Kulturë

Rezidenca Soreca merr ngjyrat e pikturave të mrekullueshme të Admir Pe…

15-03-2019

Ambasadori i BE-s në Shqipëri, Luigi Soreca ishte i pranishëm në Shqipëri një ditë më parë për rastin e Ditës së Verës. Soreca u uroi mirëseardhjen të gjithë të pranishmëve teksa...

Kulturë

Filmi kosovar Home nderohet me çmim në Bafta Awards 2017

15-02-2017

  Filmi kosovaro-anglez “Home” ka marrë çmimin për filmin më të mirë të shkurtër britanik. Në skenë për ta marrë çmimin ishin Shpat Deda, Daniel Mulloy, Scott O`Donnell dhe Afolabi Kuti.Filmi ka...