin

Spanjë, Pique nxit debate me komentet pë…

Sport 06-02-2018

Komentet e vazhdueshme të Gerard Pique ndaj Espanyol-it, kanë kaluar caqet duke ndezur mjaft debat në Spanjë. Kapiteni i Barcelonës i thumboi rivalët katalan pas Kupës së Mbretit. Ai tha...

më shumë
La Copa, Barcelona fiton 1-0 ndaj Valencias, çdo gjë mbetet e hapur

La Copa, Barcelona fiton 1-0 ndaj Valenc…

Sport 02-02-2018

Super-sfida e parë Barcelona-Valencia e gjysmë-finales në Copa del Rey, u mbyll me një fitore minimale 1-0 për katalanasit. Në Camp Nou në fushë nga fillimi ishte dyshja Messi-Suarez, por...

më shumë
Angli, Arsenali zyrtarizon ripërtëritjen e kontratës me Ozilin

Angli, Arsenali zyrtarizon ripërtëritjen…

Sport 02-02-2018

Mesut Ozil do të vazhdojë të jetë lotjar i Arsenalit, të paktën deri në vitin 2021. Turko-gjermani i ka dhënë fund një telenovele të gjatë spekulimesh duke firmosur ripërtëritjen e...

më shumë
Champions, Ancelotti, nëse Reali mund PSG-ën, bëhen të pandalshëm

Champions, Ancelotti, nëse Reali mund PS…

Sport 01-02-2018

"Nëse Reali mund PSG, atëherë zor se do të mund t'i ndalë njeri" kështu mendon ish-trajenri i Los Blancos dhe nënkampionëve të Francës, Carlo Ancelotti. Italiani, i cili me gjasa...

më shumë
Spanjë, muaji shkurt, muaj vendimtar për objektivat e Realit të Madridit

Spanjë, muaji shkurt, muaj vendimtar për…

Sport 01-02-2018

Janari më në fund mbaroi dhe Reali i Madridit merr frymë thellë për sfidat që parashikon muaji shkurt, sfida si ajo me PSG në Champions League, që do të vërë...

më shumë
Angli, shifra rekord për transferimet e janarit, plot 430 milionë paundë

Angli, shifra rekord për transferimet e …

Sport 01-02-2018

 Merkatoja e janarit të këtij viti vulosi një rekord për klubet e Premier-League-ës. Plot 430 milionë paundë ishin shifrat që u shpenzuan dhe sipas Deloitte-Sports-Business Groupp, këto janë shifrat më...

më shumë
Angli, City zyrtarizon Laporten, kostoja e epokës Guardiola shkon në 448 milionë

Angli, City zyrtarizon Laporten, kostoja…

Sport 31-01-2018

Aymeric Laporte kreu pasditen e së martës zyrtarizimin si lojtari më i ri i Manchester City. Qendërmbrojtësi francez, por me origjinë baske, nënshkroi një kontratë 5-vjeçare me kryesuesit e Premier-League-ës...

më shumë
Real Madrid, Bale kuriozon tifozët duke u stërvitur me maskë oksigjeni

Real Madrid, Bale kuriozon tifozët duke …

Sport 31-01-2018

Gareth Bale u dha tifozëve madrilen arsye për të shpresuar në një rikthim të tijin në formë, kjo pas disa videosh që u bënë virale, ku ai shfaqej duke u...

më shumë
Një Shqiptar në La Liga, Sadiku te Levante

Një Shqiptar në La Liga, Sadiku te Levan…

Sport 31-01-2018

Armando Sadiku, në një kampionat me Messin dhe Ronaldon. Nuk është një iluzion, por një lëvizje e bërë tashmë realitet nga sulmuesi i Kombëtares. Skuadra e Levantes në La Liga...

më shumë
Skoci, Celticu huazon Musondan nga Chelsea, nga Rangersat largohet Wilson

Skoci, Celticu huazon Musondan nga Chels…

Sport 30-01-2018

Zhvillime interesante ka patur këtë javë në merkaton e klubeve kryesore të futbollit skocez. Celticu i Brendan Rodgers arriti një marrëveshje të beftë me Charly Musondan e Chelsea-it. Belgu 21-vjeçar...

më shumë
Barcelona, Pique ripërtërin kontratën dhe refuzon të tërheqë thumbimet ndaj Espanyolit

Barcelona, Pique ripërtërin kontratën dh…

Sport 30-01-2018

Gerard Pique zyrtarizoi të hënën kontratën e re me Barcelonën duke mbyllur përfundimisht çdo spekulim që përflitej në të kaluarën. Shtatlarti 30-vjeçar ka nënshkruar një zgjatje të kontratës deri në...

