Dashuri dhe gënjeshtra - Yagmur Tanrisevsin

Yagmur ka lindur me datë 24 gusht 1990 në Mersin të Turqisë. Ajo u diplomua nga Universiteti I Marmara dhe më pas filloi trajnimet për aktrim në Studiot Craft Acting. Karriera e saj profesionale nisi në vitin 2012 me serialin “Adini Feriha Koydum”. Seriale dhe filma në të cilat ka marrë pjesë janë “Pis Yedili”, “Kacak”, “Bana Baba Dedi”, “Katran”, Yok Artik 2” etj.

Ju do ta ndiqni në serialin “Dashuri dhe gënjeshtra” nga e hëna në të premte ora 19:30 në Kanal D!


Të gjithë personazhet e "Dashuri dhe gënjeshtra"

Kerem Cem Dürük I njohur profesonalisht si Keremcem ka lindur ...më shumë

Yagmur ka lindur me datë 24 gusht 1990 në Mersin ...më shumë

Koray Erkök ka lindur në 4 janar 1986 në Stamboll, ...më shumë