Tring edhe këtë vit ka sjellë buzëqeshje në fytyrat e fëmijëve të “Shtëpisë së foshnjës Hannah dhe Rozafa”

Si një traditë e festave të fundvitit, Tring ka zgjedhur të sjellë buzëqeshje në fytyrat e fëmijëve të “Shtëpisë së foshnjës Hannah dhe Rozafa” nëpërmjet një eventi të mbajtur në ambjentet e tyre me plot muzikë, lojëra, ëmbëlsira dhe sigurisht shumë dhurata! Babagjyshi i Tring së bashku me personazhet aq të dashur të fëmijëve Derrkucja […]

Lexo më shumë

Korça tronditet prej 3 ditësh, tërmetet nuk kanë të mbaruar!

Prej tre ditësh tërmetet në rajonin e Korçës nuk po ndalen. Edhe këtë mëngjes, disa tërmetë janë regjistruar, duke futur në panik qytetarët. Ndërsa banorëve që iu dëmtuan shtëpitë kanë kaluar natën jashtë. Sipas Institutit të Gjeoshkencës, 5 lëkundje janë regjistruar pak pas mesnatës dhe në orët e para të mëngjesit me magnitudtë nga 2.1 […]

Lexo më shumë

Erion Veliaj jep lajmin e mirë për të gjithë studentët!

Në një takim me studentët, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se VKM-ja për karta e studentit do të jetë në tavolinën e kryeministrit në mbledhjen e radhës, më 17 prill.“Këshilli bashkiak ka aprovuar 40 shërbime. Disa janë kinema, teatër, aboneja e studentit. Të dyzeta shërbimet janë publike. Ndërkohë, na janë ofruar dhe kompani private, librari, dyqane […]

Lexo më shumë

Shtyhen festimet e Ditës së Verës? Ja arsyeja!

14 marsi, ndonëse zyrtarisht është Dita e Verës sa i përket motit do jetë një ditë dimri. Sipas parashikimit të sinoptikanëve pritet të jetë një ditë me shi, çka mund të vështirësojë festimet e organizuara me këtë rast. Kjo duket se ka vënë në dilemë Bashkinë e Tiranës e cila ka përgatitur një kalendar të […]

Lexo më shumë

Bllokohen rrugët e Tiranës, policia rrethon Parlamentin!

Që në orët e para të mëngjesit, forcat policore kanë bllokuar hyrjen e Pedonales për shkak të protestës së opozitës, e cila pritet të nisë sot, në orën 10:00. Gjatë kësaj proteste do të jenë të angazhuar për ruajtjen e qetësisë mbi 1000 efektivë policie.Pavarësisht se leja për protestë është refuzuar, përfaqësuesit e opozitës u […]

Lexo më shumë