më shumë
Champions, Real-PSG, Varane ankohet për dhimbje në gju, Mbappe rikuperohet

Champions, Real-PSG, Varane ankohet për …

Sport 30-01-2018

Të hënën Raphael Varane mundi të stërvitej me skuadrën, kjo pas goditjes që pësoi në fundjavë në gju. Pas fitores 4-1 me Valencian, shtatlarti francez u ankua për dhimbje në...

më shumë
SHBA, Beckham zyrtarisht me klub të tijin

SHBA, Beckham zyrtarisht me klub të tiji…

Sport 30-01-2018

David Beckham zyrtarizoi të hënën hapjen e klubit të tij në futbollin amerikan. Ish-kapiteni i Anglisë i dha jetë planit të shumë-përfolur prej kohësh të një klubi të drejtuar prej...

më shumë
Angli, Ibrahimovic tregon se si stërvitet, në Shtetet e Bashkuara thonë se do të kalojë në MLS

Angli, Ibrahimovic tregon se si stërvite…

Sport 29-01-2018

Zlatan Ibrahimovic po punon fort për t'u rikthyer në fushë, aty ku aq shumë dëshiron të jetë që pas lëndimit të rëndë që pësoi vitin e kaluar. Suedezi 36-vjecar së...

më shumë
Angli, lëndimi i Sanes hap polemika, Guardiola ankohet per gjyqtarët

Angli, lëndimi i Sanes hap polemika, Gua…

Sport 29-01-2018

Lëndimi i Leroy Sane ka nxitur një debat në Angli, ku Pep Guardiola i ka kërkuar gjyqtarëve t'i mbrojë lojtarët pasi një lojë me plot ndërhyrje të ashpra u pa...

më shumë
La Copa, Barcelona kualifkohet duke mundur 2-0 Espanyolin, debuton Coutinho

La Copa, Barcelona kualifkohet duke mund…

Sport 26-01-2018

Barcelona e Ernesto Valverdes nuk zhgënjeu pritshmëritë duke përmbysur Espanyolin në Camp Nou e duke siguruar kështu gjysmë-finalet e Copa del Rey. Pas humbjes me rezultatin 1-0 të sfidës së...

më shumë
Tenis, Federer arrin finalen, ndërsa Nadal mund të mungojë në disa turne

Tenis, Federer arrin finalen, ndërsa Nad…

Sport 26-01-2018

Merr fund ëndrra e koreanit Hyeon Chung në Australian-Open. Surpriza e edicionit të këtij sezoni nuk zgjati dot as 62 minuta kundër kampionit Roger Federer. Në gjysmë-finalen mes tyre, Federer...

më shumë
Manchester, hije dyshimi, Sanchez nuk kreu analizat anti-doping

Manchester, hije dyshimi, Sanchez nuk kr…

Sport 26-01-2018

  Një seri spekulimesh rreth një shmangie testi anti-doping nga Sanchez, zunë shtypin anglez të premten. Sky-Sports, Daily-Mirror dhe Daily-Mail raportuan se kileni më 22 janar nuk iu nënshtrua analizave rutinë...

më shumë
Barcelona, Coutinho do të mbajë numrin 14-të, 7-ta sërish vakante

Barcelona, Coutinho do të mbajë numrin 1…

Sport 25-01-2018

Pas shumë diskutimesh, tashmë është zyrtare. Phelipe Coutinho te Barcelona do të mbajë fanellën me numrin 14-të. Braziliani i cili përgjithësisht ka pasur në shpinë numrin 10-të, e kishte të...

më shumë
Barcelona, mes lotësh, Mascherano përshëndetet me skuadrën, largohet për në Kinë

Barcelona, mes lotësh, Mascherano përshë…

Sport 25-01-2018

Pas rreth 8 vitesh kontribute me fanellën e Barcelonës, Javier Mascherano i tha lamtumirë katalanasve duke përqafuar përvojën e re të Hebei China-Fortune në Lindjen e Largët. Në një organizim...

më shumë
Angli, Arsenali mund Chelsea-in dhe siguron finalen e Kupës së Ligës me Manchester City-in

Angli, Arsenali mund Chelsea-in dhe sigu…

Sport 25-01-2018

Arsenali mundi 2-1 Chelsea-in duke siguruar finalen e Kupës së Ligës, finale që do të diskutohet me Manchester City-in më 25 shkurt. Derbi i Londrës ishte një rindeshje, kjo pasi...

më shumë
Real Madrid, Zidane e pranon se fatet e tij vendosen kundër PSG në Champions League

