Dy fytyrat e Almës - Michelle Vieth

Michelle Vieth është një aktore dhe modele amerikane e lindur në 19 nëntor 1978 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Që në moshë të vogël ka jetuar mes Meksikës dhe SHBA-së deri kur në moshën 15 vjecare mori një ofertë për një rol në telenovelën “El Premio Mayor”. Ka luajtur role kryesore në shumë telenovela përfshirë “Mi Pequeña Travies”, “Soñadoras”, ”Mujeres Enganadas” dhe “Amigas y Rivales”.

Do ta ndiqni nga e hëna në të premte, ora 17:00 në Tring Novelas!


Të gjithë personazhet e "Dy fytyrat e Almës"

Gabriela Spanic ka lindur në 10 dhjetor të vitit 1973 ...më shumë

Eduardo Capetillo është një aktor dhe këngëtar meksikan I lindur ...më shumë

Michelle Vieth është një aktore dhe modele amerikane e lindur ...më shumë