Pafajësia - Hülya Avsar

Hülya Avsar është një aktore, këngëtare, sipërmarrëse, stiliste, editore dhe lojtare profesioniste tenisi me origjinë kurdo-tukre. Ka lindur në datën 8 tetor të vitit 1963 në Edremit, Balikesir, Turqi. U diplomua në Liceun e Ankarasë dhe filloi karrierën si notare profesioniste në DSI. Në vitin 1982 së bashku me familjen u transferuan në Stamboll. Pas një viti, filloi karierën si aktore në filmin “Haram”. Më vonë ka qenë pjesë e mbi 70 filmave dhe ka fituar ҫmimin “Aktorja më e mirë” në Festivalin e 18-të të Filmit më të Mirë Internacional.  Ajo është e njohur për rolet e saj në serialet “Zumrut”, “Kadın Severse” etj… 

Ju do e shihni në rolin e Hale në serialin “Pafajësia” nga e hëna në të premte në oren 20:10 në kanalin Jolly HD.


Të gjithë personazhet e "Pafajësia"

Deniz Çakır ka lindur në 31 dhjetor të vitit 1981 ...më shumë

Hülya Avsar është një aktore, këngëtare, sipërmarrëse, stiliste, editore dhe ...më shumë

İlayda Alişan ka lindur në Stamboll në 26 shkurt të ...më shumë

Serkay Tutuncu është aktori i cili ka lindur në 7 ...më shumë