Përshkrimi

Disa njerëz kane durim, shpresë dhe shpirt aventure si Ferideja. Disa kane besim dhe jane plot guxim, ashtu si Kamran. Ata nuk thanë një fjalë: jo. Ata dashuronin në heshtje, të pavetëdijshëm për kë donin. Ata krijuan një humnerë nga fjalët e pashprehura dhe ngritën mure të ndërtuara me tulla. Dy fëmijët me shumë plagë u bënë zotër të mbajtjes së zemrës së njeri tjetrit. Njëri mund të ketë harruar shumë vonë, ndersa tjetri mund të ketë dashuruar shumë shpejt.

Lovebird është një histori dashurie pa kohë, është një kryevepër e letërsisë turke e dashuruar nga miliona njerez.

Ndiqni serialin Lovebird-Trumcaku cdo te enjte ora 21:00 ne Jolly HD dhe cdo te diele ora 21:00 ne 3Plus.


Parashikimet e episodeve

EPISODI 70-71-72

21-12-2017

EPISODI 70-71-72

Azelia e nxit Nerimanin të bëjë ankesë zyrtare kundër Kamranit. Jusufi i...

më shumë

EPISODI 67-68-69

14-12-2017

EPISODI 67-68-69

Kamrani mëson se Ferideja ka filluar punë. Seifetini mëson se e bija Nexhmija ...

më shumë

EPISODI 64-65-66

07-12-2017

EPISODI 64-65-66

Besimeja i hap zemrën Nerimanit. Ferideja dëgjon këshillën e motër Aleksi...

më shumë

EPISODI 61-62-63

30-11-2017

EPISODI 61-62-63

Kamrani mundohet t’i pajtojë prindërit. Ndërkohë Ferideja kthehet në...

më shumë

EPISODI 58-59-60

23-11-2017

EPISODI 58-59-60

Besimeja dëgjon pa dashje një bisedë tronditëse midis Azelias dhe shërbye...

më shumë

EPISODI 55-56-57

16-11-2017

EPISODI 55-56-57

Azelia e udhëzon Feridenë se si të nxjerrë të vërtetën për...

më shumë

EPISODI 52-53-54

09-11-2017

EPISODI 52-53-54

Nexhmija mundohet t’ia fshehë shtatzënësinë e saj së ëmës...

më shumë

EPISODI 49-50-51

02-11-2017

EPISODI 49-50-51

Nexhmija përfundon në burg e akuzuar për vrasje. Kamrani vendos të marrë...

më shumë

EPISODI 46-47-48

26-10-2017

EPISODI 46-47-48

Selimi i bën një ofertë një të panjohuri në burg me shpresën se...

më shumë

EPISODI 43-44-45

19-10-2017

EPISODI 43-44-45

Selimi mësyn në shtëpinë e Kamranit që të rrëmbejë Feriden...

më shumë

EPISODI 40-41-42

12-10-2017

EPISODI 40-41-42

Besimeja vendos të tregojë më shumë mirëkuptim me Feridenë dhe t&eum...

më shumë

EPISODI 37-38-39

05-10-2017

EPISODI 37-38-39

Prindërit e Kamranit këmbëngulin që të afrojnë datën e fejes&eu...

më shumë

EPISODI 34-35-36

28-09-2017

EPISODI 34-35-36

Për habinë e të gjithëve, Kamrani fillon punë në shkollën e Fer...

më shumë

EPISODI 31-32-33

21-09-2017

EPISODI 31-32-33

Cila është e fshehta që e mundon Seifetenin dhe që nuk pranon t’ia trego...

më shumë

EPISODI 28-29-30

14-09-2017

EPISODI 28-29-30

Kamrani i tregon të atit që e dashuron Feridenë dhe që do të hakmerret nd...

më shumë

EPISODI 25-26-27

07-09-2017

EPISODI 25-26-27

Në Tekirdag, tezja mundohet ta martojë Feridenë me djalin e birësuar të t...

më shumë

EPISODI 22-23-24

31-08-2017

EPISODI 22-23-24

Maria i tregon Feridesë të vërtetën për Selimin. Kamrani e pret në t...

më shumë

EPISODI 19-20-21

24-08-2017

EPISODI 19-20-21

Besimeja kupton që ka lënë pas dore Nexhmijen dhe mundohet të rifitojë da...

më shumë
 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next

Video


Gossip

Aktori që e dëgjon më shumë fjalën e gru…

25-04-2018

Aktori që e dëgjon më shumë fjalën e gruas është... Burak Ozcivit!

