Perandoria e gënjeshtrave - Susana Gonzales

Susana Gonzales ka lindur në 2 tetor 1973 në Calera de Victor Rosales në Meksikë. Ajo ka dashur të bëhej një aktore që kur ishte e vogël dhe i’u dha mundësia të studionte për aktrim pasi fitoi një konkurs bukurie në vendlindjen e saj. Kur ishte 18 vjec, Susana fitoi një bursë për akademinë e aktrimit të Televisa. Në 2006 ajo mori pjesë në Bailando por la Boda de Mis Sueños, një emision kërcimi në të cilin nuk doli fituese por u pëlqye shumë nga publiku për shkak të sjelljes së saj të ëmbël dhe dëshirës për të patur sukses. Ka marre pjesë në seriale si: “Mi marido tiene familia”, “El vuelo de la victoria”, “La candidata”, “Perandoria e gënjeshtrave” etj.


Të gjithë personazhet e "Perandoria e gënjeshtrave"

Leticia Calderón ka lindur në 15 Korrik 1968 në Guayamas, ...më shumë

Susana Gonzales ka lindur në 2 tetor 1973 në Calera ...më shumë

Aktori meksikan Andres Palacios ka lindur më 13 Maj të ...më shumë

Angelique Boyer ka lindur më 4 korrik 1988 dhe është ...më shumë