Ja cilët janë njerëzit më të kërkuar të 2020 në Google

Teknologji

Google ka publikuar listën vjetore të kërkimeve që janë bërë nga njerëzit përgjatë këtij viti.

1. Shakira

Ajo bëri një super performancë në Super Boël gjatë këtij viti bashkë me Jennifer Lopez dhe kjo tërhoqi vëmendjen e të gjithëve.

2.Vanessa Bryant

Vanessa, gruaja e Kobe Bryant, gjigandit të basketbollit që u nda nga jeta në janar të 2020-ës, bashkë me vajzën e tij si pasojë e një aksidenti fatal ajëror.

3. Jacob Blake

Në 23 gusht, Jacob Blake, një njeri me ngjyrë që jetonte në Kenosha Ëisconsin, u qëllua 7 herë në shpinë, në sy të fëmijëve të tij nga një oficer policie, teksa ecte drejt makinës së tij.

4. Kanye West

Kanye ishte kandidat për president i SHBA-ve dhe marrja e 60,000 votave.

6. Kamala Harris

Në 7 nëntor, ajo u bë gruaja e parë dhe gruaja e parë me ngjyrë e zgjedhur si zëvendës presidente në Amerikë.

7. Joe Biden

Sigurisht që emri i tij s’është suprizë. Joe Biden fitoi bindshëm zgjedhjet elektorale 2020 në SHBA.