Moti për ditën e enjte, 11 gusht 2022

Moti

Moti parashikohet i kthjellët dhe prej orëve të mesditës deri ato të pasdites shtim vranësirash.

Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët përgjatë relieveve malore. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi 1-10 m/s. Valëzimi i forcës 1-2 ballë.