Lidhja e gjakut - Sedef Avci

Sedef Avci ka lindur në Stamboll në vitin 1982. Ajo është diplomuar në degën e Ekonomisë pranë Universitetit Kocaeli. Në vitin 1997 Sedef ka fituar çmimin e parë në Elite Model Look dhe pas këtij suksesi u iu bashkua Agjencisë Gaye Sökmen. Si aktore është e njohur për shumë role në seriale si “Böyle Mi Olacakti”, “Yanik Koza”, “Menekse ile Halil”, “Yaprak Dökümü”, “Ezel”, “Umut Yolculari”, “Mazi Kalbimde Yaradir”, etj. Përveç serialeve Sedef ka shkëlqyer edhe në shumë projekte kinematografike si “Hayattan Korkma”, “Romantik Komedi Ask Tadinda”, “Romantik Komedi Bekarliga Veda” dhe “Ask Olsun”. 

Ju do e ndiqni në serialin “Lidhja e gjakut” nga e hëna në të premte, ora 18:45 në Kanal D Drama!


Të gjithë personazhet e "Lidhja e gjakut"

Hande Soral ka lindur në 2 Shkurt 1987 në Turqi. ...më shumë

Sedef Avci ka lindur në Stamboll në vitin 1982. Ajo ...më shumë

Baris Kilic ka lindur më 21 Shkurt 1978 në Malatia ...më shumë

Alihan Türkdemir ka lindur në Stamboll në 29 Qershor 2009. ...më shumë