Akin Akinozu feston ditëlindjen sot; Ja sa vjeç mbush ai

Showbiz

Aktori i shumëpëlqyer nga shqiptarët, i njohur kryesisht ne serialin “Rejan” te transmetuar në platformën Tring, sot feston ditëlindjen dhe mbush 30 vjeç.

Akin Akinozu e diplomua për Matematikë, por ëndrra e tij ishte aktrimi, ndaj i vazhdoi studimet në këtë fushë. Karriera e tij si aktor nisi në vitin 2014 me filmin “Azrail”. Më pas, ai u bë pjesë e disa serialeve të suksesshme si: Muhteşem Yüzyıl Kösem, Arkadaşlar İyidir, Payitaht Abdülhamid, Aslan Ailem, etj. Në serialin “Rejan”, ai vjen në rolin protagonist, si Miran. Akin Akinozu është në një lidhje 3 vjeçare me Sandra Pestemalciyan.

Sezonin e 3 të “Rejan” do e ndiqni në 9 Tetor në JollyHD, me 2 episode premierë çdo premte!