Pafajësia - Deniz Çakır

Deniz Çakır ka lindur në 31 dhjetor të vitit 1981 në qytetin e Ankarasë në Turqi. Ajo ka përfunduar studimet për teatër në “Universitetin Shtetëror të Ankarasë”. Më pas nga Ankaraja u transferua në Stamboll ku bëri daljen e saj të parë në serialin ‘Kadın İsterse’ në vitin 2004. Gjithashtu është e njohur edhe për rolet në serialet “Gjethet e vjeshtës”, “Sulejmani I madhërishë, “Familja e Madhe” dhe vjen në Tring me rolin e Baharit në serialin “Pafajësia” të cilin do ta ndiqni nga e hëna në të premte në oren 20:10 në kanalin Jolly HD. 


Të gjithë personazhet e "Pafajësia"

Deniz Çakır ka lindur në 31 dhjetor të vitit 1981 ...më shumë

Hülya Avsar është një aktore, këngëtare, sipërmarrëse, stiliste, editore dhe ...më shumë

İlayda Alişan ka lindur në Stamboll në 26 shkurt të ...më shumë

Serkay Tutuncu është aktori i cili ka lindur në 7 ...më shumë