Forumi “Kizlar Soruyor” (Vajzat pyesin) i ka drejtuar një pyetje anëtarë... më shumë

Një mysafir i paftuar bëhet protagonist …

11-04-2018

Një mysafir i paftuar bëhet protagonist në shtëpinë e Burak Ozcivit

  Çifti i njohur Fahriye Evcen dhe Burak Ozcivit u martuan në qershor të 2017... më shumë

Dhimbje për aktoren e njohur turke: Humb…

04-04-2018

Dhimbje për aktoren e njohur turke: Humbet fëmijën në muajin e katërt të shtatzanisë

Begüm Kütük është prezantuar për publikun shqiptar me rolin e saj si... më shumë

Çfarë po ndodh me çiftin e njohur turk?

31-03-2018

Çfarë po ndodh me çiftin e njohur turk?

Çiftin simpatik i telenovelave turke, Burak dhe Fahriye, të dashuruar dhe shumë t&e... më shumë

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen, çifti i…

30-03-2018

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen, çifti i njohur në… dietë!

Çifti i njohur i "Lovebird" mesa duket kanë të dy të njëjtin problem: j... më shumë

Burak Ozçivit i përgjigjet lajmeve rreth…

29-03-2018

Burak Ozçivit i përgjigjet lajmeve rreth xhelozisë së partneres!

Sapo ka mbaruar së xhiruari reklamën e re me këngëtaren rumune Inna, Burak u p&e... më shumë

Burak Ozçivit xhiron skena me këngëtaren…

29-03-2018

Burak Ozçivit xhiron skena me këngëtaren, Fahriye nuk e le asnjë moment vetëm!

Burak Ozçivit dhe këngëtarja e njohur rumune Inna, janë imazhet e një kom... më shumë

Fahriye Evcen shton në peshë, ja nga se …

24-03-2018

Fahriye Evcen shton në peshë, ja nga se vuan aktorja

Aktorja Fahriye Evcen, pasi mori kile pas martesës me aktorin Burak Ozcivit, u bë tema k... më shumë

Martesa në krizë? Ndoshta Fahriye Evcen …

05-03-2018

Martesa në krizë? Ndoshta Fahriye Evcen sapo konfirmoi gjithçka me këtë deklaratë!

Ditët e fundit në krye të showbizit në Turqi ka qenë vetëm një ... më shumë

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen drejt di…

02-03-2018

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen drejt divorcit?

Çifti i njohur turk po përjetojnë një krizë në marrëdhënie... më shumë

A është Fahriye dhe Burak në pritje të ë…

21-02-2018

A është Fahriye dhe Burak në pritje të ëmbël? Aktorja i konfuzon të gjithë!

Para pak ditesh doli një thashethem në mediat turke se Fahriye ka pohuar që ës... më shumë

Fahriye Evcen, tashmë një business woman…

17-02-2018

Fahriye Evcen, tashmë një business woman!

Jeni mësuar ta shihni krejt ndryshe, por këtë herë Fahriye vjen si një busi... më shumë

Një bashkëshort i çuditshëm si Burak Ozc…

19-01-2018

Një bashkëshort i çuditshëm si Burak Ozcivit; Aktori «paguan» Fahriye Evcen

Vërtetë Fahriye Evcen ka investuar për veten për të qënë e pavaru... më shumë

Jennifer Lopez zgjedh Fahriye Evcen; ja …

18-01-2018

Jennifer Lopez zgjedh Fahriye Evcen; ja cili është projekti i madh që po vjen për aktoren turke

Fahriye Evcen është një nga aktorët më të pëlqyera në Turq... më shumë

Në jetën reale, shoqet e Feridesë nuk ja…

27-12-2017

Në jetën reale, shoqet e Feridesë nuk janë aspak siç i njohëm në “Lovebird - Trumcaku”

