Pafajësia - İlayda Alişan

İlayda Alişan ka lindur në Stamboll në 26 shkurt të vitit 1996. Ajo ka përfunduar studimet në Shkollën e Lartë “Behçet Kemal Çağlar”. Interesi për aktrimin i ka lindur që në moshë të vogël ku ka bërë edhe daljen e parë televizive me një rol në serialin ‘Bir Çocuk Sevdim’ në moshën 15 vjeҫare. Më pas ajo ka vazhduar karrierën në serialet “Ëndërr”, “Krahët e dashurisë” … 

İlayda Alişan vjen në Tring me rolin e Ela në serialin “Pafajësia” të cilin e ndiqni nga e hëna në të premte në oren 20:10 në kanalin Jolly HD. 


Të gjithë personazhet e "Pafajësia"

Deniz Çakır ka lindur në 31 dhjetor të vitit 1981 ...më shumë

Hülya Avsar është një aktore, këngëtare, sipërmarrëse, stiliste, editore dhe ...më shumë

İlayda Alişan ka lindur në Stamboll në 26 shkurt të ...më shumë

Serkay Tutuncu është aktori i cili ka lindur në 7 ...më shumë