Rreth Tring
Lexo më shumë
Do t'ju surprizojmë si kurrë më parë
Lexo më shumë

Rreth Tring

Fillimet e Tring startojnë që në vitin 2006 me themelimin e Albanian Satellite Communications, një kompani private me zyra qëndrore në Tiranë. Ajo është ofruesi kryesor për Hi-Speed Internet, shërbimet e telefonisë dhe Dixhital TV, për klientët familjarë dhe biznese në Shqipëri.

më shumë

Misioni ynë

Të ndërtojmë një marrëdhënie afatgjatë dhe të qëndrueshme me të gjithë klientët tanë duke iu ofruar një eksperiencë unike në:

 

 • Cilësinë e shërbimit
 • Kujdesit ndaj klientit
më shumë

Brandi

Brandi Tring është një konfigurim i thjeshtë dhe simbolik që përbëhet nga dy rrathë që bashkohen në formë elipsi. Shenjat e tjera dalluese, flluska dhe shiriti- përfaqësojnë epokën dixhitale, flluska si simbol i komunikimit dhe shiriti që përsëritet simbol i projeksionit në ekran.

më shumë

Teknologjia

Kompania Tring i është përshtatur zhvillimeve të vrullshme të rajonit dhe më gjerë duke investuar ne teknologjinë më të fundit HD. Tashmë Tring ka kaluar të dyja platformat e saj në formatin MPEG-4. Kjo nënkupton më shumë kanale dhe më shumë cilësi transmetimi.

më shumë

Karriera në Tring

Dëshironi të kontribuoni në suksesin e Tring? Jeni i motivuar për sfida të mëdha, i dedikuar dhe ambicioz për të pasur një karrierë? Dëshironi të jeni pjesë e Tring?

më shumë

Përgjegjësia sociale

Përgjegjësia Sociale është shumë e rëndësishme për Tring. Ajo është pjesë e kulturës së korporatës tonë prandaj dhe Tring ka mbështetur projektin ‘’Go Green’’. Ne jemi një kompani me përgegjësi sosciale, e vëmendshme ndaj komunitetit ku jeton dhe vepron.

më shumë

Press Room

Tring njofton se ka nisur procesi i digjitalizimit në Korçë, Pogradec, Bilisht!

03-11-2017

Për të parë kanalet e platformës Tring dhe kanalet kombëtare free përfitoni nga oferta: Aparat tokësor DVB- T2 nga 6,900 lekë në 3,500 lekë. Dhurat&...

më shumë

Tring njofton se ka nisur Procesi i Dixhitalizimit në Berat

21-08-2017

Tring njofton se ka nisur Procesi i Dixhitalizimit në Berat! Nxitoni të përfitoni nga oferta! Aparat tokësor nga 6,900 lekë në 3,500 lekë. Dhuratë 1 muaj abo...

më shumë

Tring përfundon proçesin e dixhitalizimit në Berat

19-08-2017

Platforma dixhitale Tring tani mbulon me sinjal HD qytetin e Beratit, Kuçovës, Urën Vajgurore, Poliçanin dhe fshatrat përreth tyre. Luten të gjithë teleshikuesit...

më shumë

Tring njofton se po mbyllet Procesi i Dixhitalizimit të Transmetimeve Televizive – Përfitoni nga ofe…

10-07-2017

Tradicionalisht, shërbimet televizive në tokësor janë marrë nga Televizorë duke përdorur teknologjinë analoge. Megjithatë, televizioni dixhital tokë...

më shumë

Tring inaguron këndin e lojrave pranë Stadiumit "Selman Stërmasi"

04-07-2017

Tring i ka bërë një surprizë Tiranës mëngjesin e sotëm. Fëmijët në rrugën “Sulejman Delvina” në njësinë numër 5...

më shumë

Nga 31 Maj vjen në Tring "10 vjet më i ri në 10 ditë"

26-05-2017

Kush nuk do të donte të dukej më i ri? Të gjithë do të donim por akoma më i mrekullueshëm do të ishte fakti që do të dukeshim 10 vjet më t...

më shumë

Rikthehet Sfida imobiliare në ekranin e Tring dhe Vizion Plus

16-05-2017

Rikthehet në ekranin e Tring dhe Vizion Plus, sezoni i dytë i "Sfida imobiliare". Pas suksesit në sezonin e parë, Zhaku dhe Luani do t'i vijnë përsëri në ndih...

më shumë

Starton në Tring programi Përgjigju, Gatuaj, Fito!

03-05-2017

Fillon sot në ekranin e Tring në Living HD emisioni më i ri “Përgjgju, Gatuaj, Fito”. Nën drejtimin e Brunilda Lahe, ky do të jetë quiz-show i vetë...

më shumë

TRING SPONSORIZON PARKUN E RI TË LOJËRAVE

27-04-2017

Bashkia e Tiranës ka nisur ndërtimin e këndit të 14 të lojërave në Njësinë 5, investim i cili mundësohet nga kompania “Tring” dhe pë...

më shumë

Tring, brandi i regjistruar i Albanian Satellite Communications shpk, kompania me standarte të çerti…

26-01-2017

Tring, brandi i regjistruar i Albanian Satellite Communications shpk, kompania me standarte të çertifikuara Pas një vlerësimi serioz dhe profesional të të gjitha kateg...

më shumë
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
kompanite-albbeton-small.pngkompanite-botimet-small.pngkompanite-conad-small.pngkompanite-concordsmall.pngkompanite-edilal-small.pngkompanite-ford-small.pngkompanite-galeria-small.pngkompanite-kristal-small.pngkompanite-living-small.pngkompanite-restorant-small.pngkompanite-tring-small.pngkompanite-vizion-small.png