Menekshe dhe Halili - Sedef Avci

Sedef Avci ka lindur në Stamboll në vitin 1982. Ajo është diplomuar në degën e Ekonomisë pranë Universitetit Kocaeli. Në vitin 1997 Sedef ka fituar çmimin e parë në Elite Model Look dhe pas këtij suksesi u iu bashkua Agjencisë Gaye Sökmen. Si aktore është e njohur për shumë role në seriale si “Böyle Mi Olacakti”, “Yanik Koza”, “Menekse ile Halil”, “Yaprak Dökümü”, “Ezel”, “Umut Yolculari”, “Mazi Kalbimde Yaradir”, etj. Përveç serialeve Sedef ka shkëlqyer edhe në shumë projekte kinematografike si “Hayattan Korkma”, “Romantik Komedi Ask Tadinda”, “Romantik Komedi Bekarliga Veda” dhe “Ask Olsun”.

Ju do ta ndiqni në serialin “Menekshe dhe Halili” nga e hëna në të premte, ora 19:30 në Kanal D Drama!


Të gjithë personazhet e "Menekshe dhe Halili"

Kıvanç Tatlıtuğ ka lindur në Adana në Turqi në 27 ...më shumë

Sedef Avci ka lindur në Stamboll në vitin 1982. Ajo ...më shumë

Murat Daltaban ka lindur më 1966. Ai është një aktor ...më shumë

Mehmet Çevik ka lindur në 1 dhjetor 1961, në Elbistan, ...më shumë