fedez noizy
Noizy është padyshim një ndër reperët më të suksesshëm shqiptar, i cili me këngët e tij u bë tejet i dashur për të rinjtë. Ai realizon shumë koncerte në të gjitha trevat ku ka shqiptarë dhe sigurisht që pjesëmarrja është e shumtë e jo më kot grupi i tij OTR pëlqehet shumë nga publiku. E teksa kohët e fundit reperi ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të një konflikti me këngëtarin Seven Saraqi, tanimë duekt se një “debat” tjetër do të plasë në showbizz. Ka qenë reperi italian, Fedez i cili, me anë të një videoje në Instagram e ka ironizuar reperin.

nozze siciliane fedez ferragni data location

Teksa ka qenë së bashku me bashkëshorten e tij chiara Ferragni dhe djalin e tyre Leo në shtëpi në një moment Fedez i flet për lajmin e ndarjes së Cardi B nga Offset, ndërsa më pas i drejtohet vogëlushit: “Shkruaj një artikull për Noizy-n. Ke moshën e duhur për të shkruar një artikull për Noizy-n”.Mesa duket po dhe kjo është një formë tallëse për reperin shqiptar, duke treguar në këtë mënyrë që fansat e tij janë minorenë.