Real Madrid, Zidane e pranon se fatet e …

Sport 25-01-2018

Fati i Zinedine Zidane do të vendoset në sfidën me PSG në Champions League dhe këtë gjë e ka pranuar edhe vetë trajneri francez pas eliminimit me Leganes në Copa...

më shumë
Skoci, Celticu fiton me përmbysje 2-1 ndaj Partick Thistle

Skoci, Celticu fiton me përmbysje 2-1 nd…

Sport 24-01-2018

Në derbin e vogël të Glasgow-t, Partick-Celtic, Leigh Griffiths ishte protagonist i ndeshjes pasi arriti t'i dhurojë fitoren me përmbysje 2-1 keltëve. Në Firhill Stadium të Glasgow-t, Partick Thistle u...

më shumë
Arsenali vazhdon të kërkojë Aubameyangun, kyç për operacionin bëhet Giroud

Arsenali vazhdon të kërkojë Aubameyangun…

Sport 24-01-2018

Vazhdon më tej përpjekja e Arsenalit për të angazhuar sulmuesin gabonez Pierre-Emerick Aubameyang. 28-vjecari ka prishur marrëdhëniet me Borussian e Dortmundit, kjo pas një sjelljes jo korrekte kundrejt stafit drejtues...

më shumë
Spanjë, Laporte thuhet se është transferuar te City për 70 milionë euro

Spanjë, Laporte thuhet se është transfer…

Sport 24-01-2018

Manchester City – ka arritur një lëvizje surprizë duke transferuar mbrojtësin Aymeric Laporte nga Athletic Bilbao. Në Spanjë "El Partidazo" raportoi se francezi 23-vjeçar ka udhëtuar tashmë për në Angli...

më shumë
Kampioni i ´Formula E´, Lucas di Grassi mendon te kandidoje per kreun e FIAs

Kampioni i ´Formula E´, Lucas di Grassi …

Sport 23-01-2018

Lucas Di Grassi kampioni aktual i kategorise se garave me makina elektrike, “Formula E”, ka zbuluar se mendon te behet president i FIAs, pasi te kete mbyllur karrieren e tij...

më shumë
Abrashi, përsëri në një pikë kyçe te Fraiburgu

Abrashi, përsëri në një pikë kyçe te Fra…

Sport 23-01-2018

Amir Abrashi është kthyer përsëri në një pikë kyçe te Fraiburgu, si pasojë e rigjetjes së gjendjen e tij më të mirë fizike dhe kjo e bën atë një lojtar...

më shumë
PSG, Lucas ndihet i lodhur me situatën e tij te parizienet

PSG, Lucas ndihet i lodhur me situatën e…

Sport 23-01-2018

Lucas Moura konsiderohej si nje nga lojtaret braziliane me premtues, qe kur ai aktivizohej tek Sao Paolo. Ne Paris, ai ishte nje nder blerjet e para te rendesishme te presidentit...

më shumë
Mkhitaryan prezantohet si 'topçi': E kisha ëndërruar...

Mkhitaryan prezantohet si 'topçi': E kis…

Sport 23-01-2018

Pas zyrtarizimit të Alexis Sanchez me Manchester United, edhe Arsenal ka prezantuar Henrik Mkhitaryan, lojtarin e marrë në këmbim nga “Djajtë e kuq”. Armeni është bashkuar tashmë me skuadrën e...

më shumë
Alexis Sanchez zyrtarizohet me Man.Utd duke i rënë... pianos

Alexis Sanchez zyrtarizohet me Man.Utd d…

Sport 23-01-2018

Duke luajtur në piano... Ishte pikerisht kjo menyra e veçante e zyrtarizimit te Alexis Sanchez si lojtar i Manchester United. Zyrtarizim qe ne fakt pritej prej kohesh, sidomos nga tifozet...

më shumë
Tenis, eliminohet Djokovic, Federer bën përpara, po kështu Halep dhe Kerber

Tenis, eliminohet Djokovic, Federer bën …

Sport 22-01-2018

Novak Djokovic ishte i eliminuari i radhës nga turneu i Australian Open. 30-vjecari ish-numri 1 i botës së tenisit vuajti jashtë mase përballë koreanit Hyeon Chung duke u doërzuar përfundimisht...

më shumë
Spanjë, Kepa zyrtarisht deri në 2025-en portier i Athletic Bilbaos

Spanjë, Kepa zyrtarisht deri në 2025-en …

Sport 22-01-2018

Ndodhi ajo që nuk parashikohej, Kepa Arizabalaga vendosi të ripërtërijë kontratën me Athletic Bilbaon, duke i mbyllur kështu derën një transferimi të mundshëm te Reali i Madridit. Lajmi u bë...

