Dashuria e jetës sime - Hande Doğandemir

Hande Doğandemir ka lindur më 22 Nëntor të vitit 1985 në Ankara të Turqisë. Ka mbaruar studimet për sociologji në Universitetin e Ankarasë.  Përvec studimeve, ajo vendosi të bëhej pjesë e ekranit nëpërmjet moderimit dhe aktrimit. Në ekran ka qenë prezente duke filluar nga viti 2010 në rolin e saj të parë në serialin “Kahramanlar”, më pas në seriale të tjerë si: “Leyla ile Mecnun”, “Gunesi Beklerken”, “Muhtesem Yuzyil”, “Yuzlesme” etj


Të gjithë personazhet e "Dashuria e jetës sime"

Serkan Çayoğlu u lind më 31 maj 1987 në Gjermani ...më shumë

Hande Doğandemir ka lindur më 22 Nëntor të vitit 1985 ...më shumë

Berk Hakman ka lindur më 14 gusht 1981 në Ankara, ...më shumë