Makthi i Neymar vazhdon, sulmuesi dëmtohet sërish me Brazilin

Nuk është e thënë që Neymar të vijojë të luajë rregullisht në nivele të larta. Sulmuesi brazilian ka pësuar një tjetër dëmtim, ndonëse kësaj radhe flitet për një lëndim të thjeshtë muskular. Pikërisht atëherë kur dukej se lojtari i PSG e kishte lënë pas periudhën e errët të dëmtimeve, Neymar ka pësuar sërish një dëmtim, […]

lexo më shumë

Jurgen Klopp refuzoi Manchester United dhe Real Madrid

Jurgen Klopp ishte udhëheqësi i Liverpool në suksesin e arritur në ‘Champions League’ sezonin e shkuar, me teknikun gjerman që vazhdon të shkruajë historinë e tij në ‘Anfield’. Por ish-trajneri i Dortmund mund të kishte qenë pjesë e historisë edhe të dy prej klubeve më të mëdhenj në botë, Manchester United dhe Real Madrid. Mediat […]

lexo më shumë

Sporting mendon t’i vërë stadiumit emrin e Ronaldos

Që prej vitit 1956, stadiumi ku luan Sportingu i Lisbonës është njohur me emrin ‘Estadio Jose Alvalade’, në nder të njeriut që themeloi klubin nga kryeqyteti portugez. Por së fundmi është rikthyer ideja që stadiumit të ‘luanëve’ t’i vihet një emër i ri. Sipas asaj që raportojnë mediat portugeze dhe spanjolle, drejtuesit e Sportingut të […]

lexo më shumë

Rikthehen sirenat angleze për portierin shqiptar

Vetëm 24 vjeç, por ka mbi shpatulla 100 ndeshje të Serie A. Fjala është për Thomas Strakoshën, të cilin faqja e internetit “Football London” e konsideron si një nga objektivat që ndiqet me interes nga Tottenham Hotspur. Skuadra lodineze kërkon të gjejë zëvendësuesin e Hugo Lloris i cili theu krahun në ndeshjen ndaj Brighton. Kështu […]

lexo më shumë

Grezda nuk gjen qetësi, kontestohet edhe nga tifozët

Përpjekjet e Eros Grezdës për të fituar sërish tifozët e Rangers, nuk po shkojnë si duhet. E ardhmja e anësorit shqiptar në “Ibrox Park” dukej e zymtë, pasi trajneri Gerrard e kishte këshilluar të gjente një klub të ri. Madje, disa media skoceze kishin raportuar edhe se Grezda nuk do të kishte më mundësinë të […]

lexo më shumë

“Arena Kombëtare” do të testohet me një sfidë… rozë

“Arena Kombëtare” është duke përmbyllur përgatitjet e fundit, përpara përurimit zyrtar që është caktuar të mbahet në ndeshjen me Francën më datë 17 nëntor. Punimet janë drejt fundit dhe gjithçka pritet të jetë në perfeksion për ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020. Ndërkaq, Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar të enjten, gjatë hedhjes së […]

lexo më shumë

Kosova “minimaliste” rigjen fitoren ndaj modestëve

Kombëtarja e Kosovës është rikthyer te fitorja, pasi në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” ka mposhtur Gjibraltarin, me rezultatin 1-0. Dardanët edhe në këtë ndeshje patën përkrahjen maksimale të tifozëve, por edhe pse e mbizotëruan plotësisht lojën në fund u detyruan të kënaqen vetëm me një gol. Kosova e nisi ndeshjen kryesisht me […]

lexo më shumë

Belgjika pret biletën e para për Euro 2020, Lukaku-rekord

Belgjika është bërë përfaqësuesja e parë që kualifikohet direkt nga eleminatoret, për në Kampionatin Evropian, që do të mbahet në vitin 2020. Skuadra e Roberto Martinez e mposhti 9-0 San Marinon, duke barazuar rekordin e rezultatit më të thellë të fiksuar në histori e mbi të gjitha duke siguruar biletën për “Euro 2020”. Sulmuesi i […]

lexo më shumë