më shumë
Angli, Tottenham ka refuzuar 200 milionë paundë nga Reali për Kane-in

Angli, Tottenham ka refuzuar 200 milionë…

Sport 22-01-2018

Tottenham ka refuzuar 200 milionë paundë nga Reali i Madridit për Harry Kane. Ky ka qenë raportimi i The Times që ka ndezur një valë spekulimesh rreth skuadrës së Maurizio...

më shumë
Barcelona, Coutinho kryen seancën e parë stërvitore me grupin

Barcelona, Coutinho kryen seancën e parë…

Sport 22-01-2018

Megjithëse Phelippe Coutinho vazhdon fazën e riaftësimit nga një lëndim muskulor në kofshë, ai ka kryer tashmë seancën e parë stërvitore me skuadrën e Barcelonës. Braziliani i cili u transferua...

më shumë
Brazil, Ronaldo rrëfen dëshirën për të blerë një klub në Championship ose Segunda Division

Brazil, Ronaldo rrëfen dëshirën për të b…

Sport 22-01-2018

Luiz Nazario de Lima Ronaldo po sheh mundësitë për të blerë një klub në kategorinë e dytë angleze ose spanjolle. Eshtë ky lajmi që vjen nga Brazili, ku fenomeni ka...

më shumë
Uefa, Ceferin paralajmeron nje “takse luksi” ndaj klubeve

Uefa, Ceferin paralajmeron nje “takse lu…

Sport 19-01-2018

Tregu i shit-blerjeve te futbollisteve vitet e fundit ka pare kosto marramendese. Gjate periudhes ku merkato eshte aktive, skuadrat e “medha” jane te gatshme te paguajne pa u menduar edhe...

më shumë
Tenis, Australian-Open, Svitolina mund Kostyuk, vapa e madhe bëhet problem

Tenis, Australian-Open, Svitolina mund K…

Sport 19-01-2018

Elina Svitolina i dha fund ëndrrës së 15-vjecares Marta Kostyuk, për të çuar më tej ecurinë surprizë të këtij edicioni të Australian Open. Në një sfidë mes ukrainasesh, Kostyuk kishte...

më shumë
Spekulimi i kanalit La Sexta, Mourinho ka dritën jeshile për të biseduar me Ronaldon

Spekulimi i kanalit La Sexta, Mourinho k…

Sport 19-01-2018

Jose Mourinho ka marrë dritën jeshile për të nisur bisedimet rreth një rikthimi të Cristiano Ronaldos në Old Trafford. Sipas kanalit spanjoll La Sexta, bisedimet që po bën Mourinho për...

më shumë
Angli, FA-Cup, Chelsea kualifikohet me penallti, Conte xhindoset për mos aplikimin e sistemit VAR

Angli, FA-Cup, Chelsea kualifikohet me p…

Sport 18-01-2018

Mbrëmjen e së mërkurës, ndeshja Chelsea-Norwitch e vlefshme për raundin e tretë të Kupës së Federatës së Anglisë, prodhoi mjaft debate, ndërsa bluve iu deshtën penalltitë për t'u kualifikuar. Pas...

më shumë
Tenis, Djokovic fiton ndaj Monfils, ndërsa eliminohet Muguruza

Tenis, Djokovic fiton ndaj Monfils, ndër…

Sport 18-01-2018

Në raundin e tretë të Australian Open, Novak Djokoviç shënoi fitoren e radhës që pas rikthimit në fushë pas 4 muajsh pushim. Serbi ish-numri 1 i botës, mundi me përmbysje...

më shumë
Real Madrid, Zidane thotë se nuk e imagjinon dot Ronaldon të luajë për një skuadër tjetër

Real Madrid, Zidane thotë se nuk e imagj…

Sport 18-01-2018

"Nuk e imagjinoj dot Cristianon të shkojë në ndonjë skuadër tjetër" - kështu është shprehur Zinedine Zidane përpara sfidës me Leganes në Copa del Rey. Trajneri francez ka thënë të...

më shumë
La Copa, pas rreth 10 vitesh Espanyol fiton për here të parë ndaj Barcelonës

La Copa, pas rreth 10 vitesh Espanyol fi…

Sport 18-01-2018

Pas rreth një dekade humbjesh, Espanyoli i Quique Sanchez Flores shtangu të mërkurën Barcelonën duke e mundur atë 1-0. Në derbin e parë katalan të vlefshëm për çerek-finalet e Copa...

më shumë
Bayern, James Rodriguez flet për Realin, do donte të përballej me ta në Champions

