Sfidat më emocionuese

të kampionatit më prestigjoz skocez

më shumë

Scottish Premiership

Kampionati Skocez është një ndër kampionatet më të vjetër në Europë dhe njihet si kampionati që ka në përbërje të tij disa nga skuadrat me arritjet më të mëdha në Europë. Në 4 faza plot emocion, 12 skudrat e këtij kampionati ndeshen për titullin kampion.

Tring sjell për publikun shqiptar 55 ndeshjet më magjike të këtij kampionati.


12 Skuadra
55 Ndeshje
38 Javë transmetim
83 Orë aksion

Kalendari

4 Maj 2019
Ora 13:30 Tring Sport 1 HD
Aberdeen
-
Celtic
5 Maj 2019
Ora 16:30 Tring Sport 3 HD
Rangers
-
Hibernian
10 Maj 2019
Ora 20:45 Tring Sport 2 HD
Aberdeen
-
Hearts
12 Maj 2019
Ora 13:30 Tring Sport 1 HD
Rangers
-
Celtic


Skuadrat pjesëmarrëse

Aberdeen
Celtic
Dundee
Hamilton A.
Hearts
Hibernian
Kilmarnock
Livingston
Motherwell
Rangers
St. Johnstone
St. Mirren