Sfidat më emocionuese

të kampionatit më prestigjoz zvicerian

më shumë

Swiss Super League

Superliga zviceriane është kampionati më prestigjioz i futbollit në Zvicër. 10 skuadra ndeshen për kupën e madhe duke dhuruar spektakël dhe emocione.

Kampionati më i dashur i shqiptarëve, ku luajnë disa nga futbollistët më të njohur të vendit, vjen ekskluzivisht në ekranin e Tring.


10 Skuadra
55 Ndeshje
36 Javë transmetim
83 Orë aksion

Kalendari

4 Maj 2019
Ora 21:30 Tring Sport 2 HD
Basel
-
Zurich
5 Maj 2019
Ora 18:30 Tring Sport 2 HD
Lugano
-
Luzern


Skuadrat pjesëmarrëse

Basel
Grasshopper
Lugano
Luzern
Sion
St. Gallen
Thun
Xamax
Young Boys
Zurich