Zbuloni grupin tek i cili do të shkojë Rabiot

Adrien Rabiot prej disa kohësh ka tërhequr vëmendjen e disa skuadrave të mëdha në Europë, duke qenë se mesfushori francez ka lajmëruar largimin e tij nga PSG. Muaj më parë flitej për një akord të Rabiot me Barcelonën, por gjithçka do të hidhej poshtë nga klubi spanjoll, ndërsa vetëm tani mesfushori 24-vjeçar ka zbuluar se […]

lexo më shumë

Ndoji ngjall shumë interes pas sezonit me Breshian

Breshia u ngjit këtë sezon në Serinë A italiane, pasi u shpall kampione e kategorinë inferiore italiane. Pjesë e kësaj skuadre si protagonist ishte edhe mesfushori i Kombëtares shqiptare, Emanuele Ndoj, i cili ishte nga më të dalluarit në radhët e formacionit të “dallëndysheve”. Përmes paraqitjeve të tij të spikatura, lojtari 22-vjeçar ka tërhequr edhe […]

lexo më shumë

Modric nuk ia lëshon numrin 10 Hazard

Eden Hazard ka kryer vizitat mjekësore dhe është prezantuar zyrtarisht si lojtari i ri i Real Madrid. Një prezantim madhështor për belgun, që pa shkallët e stadiumit ‘Santiago Bernabeu’ të mbushura plot, vetëm për të parë çastet e para të Hazard me fanellën e ‘los blancos’. Të përditshmet spanjolle e kanë krahasuar prezantimin e lojtarit […]

lexo më shumë

Ferrari tërheq apelin, kërkon rishikim zyrtar të incidentit

Triumfi i Lewis Hamilton në Kanada tashmë nuk cënohet. Ferrari ka hequr dorë nga pretendimet e saj duke tërhequr apelin për dënimin prej 5 sekondash ndaj Sebastian Vettel, pas incidentin që piloti i Ferrarit pati me britanikun e Mercedes. Është vetë skuadra nga Maranello që ka konfirmuar gjithçka, ndonëse kanë kërkuar nga ekspertët e ‘FIA’-s […]

lexo më shumë

Toronto fiton titullin e parë

Toronto Raptors kanë shkruar historinë pasi fituan për herë të parë titullin kampion në NBA. Kanadezët fituan ndeshjen e gjashtë ndaj Golden State Warriors me rezultatin 114-110, me lojtarët e Raptors që shënuan emrin e tyre në historinë e basketbollit amerikan. Seria e finales së madhe u mbyll në 4-2 në favor të Raptors, që […]

lexo më shumë

Memushajt akoma i mërzitur

Për fatin e keq, Ledian Memushaj, edhe këtë sezon nuk arriti të ngjitej në elitën e futbollit italian. Peskara e tij e pati të pamundur të kalojë gjysmëfinalet e ‘play off’ ndaj Veronës, ekipi që më pas preu biletën për në Serinë A. Vlonjati, i cili edhe në grumbullimin e fundit të Kombëtares për dy […]

lexo më shumë

A e kanë gjetur Chelsea dhe Juventus akordin për Sarrin?

Maurizio Sarri është i destinuar për të qenë trajner i Juventus. Në Angli dhe Itali raportohet se Chelsea dhe Juventus kanë gjetur akordin që do t’i japë jetë lëvizjes së Sarrit drejt Torinos, me ‘blutë’ e Londrës që thuhet se do të përfitojnë rreth 5.5 milionë euro si dëmshpërblim për shkëputjen e parakohshme të kontratës […]

lexo më shumë

Moldavia sjell premio për Shqipëinë, por rënie në…

Shqipëria arriti të fitonte me rezultatin 2-0 kundër Moldavisë, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e Europianit. Kuqezinjtë arritën të merrnin triumfin e parë nën drejtimin e trajnerit 73-vjecar italian, Edy Reja. Mësohet se Federata Shqiptare e Futbollit, për të motivuar për të ardhmen stafin dhe futbollistët ka vendosur t’i shpërblejë ata, duke i dhënë një […]

lexo më shumë

Jovic, nisi valën e prezantimeve në Madrid

Vala e prezantimeve në Madrid nisi me Luka Jovic, një nga blerjet e para të Realit për sezonin e ardhshëm. Sulmuesi serb i ardhur për 60 milionë euro nga Eintracht i Frankfurtit, u prezantua fillimisht para tifozëve të zjarrtë të Realit, të cilët ishin të shumtë në shkallët e ‘Santiago Bernabeu’ për të përshëndetur yllin […]

lexo më shumë