Baba me kohë të plotë - Fernanda Urdapilleta

Fernanda Urdapilleta ka lindur në 17 shkurt 1998 në Meksikë. Ajo është aktore, modele dhe këngëtare. Fernanda e nisi karrierën e saj në serialin “Plaza Sesamo” në vitin 2006. Disa nga telenovelat ku ka interpretuar janë La rosa de Guadalupe, Ni contigo ni sin ti, Como dice el dicho etj. Projekti i saj i fundit është në serialin “Baba me kohë të plotë” ku interpreton si Liliana Turrubiates.


Të gjithë personazhet e "Baba me kohë të plotë"

Maite Perroni Beorlegui (lindur 9 mars 1983) është një aktore, ...më shumë

Ka lindur më 6 korrik 1975 në Buenos Aires të ...më shumë

Fernanda Urdapilleta ka lindur në 17 shkurt 1998 në Meksikë. ...më shumë