“Një trajner duhet të mbështetet tek lojtarët që ka në dispozicion.”; Mircea Lucescu, trajneri I Dynamo Kyiv

“Skuadra si Juventusi përdorin taktika të ndryshme, pasi kanë shumë eksperiencë, gjithashtu edhe lojtarë me mjaft kualitet.Ata mund të luajnë me skemën 4-4-2, ose 3-4-1-2, por megjithatë kjo nuk ka shumë rëndësi. Ajo që bën diferencën dhe që vlen si elementi kyç në këto raste është motivimi dhe disiplina. Të luash ndeshje të këtij niveli, […]

lexo më shumë

“Përpiqemi që gjithmonë të shfaqim idetë tona në fushën e lojës.”; Julen Lopetegui, trajneri i Sevilla

“Jemi mësuar tashmë me ndeshje të këtij niveli. Pavarësisht kundërshtarit, përpiqemi që gjithmonë të shfaqim idetë tona në fushën e lojës. Sot është një ndeshje mes dy skuadrave që kërkojnë të zotërojnë topin, prandaj mendoj se ka për të qenë një betejë e fortë, sidomos në mesfushë. Ne do të luajmë në mënyrën tonë dhe […]

lexo më shumë