Bayern, James Rodriguez flet për Realin…

Sport 17-01-2018

James Rodriguez e pranon se ishte e trishtë të largohej nga Reali i Madridit, por e reskepton vendimin e Zinedine Zidane dhe thotë se do të donte shumë që të...

më shumë
Brazil, Ronaldinho i jep fund futbollit, kështu thotë i vëllai Roberto Assis

Brazil, Ronaldinho i jep fund futbollit…

Sport 17-01-2018

Karriera e Ronaldinhos si futbollist ka marrë fund. Në moshën 37-vjecare braziliani ka vendosur të tërhiqet dhe lajmin e ka bërë me dije i vëllai, njëherësh agjenti i tij, Roberto...

më shumë
Tenis, Nadal bën përpara në raundin e tretë, nuk ka surpriza as te femrat

Tenis, Nadal bën përpara në raundin e tr…

Sport 17-01-2018

Rafael Nadal vazhdoi më tej në raundin e tretë të Australian Open duke mundur argjentinasin Leonardo Mayer 3-0 me sete. Spanjolli në raundin e parë kishte mundur gjithashtu 3-0 domenikanin...

më shumë
Angli, zbardhet raporti, Wenger e quajti arbitrin Dean hileqar

Angli, zbardhet raporti, Wenger e quajti…

Sport 17-01-2018

Më 31-dhjetor, gjatë ndeshjes West Bromwich-Arsenal, Arsene Wenger e quajti gjyqtarin Mike Dean hileqar dhe një turp për futbollin, kështu ka bërë me dije raporti i Federatës Angleze të enjten...

më shumë
Angli, Ihenacho bëhet futbollisti i pare që shënon atje përmes sistemit VAR

Angli, Ihenacho bëhet futbollisti i pare…

Sport 17-01-2018

Kelechi Ihenacho hyri në historinë e futbollit anglez pasi u bë i pari që shënon një gol përmes video-asistencës në fushë. Gjatë ri-ndeshjes me Fleetwood Town të vlefshme për fazën...

më shumë
Angli, Walcott kalon te Evertoni për 20 milionë paundë

Angli, Walcott kalon te Evertoni për 20 …

Sport 16-01-2018

Everton nuk ka shënuar ende një gol në vitin 2018-të ndërsa ka vuajtur 4 humbje dhe asnjë fitore në 5 sfidat e fundit. Për këtë trajneri Sam Allardayce thuhet se...

më shumë
Boca Juniors, Tevez thotë se për 7 muaj te Shanghai ishte me pushime

Boca Juniors, Tevez thotë se për 7 muaj …

Sport 16-01-2018

Sulmuesi argjentinas Carlos Tevez e ka përshkruar përvojën kineze te Shanghai Shenhua si një periudhë pushimi. 33-vjecari i cili këtë muaj u rikthye te klubi i fëmijërisë Boca Juniors, luajti...

më shumë
Francë, Diego Carlosit i hiqet kartoni i kuq ndërsa Chapron pezullohet nga Federata

Francë, Diego Carlosit i hiqet kartoni i…

Sport 16-01-2018

Mbrojtësi i Nantes, Diego Carlos, i cili u ndëshkua padrejtësisht me karton të kuq kundër PSG ka marrë ndjesën e gjyqtarit Tony Chapron dhe revokimin e pezullimit nga Liga Franceze...

më shumë
Portugali, frikë për shembje të stadiumit shtyhet ndeshja Estoril-Porto

Portugali, frikë për shembje të stadiumi…

Sport 16-01-2018

Çaste frike u përjetuan në ndeshjen e javës së 18-të në Premeira Liga. Estoril-Porto e së hënës mbrëma nuk u luajt më shumë se 45 minuta, kjo pasi policia vendosi...

më shumë
Uells, Giggs zyrtarizohet si trajner, përballet menjëherë me kritikat

Uells, Giggs zyrtarizohet si trajner, pë…

Sport 16-01-2018

Ryan Giggs është zyrtarisht trajner i Uellsit. Ish-sulmuesi i Manchester United-it u emërua të hënën në krye të dragojve duke zëvendësuar kështu Chris Colemanin, i cili u dorëhoq në muajin...

më shumë
Angli, City tërhiqet nga gara për Sanchez, United më afër, Chelsea interesohet gjithashtu

Angli, City tërhiqet nga gara për Sanche…

Sport 16-01-2018

Manchester City tërhiqet nga interesimi për Alexis Sanchez. Ky është lajmi që raportojnë në Angli, atje ku tashmë garës për kilenin thuhet se i është futur edhe Chelsea i Antonio...

më shumë
Real Madrid, Zidane thotë se tashmë objektiv janë Copa del Rey dhe Champions League-a

