Donald Trump hedh akuza mbi Meghan Markle…

Ish Presidenti i SHBA, Donad Trump ka akuzuar Meghan Markle që ajo është duke e përdorur Princin Harry duke thënë se asnjëherë nuk i ka pëlqyer prezenca e Markle në jetën e Princit! Trump, Markle, dhe Harry kanë një mosmarrëveshje. Kur interpretonte në serialin “Suits” në 2016, Markle bëri një deklaratë publike në “The Nightly Show […]

Lexo më shumë

Princ Harry dhe Meghan Markle, një martesë e suksesshme!

Një fotograf i familjes mbretërore i cili kishte pasur afërsi me Princeshën Dajana, në një intervistë u shpreh që nuk e kishte menduar asnjëherë që martesa e princit Harry me Meghan Markle do të ishte afatgjatë. Kent Gavin ka shërbyer si fotograf i familjes mbretërore prej vitesh tek Daily Mirror. Një pjesë të madhe të […]

Lexo më shumë

Ja si u bëri Meghan Markle përshtypje të gjithëve…

Duhet ta pranojmë, të gjithë jemi fiksuar pas veshjeve të Meghan Markle. Nga kujdesi për lëkurën, aksesorët dhe madje edhe dekori në përgjithësi, Dukesha e Sussex nuk dështon kurrë në zgjedhje. Falë shijes së saj të hollë dhe elegante veshja e saj e fundit gjatë një udhëtimi në Nju Jork jo vetëm që arriti të […]

Lexo më shumë

Sot ka 95-vjetorin e lindjes por nuk do të festojë; Pas princit Philip mbretëresha humbet një person tjetër të dashur

Ditën e sotme është ditëlindja e 95 e mbretëreshës dhe shumë persona në rrjetet sociale e kanë uruar me fotografi të ndryshme në të cilat Elisabetha duket e lumtur. Sidoqoftë, ndërsa Familja Mbretërore vazhdon të jetë në periudhë zie pas vdekjes së Princit Philip, mesazhi i këtij viti për Mbretëreshën ishte me i zymtë. “Sot […]

Lexo më shumë

Të gjitha “Hirushet” e jetës reale; Gratë që u takuan me Princa rastësisht dhe u bënë Princesha

Shumë njerëz pretendojnë se nuk ka diçka të tillë si përrallat në jetën reale. Kjo është absolutisht qesharake sepse ka dhe histori përrallash në jetën tonë dhe këto gra më poshtë janë shembulli konkret: Mbretëreshë Letizia e Spanjës: Vajza e një gazetari dhe një infermiereje, ishte e interesuar për gazetari, dhe madje vendosi ta lidhte […]

Lexo më shumë

Mbretëresha Elizabeth anullon festën e 95-vjetorit

Ditëlindja e 95-të e Mbretëreshës Elizabeth këtë javë do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip. Në vetëm 2 ditë, Mbretëresha Elizabeth feston ditëlindjen e saj të 95-të. Megjithatë në dallim me vitet e kaluara, kur familja mbretërore ndan portrete të reja me publikun, këtë […]

Lexo më shumë

Harry vendos të shtyjë kthimin në shtëpi për këtë arsye

Princ Harry udhëtoi në Mbretërinë e Bashkuar  për t’i dhënë lamtumirën e fundit gjyshit të tij, Princ Philip. Në ceremoninë e varrimit morën pjesë 30 persona për shkak të kushteve të pandemisë. Fotoja e Mbretëreshës e cila qëndronte e vetmuar në kishë, bëri xhiron e botës. Ardhja e Harry-t nuk u mirëprit si duhet nga […]

Lexo më shumë