Një nga serialet më të pëlqyer në Tring ishte padyshim “Lovebird-Tr... më shumë

Shtyhen xhirimit e filmit të Burak Ozciv…

27-12-2017

Shtyhen xhirimit e filmit të Burak Ozcivit; ja çfarë ka ndodhur

Sipas HT Magazin, xhirimet e filmit "Can Feda" me protagonistë Burak Ozcivit dhe Kerem Bursin... më shumë

Prishet miqësia mes Burak Ozcivit dhe Mu…

20-12-2017

Prishet miqësia mes Burak Ozcivit dhe Murat Boz, aktori e «zëvendëson» me…

Aktori i njohur Burak Ozcivit ka marrë pjesë në projektin e tij të fundit "V&e... më shumë

Një tjetër aktor i njohur për ju bëhet s…

14-12-2017

Një tjetër aktor i njohur për ju bëhet sot pjesë e episodeve të «Lovebird-Trumcaku»

Jemi njohur me të në serialin "Dielli i dimrit" ku interpretonte në krah të As... më shumë

Ja çfarë ka bërë Burak për bashkëshorten…

09-12-2017

Ja çfarë ka bërë Burak për bashkëshorten e tij, gjesti i cili përfundoi në çdo lajm në Turqi

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen u martuan në qershor të këtij viti në një... më shumë

Ndërhyrjet estetike Fahriyes Evcen, akto…

07-12-2017

Ndërhyrjet estetike Fahriyes Evcen, aktorja kundërpërgjigjet!

A ka kryer Fahriye Evcen ndërhyrje plastike? Edhe pse aktorja thotë se jo, mediet në... më shumë

Burak pezullon xhirimet, së shpejti do t…

04-12-2017

Burak pezullon xhirimet, së shpejti do t’i nënshtrohet operacionit

Aktori i njohur turk, Burak Özçivit, prej pak kohësh ka nisur xhirimet për s... më shumë

20 vjeçarja i përlot të gjithë: «Më shër…

01-12-2017

20 vjeçarja i përlot të gjithë: «Më shëroi dashuria për Burak Ozcivitin»

Burak Ozciviti ka qenë në Izmir para disa ditësh ku ka përjetuar disa momente ... më shumë

Burak merr telefonin e fanses për të bër…

30-11-2017

Burak merr telefonin e fanses për të bërë foto me të por befasohet nga ajo që sheh!

Burak Ozcivit është një nga aktorët më të pëlqyer në Turqi... më shumë

Fahriye Evcen dhe Burak Ozçivit: Muaj mj…

25-11-2017

Fahriye Evcen dhe Burak Ozçivit: Muaj mjalti në sheshxhirim

"Muaj mjalti në sheshxhirim", kështu kanë shkruar mediet në Turqi për Bur... më shumë

Jeni të sigurt që Burak nuk ishte në cer…

25-11-2017

Jeni të sigurt që Burak nuk ishte në ceremoninë Emmy? Ja çfarë ka bërë emisioni turk

Pasi «Dashuri e pafund» mori çmimin Emmy, të gjithë pyetën pse B... më shumë

Ja se çfarë ndodhi në premierën e filmi…

23-11-2017

 Ja se çfarë ndodhi në premierën e filmit «Vëllai im 2»

Është mbajtur në Turqi premiera e filmit "Vëllai im 2" me protagonistë Bu... më shumë

Hande Ercel shfaqet sot në «Lovebird-Tru…

23-11-2017

Hande Ercel shfaqet sot në «Lovebird-Trumcaku» - Ja cili është roli i saj

Aktorja e njohur e serialit "Jetë", Hande Ercel do të shfaqet sot në një nga e... më shumë

Kemali ndryshon pamjen e tij, foto publi…

23-11-2017

Kemali ndryshon pamjen e tij, foto publikohet kudo

Aktori i njohur i "Dashuri e pafund" ka ndarë me ndjekësit e tij një foto ku duket ... më shumë

Një mundësi e artë për fansat e Burak Oz…

22-11-2017

Një mundësi e artë për fansat e Burak Ozcivit, ja se ku ju fton aktori

Ju flasim për Burak Ozcivit e konkretisht tek projekti i tij i fundit i diskutuar prej muajsh... më shumë

Burak dhe Fahriye nën presion për të bër…

21-11-2017

Burak dhe Fahriye nën presion për të bërë një fëmijë sa më parë

Burak Özçivit dhe Fahriye Evcen, dy aktorët e njohur të "Lovebird-Trumcaku" ... më shumë

Shtepia e re e Buraku-t dhe Fahriye-s

16-11-2017

Shtepia e re e Buraku-t dhe Fahriye-s

Cifti i famshem ka marre me qera nje vile me kopesht dhe pishine ne Beykoz, Stamboll, e cila do ju... më shumë

Fahriye përsëri imazh i një kompanie; kë…

14-11-2017

Fahriye përsëri imazh i një kompanie; këto foto do ju lënë pa fjalë!