Real Madrid, Zidane thotë se tashmë obje…

Sport 15-01-2018

"Jemi në lojë edhe për dy tituj" ky ka qenë mesazhi i Zinedine Zidane pas humbjes që Reali i Madridit pësoi nga Villarreali në Santiago Bernabeu gjatë fundjavës duke i...

më shumë
Juventus bën gati 3 emra si kandidate për zëvendësues të Marchisios

Juventus bën gati 3 emra si kandidate pë…

Sport 15-01-2018

Juventusi ka nisur përpjekjet për të gjetur pasardhësin e Claudio Marchisios. Drejtuesit e bardhezinjve kanë nisur tashmë punën për të siguruar një lojtar me potencial në rritje gati për ta...

më shumë
Francë, gjyqtari shkelmon lojtarin e më pas e nxjerr me të kuq (VIDEO)

Francë, gjyqtari shkelmon lojtarin e më …

Sport 15-01-2018

  Gjyqtari i ndeshjeve të Ligue1 Tony Chapron rrezikon të marrë ndëshkim disiplinor kjo pasi në sfidën e javës së 20-të, Nantes-PSG qëlloi me shkelm mbrojtësin Diego Carlos e më pas...

më shumë
Real Madrid, spekulimet vazhdojnë për një lëvizje Neymar-Ronaldo

Real Madrid, spekulimet vazhdojnë për nj…

Sport 15-01-2018

Spekulimet kanë trazuar ndjeshëm ambientin e Realit të Madridit. Ndërsa skuadra e Zinedine Zidane po dështon të prodhojë rezultate, në shtypin spanjoll është përfolur gjithmonë e më shumë rreth një...

më shumë
Rally-Dakar, Villas-Boas tërhiqet pas një aksidenti

Rally-Dakar, Villas-Boas tërhiqet pas nj…

Sport 13-01-2018

Ish-trajneri i Tottenhamit dhe Chelsea-it, Andre Villas-Boas është tërhequr nga garat e Rally-Dakar që po zhvillohen në Amerikën e Jugut, kjo pasi në sesionin e katërt pësoi një aksident. 40-vjecari...

më shumë
Napoli, De Laurentiis gati të blindojë Sarrin me rishikim kontrate

Napoli, De Laurentiis gati të blindojë S…

Sport 12-01-2018

Maurizio Sarri ka patur së fundmi një vizitë surprizë nga Presidenti i klubit të Napolit Aurelio De Laurentiis. Shtypi italian thotë se Sarrit i është propozuar një ripërtëritje kontrate dhe...

më shumë
Inter nis bisedimet për huazimin e Rafinhas, ndërsa pranë janë edhe Ramires e Lopez

Inter nis bisedimet për huazimin e Rafin…

Sport 12-01-2018

Inter ka marrë dritën jeshile nga Barcelona për të biseduar me Rafinhan, kjo pasi katalanasit kanë rënë dakord me ofertën e zikaltërve. Huazim me të drejtë blerjen e fiksuar në...

më shumë
Champions, Chelsea me një kalendar të ngjeshur ndeshjesh përpara sfidës me Barcelonën

Champions, Chelsea me një kalendar të ng…

Sport 11-01-2018

Përballja e 1/8-ve, Chelsea-Barcelona në Champions League luhet më 20 shkurt, por skuadra e Antonio Contes duket se do t'i presë katalanasit në një gjendje sfilitje, kështu analizojnë në Spanjë...

më shumë
Arsenal, Ancelotti bie dakord të zëvendësojë Wengerin sezonin e ardhshëm

Arsenal, Ancelotti bie dakord të zëvendë…

Sport 11-01-2018

Carlo Ancelotti do të jetë trajneri i ardhshëm i Arsenalit. Corriere dello Sport në Itali raporton se 58-vjecari ka arritur marrëveshjen me Topcinjtë e Londrës sipas një kontrate 4-vjecare prej...

më shumë
51 vjeç por ende luan futboll, zbuloni futbollistin i cili sapo ka nënshkruar një tjetër kontratë

51 vjeç por ende luan futboll, zbuloni f…

Sport 11-01-2018

Kazuyoshi Miura mbush 51 vjeç muajin e ardhshëm, por pavarësisht kësaj ai ka siguruar një tjetër kontratë me klubin Yokohama në Japoni për të luajtur sërish futboll. Kjo kontratë e...

më shumë
Angli, City fiton sërish edhe në kupën e ligës me Bristolin

Angli, City fiton sërish edhe në kupën e…

Sport 10-01-2018

Manchester City vazhdoi formën mbreslënëse të këtij sezoni duke mos ulur ritmin as në ndeshjen e Kupës së Ligës kundër Bristol City-it. Skuadra e Pep Guardiolës ka humbur vetëm 1...

