Kek me limon

Video

kekmelimon
3 vezë
12 lugë sheqer
1 limon (lëkura dhe lëngu)
12 lugë ujë
12 lugë vaj
12 lugë miell
1 bustinë fryrës me vanilje

Rrahim vezët me sheqerin, shtojmë lëkurën dhe lëngun e limonit, hedhim ujij, vajin dhe e pëziejmë. Shtojmë miellin dhe fryrësin. E pjekim për 40 min në 180.