Showbiz

Shakira dhe Pique takohen në gjykatë për ratifikimin e marrëveshjes për kujdestarinë e fëmijëve

Shakira dhe Gerard Pique u ribashkuan së fundmi në gjykatë ku ratifikuan marrëveshjen e kujdestarisë për fëmijët e tyre. Ish-çifti njoftuan ndarjen e tyre në qershor pas 11 vitesh së bashku, dhe Muajin e kaluar, Shakira dhe Gerard konfirmuan se kishin nënshkruar një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve për të shmangur luftën e tyre në […]

Sport

Botërori/ Maroku rezulton surpriza e Grupit F, kalon edhe Kroacia

Përpara nisjes së Botërorit, pak kush mund ta kishte besuar që Maroku do ishte surpriza e Grupit F, ndonëse aty ishin kundërshtarë si Belgjika, Kroacia, apo edhe Kanadaja. Megjithatë, përfaqësuesja afrikane ia doli mbanë në një mënyrë të suksesshme, duke pësuar vetëm një gol përgjatë 3 ndeshjeve të luajtura, nërsa arriti të shënonte 4 të […]

Botërori/ Të tërhequrit pas eliminimit nga Katar 2022

Eliminimi i Gjermanisë dhe Belgjikës nga Kupa e Botës Katar 2022, ka sjellë gjithashtu edhe fundin e një cikli për personzhe të caktuara në përfaqësueset respective. Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes me Kosta Rikën, Thomas Muller ka dhënë dorëheqjen nga kombëtarja. Ndoshta ky nuk ishte momenti më i mirë për të bërë një hap prapa, […]

Teknologji

Tring tashmë me mundësi të reja në qytetin e Korçës

Tring vjen tashmë me një investim të plotë edhe në qytetin e Korçës dhe mbulon të gjithë qytetin me një rrjet cilesor interneti nëpërmjet teknologjisë së fibrës optike.  Të gjithë klientët familjarë dhe ata të biznesit, do të kenë tani mundësi të reja, pa fund! Abonentët e Tring, mund të përfitojnë internet me shpejtësi deri në […]

Lifestyle

Ronaldo dhe Georgina bëhen pronarët e shtëpisë më të shtrenjtë në Portugali

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij, Georgina Rodriguez, janë bërë pronarët të shtëpisë më të shtrenjtë në Portugali. 37-vjeçari u bë pronar i shtëpisë më të shtrenjtë në vendin e tij, gjë që mund të jetë tregues seylli I futbollit ka mundësi ta vazhdojë karrierën në vendin e tij. Prona ndodhet në rrethinën […]