Fahriye Evcen është zgjedhur imazh i një tjetër marke të njohur veshjesh... më shumë

Burak dhe Fahriye të shqetësuar; kërkojn…

11-11-2017

Burak dhe Fahriye të shqetësuar; kërkojnë ndihmë tek miqtë e tyre

Burak Özçivit dhe Fahriye Evcen po bëjnë disa muaj të martuar. Dy aktor... më shumë

Fahriye Evcen, një boksiere e vërtetë…ed…

10-11-2017

Fahriye Evcen, një boksiere e vërtetë…edhe në Shqipëri!

Aktorja e njohur e "Lovebird - Trumcaku" është e njohur jo vetëm për talentin ... më shumë

Njihuni me Neriman në «Lovebird-Trumcaku…

09-11-2017

Njihuni me Neriman në «Lovebird-Trumcaku» - Ja si duket ajo në jetën e përditshme

Begüm Kütük ka lindur në Izmir dhe studimet e larta i përfundoi për ... më shumë

Pas incidentit në këmbë gjatë xhirimeve…

03-11-2017

Pas incidentit në këmbë gjatë xhirimeve, Buraku merr vendimin e papritur

Aktori i njohur Burak Özçivit, i njohur për publikun shqiptar me rolin e Kemalit ... më shumë

Del trailer-i i filmit «Vëllai im 2»; nd…

28-10-2017

Del trailer-i i filmit «Vëllai im 2»; ndër më komikët që keni parë ndonjëherë

Të gjithë janë në pritje të premierës së filmit "Vëllai im... më shumë

Burak Ozcivit ka një mesazh për të gjith…

27-10-2017

Burak Ozcivit ka një mesazh për të gjithë fansat e tij

Aktori i njohur, Burak Ozcivit është shtruar para disa ditësh në spital pë... më shumë

Burak u aksidentua gjatë xhirimeve, por …

25-10-2017

Burak u aksidentua gjatë xhirimeve, por si është gjendja e tij tani?

Aktori i njohur i serialit "Dashuri e pafund" u aksidentua ditën e djeshme gjatë xhirime... më shumë

Burak Ozcivit dëmtohet gjatë xhirimeve t…

25-10-2017

Burak Ozcivit dëmtohet gjatë xhirimeve të filmit, aktori dërgohet në spital

Aktori i njohur Burak Ozcivit është duke xhiruar filmin "Can Feda" megjithatë jo &c... më shumë

Burak i jep një zgjidhje të papritur sit…

23-10-2017

Burak i jep një zgjidhje të papritur situatës mes tij dhe modeles ruse

Burak Ozcivit është një nga aktorët më të kërkuar në Turqi... më shumë

Burak Ozcivit thyen një tjetër rekord me…

21-10-2017

Burak Ozcivit thyen një tjetër rekord me këtë selfie

Dy aktorët e njohur, Murat Boz dhe Burak Ozcivit kanë përfunduar xhirimet e filmit ... më shumë

Modelja ruse e fiksuar pas Burak, reagon…

20-10-2017

Modelja ruse e fiksuar pas Burak, reagon ashpër kundër fansave të tij

U përfol para disa kohësh se modelja ruse Victoria Bonya pëlqente çdo foto t... më shumë

Vila e pabesueshme ku jeton çifti i njoh…

16-10-2017

Vila e pabesueshme ku jeton çifti i njohur i aktorëve Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen

Aktorët e njohur të serialit "Trumcaku" u martuan në qershor të këtij vit... më shumë

Pse Fahriye Evcen po i thotë jo të gjith…

13-10-2017

Pse Fahriye Evcen po i thotë jo të gjithë kërkesave për të xhiruar një rol të ri?

