UCL/ Barcelona fiton ndeshjen e parë çerekfinale ndaj PSG

Barcelona fiton ndeshjen e parë çerekfinale të UEFA Champions League ndaj PSG në transfertë. Në Parc des Princes, katalanasit triumfuan me rezultatin 3-2. Ishin pikërisht vizitorët ata që do të kalonin të parët në avantazh, me anë të Raphinhas në minutën e 37 të takimit. Mirëpo pas pushimit, kur ekipet kishin vetëm 3 minuta që […]

Lexo më shumë

ARSENAL – BAYERN, TS2 HD, 21.00

Mikel Arteta (trajner Arsenal): “Jemi aty ku do të dëshironim si në Premier League, edhe në Champions League, prandaj po e shijojmë gjithcka në maksimum. Përpara nesh do të gjejmë një nga klubet që ka trumfuar në shumë në Evropë, jemi të vetëdijshëm për vështirësitë që do të kemi. Por nga ana tjetër mezi presim […]

Lexo më shumë

Real Madrid vs Manchester City, TS1 HD, 21:00

Carlo Ançelotti, trajneri i Real Madrid: “Gjëja më e rëndësishme në këtë mbrëmje, është të japim gjithçka që kemi nga vetja. Aspekti psikologjik është I rëndësishëm, ashtu sikurse duhet të tregojmë kurajë dhe personalitet, diçka që duhet ta tregojmë në fushën e lojës. Kemi pasur mjaftueshëm kohë në dispozicion për t’u përgatitur dhe mendoj se […]

Lexo më shumë

Milani pranë firmës me djaloshin e akademisë

Francesco Camarda është shumë pranë firmosjes së kontratës së tij të parë profesioniste me Milanin. Sapo ka mbushur 16 vjeç, sulmuesi do të nënshkruajë një marrëveshje 3 vjeçare më 19 herë kampionët e Italisë, duke shuar kështu çdo dyshim të ngritur rreth të ardhmes së tij. Sikurse shkruajnë mediat italiane, e zeza mbi të bardhë […]

Lexo më shumë