taylor swift

E kush do ta kishte menduar që dita kur Dua Lipa do të mposhtte zyrtarisht Taylor Swift do të vinte kaq shpejt? Sidomos kur rikthimi i Swift ishte më i bujshëm se kurrë më parë! “Look What You Made Me Do”, e cila u publikua në natën e VMAs, u kthye menjëherë në këngën më të komentuar e më të dëgjuar të momentit, duke kaluar edhe “Despacito”-n. Kënga dhe videoklipi thyen edhe rekordet e mëparshme të vendosura nga Adele me “Hello” për klikueshmërinë dhe renditjen në chart-e.

“LWYMMD” u rendit në vend të parë në Britaninë e Madhe duke u kthyer në këngën e parë të Taylor Swift që arrin diçka të tillë. E duke qenë se para Taylor ishte Dua Lipa ajo që mbante vendin e parë, këngëtarja shqiptare kaloi një pozicion më poshtë.

Por Dua Lipa nuk fal! Ditën e sotme “New Rules” është kthyer sërish në vend të parë duke mposhtur Taylor Swift e duke e kaluar në vend të dytë. Tani, një bravo e madhe për Duan dhe “rregullat” e saj!

xzxczxc

Burimi: Blitz.al