“Po shoh përpara në ndeshjen time të parë në Champions League.”; Andrea Pirlo, trajneri i Juventusit

Sport

“Jam I qetë. Po shoh përpara në ndeshjen time të parë në Champions League. Në këtë kompeticion është mjaft e nevojshme ta nisësh me fitore dhe e dimë më së miri se ç’duhet të bëjmë në fushë. Lucescu ishte trajneri im I parë. Më ka marrë në skuadrën e parë kur isha ende 15 vjeç. Kam shumë kujtime të bukura me të. Do jem gjithmonë falenderues ndaj tij. Do jetë një sfidë interesante mes nesh. Jemi një ekip I ndërtuar për të fituar kampionatin. Juventusi gjithmonë luan për të fituar gjithçka. Do përpiqemi ta bëjmë një gjë të tillë. Nëse jemi më mirë se kundërshtarët tanë, atëherë mund t’ia dalim”.