Lufta e trendafilave - Damla Sonmez

Damla Sonmez është një aktore turke që ka lindur më 3 maj të vitit 1987 në Stamboll të Turqisë. Studimet e larta i ka përfunduar në Universitetin e Sorbonës në Paris. Ka interpretuar në një sërë rolesh në seriale si Bir Ask Hikayesi, Kapıları Açmak, Camdan Pabuçlar, Masum Değiliz etj… Por edhe në filma si Sibel apo Ajla, vajza e luftës. Përveç aktrimit, me botën e artit e lidh edhe fakti që ka studiuar dy vjet për violinë dhe një vit për piano.

Ju do ta ndiqni në serialin “Lufta e trëndafilave” në rolin e Gylru Çelik, nga e hëna në të premte ora 18:45 në Kanal D Drama.


Të gjithë personazhet e "Lufta e trendafilave"

Damla Sonmez është një aktore turke që ka lindur më ...më shumë

Canan Ergüder  ka lindur më 15 Korrik të 1877 në ...më shumë

Baris Kilic ka lindur më 21 Shkurt 1978 në Malatia ...më shumë