Dashuri bardhezi - Birce Akalay

E lindur më 19 qershor 1984 në Stamboll, Brice filloi që në moshë të vogël baletin, por kur mbushi 16 vjeç ajo pësoi një dëmtim dhe nuk e ndoqi më këtë pasion të saj të hershëm. Birce Akalay më 2004 mori pjesë në kompeticionin e bukurisë “Miss Turqia”, ku u pozicionua në vendin e tretë. Më pas  mori pjesë në “Miss Evropa” duke përfaqësuar vendin e saj në vitin 2004. Në vitin 2007, ajo bëri debutimin e saj televiziv me një rol dytësor në serialin televiziv “Asi”. Birce pati rolin e saj të parë kinematografik në të njëjtin vit në filmin “Son Ders: Aşk ve Üniversite”. Ndërsa rolin e saj të parë në një serial televiziv e pati në “Kader” duke luajtur personazhin e Lamia, dhe më pas interpretoi në serialin “Senin Uğruna”.

Do ta ndiqni në serialin “Dashuri Bardhezi” nga e hëna në të premte, ora 16:10


Të gjithë personazhet e "Dashuri bardhezi"

I lindur më 14 shkurt 1982, İbrahim Çelikkol është një ...më shumë

E lindur më 19 qershor 1984 në Stamboll, Brice filloi ...më shumë

Muhammet Uzuner ka lindur më 30 qershor 1965. Ai është ...më shumë