“Darka e Miqve”, një ftesë për të shijuar ‘pjata të mrekullueshme’ në një tryezë rrethuar nga aktorë të famshëm

Shefi  Michelin Carlo Cracco ndërmerr udhëtime duke eksploruar në kombinime shijesh mbreslënëse në Italinë fqinje. Në kërkim për të rizbuluar kuzhinën  më autentike. Cracco dhe  aktorë të  famshëm, janë protagonistët për çdo destinacion. Bashkohuni  edhe ju me ta, për t’i shtuar shijen italiane ushqimeve në tryezat tuaja! Living, sjell për të gjithë të apasionuarit pas […]

Lexo më shumë

Në Tring Collection rikthehet Ben Affleck dhe Jennifer Garner

Ai sot në qendër të vemendjes mediatike botërore, ndërsa ajo e fokusuar tek karriera larg bliceve të aparateve. Të dy kanë të përbashkët dashurinë disa vjeçare, familjen por edhe karrierën. Si dy prej protagonistëve të kinematografisë bashkëhore, rikthehen sërish ishet e famshëm përballë njëri- tjetrit. Jennifer Garner dhe Ben Affleck në rolet më të suksseshëm […]

Lexo më shumë

Tring Series – Shtëpia e re e serialeve

Të gjithë e njohim shoqërinë teknologjike nga vijmë, duke përjetuar ndryshimet e mëdha ditë pas dite, por nuk njohim atë drejt së cilës jemi drejtuar. Pas rënies së prodhimit në vitet ‘90 dhe fillim vitet ‘2000, produksionet e serialeve televizive po njohin një moment të pabesueshëm energjie krijuese. Ky ndryshim nuk ka të bëjë vetëm […]

Lexo më shumë

Në Tring Collection vjen rubrika “Weddings”

E keni menduar ndonjëherë sesi do të jetë një ndër ditët më të bukura dhe më emocionuese siç është ajo e dasmës? Në Tring Collection gjatë këtyre ditëve nga 14-17 korrik do të përjetoni emocionet që të falë fustani i bardhë, jehona lumturie por dhe të qeshura pa fund vetëm me rubrikën “Weddings”! Zbuloni më […]

Lexo më shumë

Dita e Harrison Ford në Tring Collection

Harrison Ford ka portretizuar personazhet që sot e kësaj dite mbërthen dhjetra shikues nëpër botë! Sot dhe nesër në Tring Collection do të keni mundësinë të ndiqni filmat më të famshëm të tij, karaktereve që ai ju dha jetë siç është Han Solo në sagën e Star Wars, si dhe arkeologun Indiana Jones në ekskluzivitetin […]

Lexo më shumë

Roki rikthehet në Tring Collection

Sot në Tring Collection i dedikohet vetëm atij, për të gjithë adhuruesit e sportit veçanërisht të boksit, duhet të ndjekin përrallën klasike të aventurave dhe aksionit në ringun vdekjeprurës! Këto filma shfaqën një yll të ri në Hollywood, duke e ndihmuar atë të ndërtojë karrierën e super të suksseshme përmes këtyre filmave!       […]

Lexo më shumë