Lidhja e gjakut - Hande Soral

Hande Soral ka lindur në 2 Shkurt 1987 në Turqi. Ajo është nga Bursa ku ka përfunduar studimet fillore dhe të mesme. Hande është diplomuar në degën e Psikologjisë në Universitetin Bilgi në Stamboll.

Karriera e saj si aktore ka fillur në vitin 2008 kur ka marrë pjesë në një serial komedi. Pas rolit të saj të parë ajo ka marrë shumë oferta nga producentët e serialeve më në zë në Turqi. Një nga rolet e saj më të veçanta është ai në serialin Dirilis: Ertugrul. Role të tjera mund të përmendim ato në serialet “Evlat kokusu”, “Çalikusu”, “Alev alev”, etj. 

Ju do e ndiqni në serialin “Lidhja e gjakut” nga e hëna në të premte, ora 18:45 në Kanal D Drama!


Të gjithë personazhet e "Lidhja e gjakut"

Hande Soral ka lindur në 2 Shkurt 1987 në Turqi. ...më shumë

Sedef Avci ka lindur në Stamboll në vitin 1982. Ajo ...më shumë

Baris Kilic ka lindur më 21 Shkurt 1978 në Malatia ...më shumë

Alihan Türkdemir ka lindur në Stamboll në 29 Qershor 2009. ...më shumë