Baba me kohë të plotë - Maite Perroni

Maite Perroni Beorlegui (lindur 9 mars 1983) është një aktore, këngëtare dhe kompozitore meksikane, e cila u bë e njohur me rolin e Lupitës në Rebelde, si dhe në seriale të tjera si Cuidado con el Ángel, Mi Pecado etj. Ndër serialet më të suksesshme të saj përmendim “Triumfi i dashurisë” ku ka interpretuar përkrah William Levy. Në vitin 2009, Perroni mori titullin “Mbretëresha e serialeve”. Gjithashtu, ajo është fituese e disa çmimeve si “Aktorja më e mirë”. Prej vitesh është e nominuar në “50 aktoret më të bukura”. Projekti i saj i fundit është “Baba me kohë të plotë” ku interpreton si Renée Sánchez Moreno.


Të gjithë personazhet e "Baba me kohë të plotë"

Maite Perroni Beorlegui (lindur 9 mars 1983) është një aktore, ...më shumë

Ka lindur më 6 korrik 1975 në Buenos Aires të ...më shumë

Fernanda Urdapilleta ka lindur në 17 shkurt 1998 në Meksikë. ...më shumë