Video

Patëllxhane me domate dhe djathë të bardhë

30-06-2018

3 patëllxhane 4 domate 2 hudhra 100 gr djathëTrumzëKripë Piper Vaj ulliri Presim patëllxhanet së gjati, I kriposim dhe I lëmë 10 minuta. Hedhim në grirësen elektrike domatet...

Video

Akullore me biskota dhe luleshtrydhe

21-04-2018

Përbërësit400 ml pana ëmbëlsirë100 ml qumësht i kondesuar150 gr biskota250 gr luleshtrydhe Në një enë hedhim panën për ëmbëlsirë. Shtojmë qumështin dhe më pas i rrahim. Presim luleshtrydhet, therrmojmë biskotat në...