Kate dhe William, urojnë Meghan për ditëlindje; Por gjithmonë pas Mbretëreshës Elizabet

Aktualitet

KATE, Dukesha e Kembrixhit dhe Princi William uruan sot publikisht për ditëlindjen e 39-të, Meghan Markle duke publikuar një mesazh të shkurtër në mediat sociale.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on


Llogaria e mediave sociale të Kate dhe Princit William Kensington Royal publikoi një mesazh të shkurtër. “I urojmë Dukeshës së Sussex-it një ditëlindje shumë të lumtur”
Mesazhi u shoqërua nga një tortë për ditëlindje dhe emoji me tullumbace si dhe një foto e Meghan.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on


Mesazhi në mediat sociale të Kate dhe Princit William kushtuar Meghan erdhi disa minuta pasi llogaritë në mediat sociale të Mbretëreshës dhe Princit Charles kishin publikuar gjithashtu urimet e ditëlindjes për Dukeshën e Sussex.