Sipas gecce.com, aktorja Fahriye Evcen i ka thënë jo një sërë projektesh ... më shumë

Martesa e Burak dhe Fahriye në krizë, ve…

13-10-2017

Martesa e Burak dhe Fahriye në krizë, vetëm pak kohë pas dasmës

"Dashuri e pafund” ishte pa diskutim një prej serialeve më të ndjekura turke... më shumë

Një xheloz i pandreqshëm si Kemali, ja ç…

13-09-2017

Një xheloz i pandreqshëm si Kemali, ja çfarë ka bërë së fundmi gjatë realizimit të një reklame

Burak Özçivit dhe Fahriye Evcen janë dy emra shumë të njohur, madje nuk... më shumë

Burak Ozçivit do të marrë pjesë në një p…

08-09-2017

Burak Ozçivit do të marrë pjesë në një projekt bashkë me David Beckham

Burak Ozçivit do të marrë pjesë në një projekt bashkë me Davi... më shumë

Fahriye Evcen dhe Burak Ozcivit në Kubë …

24-08-2017

Fahriye Evcen dhe Burak Ozcivit në Kubë - Fotot e tyre marrin mijëra klikime në pak minuta

Çifti i njohur i serialit "Lovebird-Trumcaku" gjenden aktualisht në Kubë. Pas mar... më shumë

Pas fustanit të dasmës, Fahriye Evcen ak…

07-08-2017

Pas fustanit të dasmës, Fahriye Evcen akuzohet përsëri për kopje dhe ndoshta këtë herë kanë të drejtë

Aktorja e njohur Fahriye Evcen u martua më 29 Qershor të këtij viti me një tje... më shumë

Plot 5 milion lira turke ofrohen për Bur…

28-07-2017

Plot 5 milion lira turke ofrohen për Burak Ozcivit për vetëm një...

Pas kthimit nga muaji i tij i mjaltit, Burak Ozcivit nisi menjëherë xhirimet për fi... më shumë

Burak Özçivit dhe Fahriye Evcen: Ja si u…

26-07-2017

Burak Özçivit dhe Fahriye Evcen: Ja si u ndjemë në dasmën tonë!

Burak Özçivit dhe Fahriye Evcen. çifti i njohur i aktorëve turk, u martuan... më shumë

Ç'po ndodhë në shesh xhirimin e Vëllai i…

25-07-2017

Ç'po ndodhë në shesh xhirimin e Vëllai im 2? Na informon Burak!

Burak Ozcivit vazhdon aktualisht xhirimet e filmit "Vëllai im 2". Edhe Fahriye Evcen, bashk&e... më shumë

23 ditë pas martesës së saj, Fahriye Evc…

24-07-2017

23 ditë pas martesës së saj, Fahriye Evcen ndryshon për herë të parë...

Aktorja e njohur nga seriali "Trumcaku", Fahriye Evcen u martua me aktorin e njohur Burak Ozcivit ... më shumë

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen mbajnë p…

22-07-2017

Burak Ozcivit dhe Fahriye Evcen mbajnë premtimin që i bënë njëri-tjetrit por thyejnë një tjetër

Pas muajit të mjaltit, xhirimet e filmit "Vëllai im 2" i ndanë për disa dit&eu... më shumë

Burak Ozcivit i lë të gjithë në dyshime:…

18-07-2017

Burak Ozcivit i lë të gjithë në dyshime: Babai i tij do të interpretojë me të në një film?

Muaji i mjaltit të aktorit të mirënjohur të "Dashuri e pafund", Burak Ozcivit ... më shumë

Kritikohet Fahriye Evcen: Gjithmonë me t…

15-07-2017

Kritikohet Fahriye Evcen: Gjithmonë me të njëjtat rroba! (FOTO)

Të jesh gjithmonë në qendër të vëmendjes së medieve dhe shtypit... më shumë

Disa aktorë që i kemi parë në seriale të…

13-07-2017

Disa aktorë që i kemi parë në seriale të ndryshme por sot janë të gjithë në Lovebird-Trumcaku!

Do të mendoni se e kemi fjalën për Burak Ozcivit? Po, në fakt atë sapo e ... më shumë

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Prev Next

Fotogaleri

Error: No articles to display