Video

Sallatë Antoneta

23-03-2018

1 lakër e bardhë 1 karotë 1 mollë 2 panxhar 1/2 limon 50 gr arra 100 gr salcë kosi vaj ulliri kripë piper kopër Presim lakrën dhe më pas grijmë karrotën, mollët dhe panxharin. Hedhim piper, kripe dhe vaj ulliri. Pasi...

Video

Sardele pikante

03-02-2018

Përbërësit½ kg sardele100 gr galetë1 lugë e vogël me rigon1 lugë e vogël me spec të kuq pikant 1 degë rozmarinë Lëkurë limoni KripëPiperVaj ulliri PërgatitjaPastrojmë sardelet dhe i lëmë të...