Jetë e re - Tayanç Ayaydin

Tayanç Ayaydin është një aktor turk i vlerësuar me shumë çmime. Ai ka lindur më 7 gusht 1979 në Stamboll. U diplomua në Konservatorin Shtetëror të Universitetit Mimar Sinan në 2001.

Ai fillimisht u bë i njohur me rolin e tij në serialin televiziv Aliye si Doktor Kahraman. Për rolin e tij në filmin e Ben Hopkins të vitit 2008, Pazar-Bir Ticaret Masalı, ai fitoi çmimin e aktorit më të mirë në Festivalin e Filmit në Locarno. Në vitin 2009, ai mori një rol në filmin Sakarya Fırat, në të cilin portretizoi rolin e një zyrtari të quajtur Osman Kanat. Në vitin 2016, ai u shfaq në një rol në serialin dramatik të Kanal D, Hayat Şarkısı, duke luajtur personazhin e Hüseyin Cevher. Një vit më pas ai iu bashkua kastit të dramës Kırgın Çiçekler.

Ju do ta ndiqni në serialin “Menekshe dhe Halili” nga e hëna në të premte, ora 19:30 në Kanal D Drama!


Të gjithë personazhet e "Jetë e re"

Lindur ne Gjermani me 3 maj 1987, aktori i krahasur ...më shumë

Ka lindur më 14 prill 1991. Ka konkuruar në shumë ...më shumë

Lindur më  23 Shkurt 1988 në Senegal, ajo e kreu ...më shumë

Tayanç Ayaydin është një aktor turk i vlerësuar me shumë ...më shumë