Gjigandët e futbollit europian

vetëm në ekranin e Tring

më shumë

Primeira Liga

Primeira Liga është liga më e lartë dhe më prestigjioze e futbollit portugez. Vitet e fundit, ky kampionat ka marrë vlerësime të larta nga UEFA duke arritur deri në Top 5.

18 skuadra ndeshen çdo vit për të siguruar kupën e Portugalisë. Tre skuadrat më të dashura të këtij kampionati, Benfica, Porto dhe Sporting, vijnë ekskluzivisht në ekranin e Tring.


18 Skuadra
102 Ndeshje
34 Javë transmetim
153 Orë aksion

Kalendari

4 Maj 2019
Ora 19:00 Tring Sport 2 HD
Benfica
-
Portimonense
Ora 21:30 Tring Sport 1 HD
Porto
-
Desp. Aves
5 Maj 2019
Ora 18:30 Tring Sport 3 HD
Belenenses
-
Sporting
11 Maj 2019
Ora 21:30 Tring Sport 1 HD
Sporting
-
Tondela


Skuadrat pjesëmarrëse

Aves
Belenenses
Benfica
Boavista
Chaves
Feirense
Maritimo
Moreirense
Nacional
Portimonense
Porto
Rio Ave
Santa Clara
SC Braga
sporting
Tondela
Vitoria De Guimaraes
Vitoria De Setubal