më shumë
Angli, aksioneri i Evertonit thote se Lukaku u largua pas nje mesazhi woodoo

Angli, aksioneri i Evertonit thote se Lu…

Sport 10-01-2018

Romelu Lukaku u largua nga Evertoni pas një mesazhi "woodoo" që ai mori gjatë një pelegrinazhi në Afrikë. Kështu ka rrëfyer një nga aksionerët e bluve të Liverpoolit. Iraniani miliarder...

më shumë
Romë, Totti ka ende 8 vida dhe pllakën metalike në këmbë nga lëndimi i vitit 2006-të

Romë, Totti ka ende 8 vida dhe pllakën m…

Sport 10-01-2018

Tetë vida dhe një pllakë metali, Francesco Totti ka ende në këmbë shenjat e atij lëndimi të 12 viteve më parë kështu ka rrëfyer për gazetën Tempo mjeku Pier Paolo...

më shumë
Champions, Dybala do të mungojë ndaj Tottenhamit

Champions, Dybala do të mungojë ndaj Tot…

Sport 10-01-2018

Paulo Dybala nuk do të luajë kundër Tottenhamit në përballjen e parë të vlefshme për 1/8-at e Champions League-ës. Ky ka qenë lajmi më shqetësues i javës për Juventusin, atje...

më shumë
Inter përgënjeshtron lajmin se Icardi kreu vizitat mjekësore te Reali i Madridit

Inter përgënjeshtron lajmin se Icardi kr…

Sport 09-01-2018

Drejtuesit e Interit kanë nxituar të martën të përgënjeshtrojnë lajmet që u përhapën nga Daily Express dhe Diariogol se Mauro Icardi kishte kryer tashmë vizitat mjekësore te Reali i Madridit...

më shumë
Atletico Madrid, Griezmann i kërkon Unitedit 22 milionë euro pagë

Atletico Madrid, Griezmann i kërkon Unit…

Sport 09-01-2018

Antoine Griezmann do një pagë prej 22 milionë eurosh që të kalojë te Manchester United. Eshtë ky raportimi që bëjnë në Angli ndërsa francezi i Atleticos tanimë kërkohet edhe nga...

më shumë
El Pais, Xavi flet për Messin, ja me kë e krahason

El Pais, Xavi flet për Messin, ja me kë …

Sport 09-01-2018

Xavi Hernandez është rikthyer të flasë për Messin dhe këtë gjë e ka bërë në mënyrën më të shkëlqyer të mundshme duke e krahasuar atë me basketbollistin LeBron James. 37-vjecari...

më shumë
France Football, Zidane e pranon se nuk e ka të gjatë qëndresën te Reali

France Football, Zidane e pranon se nuk …

Sport 09-01-2018

Zinedine Zidane e di mirë se nuk mund të jetë trajner i Realit të Madridit për një kohë të gjatë. Vetë 45-vjecari e ka rrëfyer këtë gjë në një intervistë...

më shumë
Itali, sërish kore raciste për Matuidinë, Cagliari kërkon ndjesë, Balotelli solidarizohet me 30-vjecarin

Itali, sërish kore raciste për Matuidinë…

Sport 08-01-2018

Ndodhi në Verona, dhe sërish gjithcka u përsërit edhe ndaj Cagliarit. Blaise Matuidi ishte në qendër të sulmeve raciste nga tifozeritë kundërshtare të Juventusit dhe 30-vjecari ish-mesfushor i PSG, nuk...

më shumë
Angli, Arsenali eliminohet nga Kupa e Federatës, kontestohet Wenger

Angli, Arsenali eliminohet nga Kupa e Fe…

Sport 08-01-2018

Tjetër zhgënjim për Arsenalin që u eliminua nga Kupa e Federatës së Anglisë pa kaluar as raundin e tretë të saj. Topçinjtë, të cilët ishin dhe kampionët në fuqi, u...

më shumë
Spanjë, Messi barazon rekordin e Mullerit, Coutinho thotë se është më i miri në botë

Spanjë, Messi barazon rekordin e Mulleri…

Sport 08-01-2018

Lionel Messi festoi ndeshjen e tij të 400 me Barcelonën duke barazuar rekordin e legjendës Gerd Muller, teksa katalanasit kryesojnë La Ligan me 9 pikë distancë nga Atletico Madrid. Argjentinasi...

më shumë
Spanjë, Reali mbetet 16 pikë larg Barcelonës, shtypi e cilëson të humbur kampionatin

