Persona - Cansu Dere

Cansu Dere, e lindur më 14 tetor 1980 në Ankara, është një aktore dhe modele turke. Pas diplomimit në Departamentin e Arkeologjisë në Universitetin e Stambollit, ajo filloi debutimin e saj në TV dhe filma në fillim të vitit 2004. Në periudhën 2006-2008 ajo kishte një rol udhëheqës si ‘Sila’ në serinë Sila me Mehmet Akif Alakurt. Më pas ajo luajti si ‘Defne’ me Kenan Imirzalioglu, në filmin ” Son Osmanli Yandim Ali “. Në vitin 2009, ajo aktroi në ‘komedia e zezë’ Aci Ask. Në vitin 2011, ajo luajti protagonisten kryesore ‘Eysan’ në serinë televizive Ezel.


Të gjithë personazhet e "Persona"

Necip Memili ka lindur më 27 maj 1980, Adana. Është ...më shumë

Metin Akdulger është aktor turk. Ai lindi më 10 prill ...më shumë

Cansu Dere, e lindur më 14 tetor 1980 në Ankara, ...më shumë

Haluk Bilginer është një aktor turk. Bilginer ka lindur në ...më shumë