A e porositi Kim Jong-un vrasjen e vëllait të tij?

Malajzia ka kërkuar ndihmën e Koresë së Veriut në kërkim të një zyrtari të lartë të Ambasadës, i cili është shpallur në kërkimin për vrasjen e Kim Jong-nam. Vëllai i liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un, u vra javën e kaluar në aeroportin e Kuala Lumpur. Duke folur në një konferencë shtypi të mërkurën, […]

Lexo më shumë

Njihuni me motrën e Melania Trumpit

Zonja e Parë amerikane Melania Trump ka një mike të besueshme në New York dhe ajo është motra e saj më e madhe. Ines Knauss, 48 vjeçare jeton në një apartament me një dhomë në vlerën e dy milionë dollarëve në ndërtesën e Park Avenue në pronësi të Trump ­Organization. “Ato janë shumë të afërta”, […]

Lexo më shumë

Edi Rama në avion, poza me stjuardesat

Kryeministri Rama është kthyer ditën e sotme nga një udhëtim në Treviso. Gjatë udhëtimit të tij me Albawings ai ka pozuar edhe me tre stjuardesat simpatike shqiptare. Rama, siç shihet edhe nga fotot e mëposhtme është shkëputur për një moment nga tableti i tij dhe ka pozuar në krah të vajzave. Burimi: Opinion.al

Lexo më shumë

Familja Kim, histori helmimesh dhe thikash

Autopsia e bërë trupit të 46 vjeçarit nuk ka sqaruar ende shkaqet e vërteta të vdekjes, por vëmendja është kthyer përsëri nga grindjet e brendshme të familjes Kim. Tani për tani, është konfirmuar paraburgimi i një 28 vjeçareje, që mban pasaportë vietnameze, me emrin Doan Thi Huong, sipas raporteve nga agjencia malajziane e shtypit, Bernama. […]

Lexo më shumë

Dedikimi i Obamës për Michele në ditën e të dashuruarve

Kur flitet për dashurinë e vërtëtë, një nga çiftet të cilët të shkon ndër mend është padyshim Michelle dhe Barack Obama. Ata shijuan dashurinë e tyre për tetë vjet në Shtëpinë e Bardhë dhe gjatë këtyre viteve të gjithë kemi qenë dëshmitarë mbi dashurinë dhe respektin që ata kanë për njëri tjetrin. Edhe në ditën […]

Lexo më shumë

Ivanka “Zonjë e Parë”, zëvendëson Melania Trumpin

Teksa vijon të jetë e ndezur polemika për “Muslim Ban”, dekreti ekzekutiv i nënshkruar nga Donald Trump, prania e Melanias në Shtëpinë e Bardhë është shndërruar në një mister. Ku është “First Lady”? Me fëmijën e parë të miliarderit, Ivanka, vajza nga martesa e parë, e cila duket se ka marrë pikërisht këtë rol, bashkëshortja […]

Lexo më shumë

“Fotot me shqiponjën shqiptare”, Greqia mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme

Çështja e rekrutëve me origjinë shqiptare në ushtrinë greke, që pozuan me simbolin e shqiponjës, tashmë ka kaluar edhe në nivel parlamentar në Athinë. “BalkanWeb” ka siguruar ekskluzivisht kërkesën për interpelancë që nënkryetari i partisë më të madhe opozitare “Nea Demokracia”, Adonis Georgiadis ka kërkuar me tre ministra, atë të Mbrojtjes, të Drejtësisë dhe të […]

Lexo më shumë

Ja kush është ambasadorja e re e SHBA-së në OKB

Senati amerikan e ka konfirmuar mbrëmë vonë nominimin e presidentit amerikan, Donald Trump për ambasadore të SHBA-së në OKB me 96 vota pro dhe vetëm 4 kundër. Guvernatorja e Karolinës Jugore, Nikki Haley  ka fituar përkrahjen e shumicës së senatorëve demokratë sepse ajo ka dëshmuar se nuk i përkrahë përpjekjet republikane për zvogëlimin e fondeve […]

Lexo më shumë

Hollywood kundër Trumpit

Alec Baldwin, Robert De Niro, Michale dhe Juliane Moore ishin mes aktorëve e regjisorëve hollivudiane që ju bashkuan një proteste kundër Donald Trumpit në Nju Jork, në prag të betimit të tij si president. Baldwin, i cili satirizon shpesh liderin e ri në “Saturday Night Live”, doli në podiumin e ngritur përballë “Trump Tower” për […]

Lexo më shumë