Milani nuk fshihet, klubi kuqezi kërkon lojtarin e Lazios

Milani nuk fshihet, por është bërë skuadra e radhës që interesohet për lojtarin e Lazios, Felipe Anderson. Lojtari I Lazios është në vitin e fundit të kontratës me ekipin e kaltër kryeqytetas, kështu që disa klube me peshë të Italisë janë bashkuar në garë për të siguruar shërbimet e tij me parametra zero. Si fillim, […]

Lexo më shumë

Igor Tudor emërohet zyrtarisht trajner i Lazios

Igor Tudor emërohet zyrtarisht trajner I Lazios. Kroati, I rikthyer në Itali, ka firmosur një kontratë deri në vitin 2025 me klubin kryeqytetas, me mundësi rinovimi edhe për një tjetër edicion. Duke qenë se jemi në fazën finale të sezonit, Tudor nuk ka kohë për të humbur, por do të nisë menjëherë nga puna. Sikurse […]

Lexo më shumë

SHERR I LOJTAREVE TE FENERBAHCES ME TIFOZET E TRABZONIT

Pamjet që shohim dëshmojnë incidentet që ndodhën ndërmjet Trabzonsporit dhe Fenerbahçes, të dielën në mbrëmhje. Trabzonspori u mposht 3:2 në shtëpi nga Fenerbahçe, ndërsa pas përfundimit të ndeshjes futbollistët e ekipit mik u sulmuan në fushë nga tifozët vendas. Në fund të ndeshjes, tifozë të shumtë të Trabzonsporit janë futur në fushë për të sulmuar […]

Lexo më shumë

Caktohen 4 çiftet çerekfinaliste të UEFA Champions League

Faza me eliminim e UEFA Champions League, është gati të dhurojë sërish spektakël, këtë herë në fazën çerekfinale. Të Enjten e 15 Marsit, në Nion të Zvicrës, të 8-ta skuadrat e kualifikuara kanë mësuar kundërshtarin e tyre. E në fakt, shorti ka prodhuar përballje familjare, të cilat kanë shkruar disa nga faqet më domethënëse të […]

Lexo më shumë