Rama prezanton qeverinë e re, këta janë ministrat e rinj

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar në Asamblenë Kombëtare ndryshimet në qeveri. Janë 7 ministra të rinj në kabinet, ndërkohë që Rama ka vendosur të marrë pranë edhe Erion Braçen, i cili do të jetë zëvendëskryeministër në vend të Senida Mesit. Po kështu ikën Lindita Nikolla dhe vjen në vend të saj Besa Shahini. Shahini ka […]

lexo më shumë

Oprah Winfrey kandidate për presidente?

Gjatë një interviste ikona e talk show ka pranuar se ajo asnjëherë më parë nuk ka menduar të kandidojë për presidente, por ajo as nuk tha jo kur u pyet mbi mundësinë e kandidimit nga David Rubenstein. Më pas gjate intervistës u bisedua mbi faktin se si Presidenti Donald Trump u zgjodh pa pasur eksperiencë […]

lexo më shumë

George Bush flet për “afeksionin” ndaj Michelle Obama-s

Për shumë persona, ata mund të duken si një çift i papëlqyer, një ish-president dhe një ish-zonjë e parë nga dy administrata të ndryshme, parti të ndryshme, gjeneratata jo të njëjta dhe edukime gjithashtu krejt të ndryshme. Por George Bush thotë se ndjen simpati të vërtetë për Michelle Obama-n. “Ajo e pëlqen sensin tim të […]

lexo më shumë

Obama kandidat për President i Francës?

  Në mes të një fushatë shumë të fortë për zgjedhjet presidenciale në Francë, një organizatë jo qeveritare ka ndërmarrë nga veprim me të cilin i ka çuditur të gjithë. Përmes një peticioni të hapur, disa francezë kanë kërkuar që ish presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama të kandidojë për kreun e Francës. Peticioni […]

lexo më shumë

A e porositi Kim Jong-un vrasjen e vëllait të tij?

Malajzia ka kërkuar ndihmën e Koresë së Veriut në kërkim të një zyrtari të lartë të Ambasadës, i cili është shpallur në kërkimin për vrasjen e Kim Jong-nam. Vëllai i liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un, u vra javën e kaluar në aeroportin e Kuala Lumpur. Duke folur në një konferencë shtypi të mërkurën, […]

lexo më shumë

Njihuni me motrën e Melania Trumpit

Zonja e Parë amerikane Melania Trump ka një mike të besueshme në New York dhe ajo është motra e saj më e madhe. Ines Knauss, 48 vjeçare jeton në një apartament me një dhomë në vlerën e dy milionë dollarëve në ndërtesën e Park Avenue në pronësi të Trump ­Organization. “Ato janë shumë të afërta”, […]

lexo më shumë