Dashuri e plagosur - Onur Saylak 

Onur Saylak  është një actor dhe regjizor shumë I famshëm turk. Ka lindur në 12 Maj 1977 në Ankara të Turqisë. Ka qenë i martuar për 6 vite me aktoren Tuba Buyukustun dhe nga kjo martesë ka me të dy vajza binjake. Për sa I përket karrierës numëron rreth 26 filma e seriale ku ndër ta, ka drejtuar dy në regjizurë: “Daha”, “Sahsiye” dhe ka luajtur në disa të tjerë ku përmendim: “Yabanci Damat”, “Asi”, “Vatanim Sensin”, “Kod Adi”, “Hayat Agaci” etj.


Të gjithë personazhet e "Dashuri e plagosur"

Halit Ergenç është aktori i mirënjohur turk I cili ka ...më shumë

Bergüzar Korel është  bashkëshortja e Halit Ergenc me të cilin ...më shumë

Onur Saylak  është një actor dhe regjizor shumë I famshëm ...më shumë