Spanjë, Reali mbetet 16 pikë larg Barcel…

Sport 08-01-2018

Kritika pa fund nga shtypi spanjoll ndërsa tanimë edhe lojtarët duken të dorëzuar. Reali i Madridit barazoi 2-2 në Balaidos ndaj Celta Vigos duke u larguar 16 pikë nga Barcelona...

më shumë
Roma, Nainggolan do të gjobitet, ndërsa nga Kina ofrojnë 40 milionë për të

Roma, Nainggolan do të gjobitet, ndërsa …

Sport 05-01-2018

Komplikohet çështja Nainggolan te Roma. Mesfushori belg, i cili e ekzagjeroi me festimet gjatë natës së ndërrimit të viteve mund edhe të largohet nga verdhekuqtë. Lajmin e raporton Gazzetta dello...

më shumë
Real Madrid, hidhet ideja për të transferuar Sanchezin dhe Icardin

Real Madrid, hidhet ideja për të transfe…

Sport 05-01-2018

Reali i Madridit po konsideron alternativa për një lojtarë të mundshëm që mund të zëvendësojë Karim Benzemanë. Pas 12 ditësh reflektime dhe takimesh mes treshes Florentino Perez, Jose Angel Sanchez...

më shumë
Barcelonë, nëse Katalonja shpallet e pavarur, çfarë do të ndodhë me Messin?

Barcelonë, nëse Katalonja shpallet e pav…

Sport 05-01-2018

Sërish një tjetër çështje kontraktuale trazon tifozët katalan. Lionel Messi ka diktuar një klauzolë që parashikon lirimin me parametër zero nga klubi i Barcelonës nëse Katalonja shpall pavarësinë. Kështu pas...

më shumë
La Copa, Reali fiton 3-0 ndaj Numancias, rikthehet Gareth Bale

La Copa, Reali fiton 3-0 ndaj Numancias…

Sport 05-01-2018

Ajo që ka rëndësi në fund është vetëm rezultati, kështu u shpreh Zinedine Zidane pas fitores që Reali i Madridit arriti në takimin e parë të Copa Del Rey kundër...

më shumë
Manchester City, David Silva mungoi për shkak të gjendjes së rëndë të djalit të tij

Manchester City, David Silva mungoi për …

Sport 04-01-2018

David Silva mungoi te Manchester City për shkak të lindjes së parakohshme të djalit të tij Mateo. Lajmi zyrtar tashmë ka konfirmuar atë çka përflitej. 31-vjecari spanjoll mungoi në ndeshjet...

më shumë
Atletico Madrid, Diego Costa festoi rikthimin duke realizuar gol që me të parën

Atletico Madrid, Diego Costa festoi rikt…

Sport 04-01-2018

30 muaj pas ndeshjes së fundit me fanellën e Los Rojiblancos, Diego Costa shenjoi rikthimin me Atleticon duke realizuar gol që me goditjen e parë. 29-vjeçari brazilian, edhe pse jo...

më shumë
Barcelona, Dembele rikthehet pas lëndimit gati të luajë

Barcelona, Dembele rikthehet pas lëndimi…

Sport 03-01-2018

Faza 1/8-ve në Copa del Rey do të rikthejë me grupin e skuadrës së Barcelonës Ousmane Dembele-në. 20-vjecari francez, i cili kushtoi më shumë se 100 milionë euro, është riaftësuar...

më shumë
Angli, dhunoi të dashurën, futbollisti i njohur pranon akuzat

Angli, dhunoi të dashurën, futbollisti i…

Sport 03-01-2018

Jon Flanagan ka pranuar akuzat për dhunimin fizik të së dashurës. Futbollisti 25-vjecar i Liverpoolit u arrestua më 22 dhjetor pas një kallzimi të së dashurës së tij Rachael Wall...

më shumë
Arsenali nuk ka marrë ende asnjë ofertë për Sanchez, Ozil apo Wilshere

Arsenali nuk ka marrë ende asnjë ofertë …

Sport 03-01-2018

Arsenali nuk ka marrë asnjë ofertë as për Sanchez, as për Ozil dhe as për Jack Wilshere, kështu të paktën thotë Arsene Wenger. Ndërsa muaji janar ka nisur zyrtarisht edhe...

më shumë
Angli, Wenger barazon Fergusonin, Sanchez shënon fitoren e Arsenalit

Angli, Wenger barazon Fergusonin, Sanche…

Sport 29-12-2017

Mbrëmjen e së enjtes, Arsene Wenger barazoi rekordin e Sir Alex Ferguson duke drejtuar një skuadër për herë të 810-të në Premier-League. Përballë Crystal Palace-it, topcinjtë fituan 2-3 duke mbetur...

më shumë
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Prev Next