Qëllohet me vezë dhe domate ministri i Shëndetësisë

    Ministri i Shëndetësisë  Ilir Beqaj, mëngjesin e sotëm është goditur me vezë dhe domate në nga aktivistët e Alencës Kuqezi në momentin kur ai po futej në ministri.Së fundmi, Beqaj po kritikohet për vendimin e mbylljes së Urgjencës së Tiranës.Beqaj thotë se urgjenca do ristrukturohet, kurse mjekët thonë se ajo do mbyllet pasi […]

Lexo më shumë

Shala: Thaçi nuk do të kandidojë për President

  Deputeti i NISMËS për Kosovën, Haxhi Shala, ka thënë se “Hashim Thaçi nuk do të kandidojë fare për President të Kosovës, sepse nuk do të lejonte që fati i tij politik të vendosje nga deputetët e Lidhjes Demokratik të Kosovës”.Ai këto komente i ka bërë në Ora e Fundit në Klan Kosova, duke aluduar […]

Lexo më shumë

Rama i kërkon gazetarit llogari për pyetjet

Kamera që ka mbetur e hapur disa çaste më shumë se sa duhet, ka nxjerrë të palarat e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe të marrëdhënies aspak normale që ai tenton të vendosë me mediat. Të hënën kur kryeministri ishte i ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”, atij i ndodhi një incident. Kamera ndejti […]

Lexo më shumë

SHBA-të demantojnë Thaçin

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nuk e përkrahin asnjë kandidat individual për t’u zgjedhur president i Kosovës.Ky është qëndrimi i Ambasadës së SHBA-ve në Prishtinë, pas deklaratave publike të ministrit të Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ditë më parë ka thënë se SHBA-të mbështesin zgjedhjen e tij si president.Analistët politikë thonë […]

Lexo më shumë

Snajperistët serbë luftojnë kundër Turqisë

  Mediat turke shkruajnë se Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PPK) po angazhon snajperistë serbë në juglindje të Turqisë, njofton Ambasada serbe në Turqi.Ambasada e Serbisë tha ata presin version zyrtar, ndërsa shton se ky shtet ka miratuar ligjin që “dënon aktivitetet e tilla”.“Këto pretendime nuk kanë lidhje me politikën zyrtare apo aktivitetet e Serbisë […]

Lexo më shumë

Ja çfarë mendonte Tito pak para vdekjes

    Telegrafi sjell një pjesë të stenogramit të bisedës së Josip Broz Titos me kreun ushtarak në Karagjorgjevë, më 21 dhjetor 1979 dhe më 22 dhjetor 1979. Për të gjithë ata që kanë pasur mendim pozitiv për të, ky stenogram do të jetë tronditës, sepse shpërfaq më së miri mendimin e tij për shqiptarët […]

Lexo më shumë

Shtëpia e Bardhë: Putin është i korruptuar

    Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest (zyrtar i thesarit amerikan) eshte shprehur se presidenti rus, Vladimir Putin është i korruptuar!Adam Szubin, ushtrues i detyrës së sekretarit të Thesarit për terrorizëm dhe krime financiare, ka thënë në një intervistë për BBC-në më 26 janar se Putin është “pasqyrë e korrupsionit” – i pasuruar […]

Lexo më shumë