Dy fytyrat e Almës - Eduardo Capetillo

Eduardo Capetillo është një aktor dhe këngëtar meksikan I lindur në Meksikë në 3 prill 1970. Që në moshë të re ka ndjekur shumë kurse aktrimi nga kompani me emër në prodhimin e filmave dhe telenovelave në Meksikë. Dalja e tij e parë në televizion ka qënë në vitin 1983 në telenovelën “Martín Garatuza”. Pas saj ka marrë role të ndryshme shpesh protagoniste në telenovela meksikane si “Marimar”, “Camila” “Pecadora”, “Soy tu dueña” etj.

Do ta ndiqni nga e hëna në të premte, ora 17:00 në Tring Novelas!


Të gjithë personazhet e "Dy fytyrat e Almës"

Gabriela Spanic ka lindur në 10 dhjetor të vitit 1973 ...më shumë

Eduardo Capetillo është një aktor dhe këngëtar meksikan I lindur ...më shumë

Michelle Vieth është një aktore dhe modele amerikane e lindur ...më shumë