Rubi - Camila Sodi

Camila González Sodi ka lindur në 14 maj 1986. Ajo është një këngëtare, aktore dhe modele meksikane. Vjen nga familje artistësh, është mbesa e këngëtares dhe aktores të njohur Thalía. E ka filluar karrierën si modele dhe prezantuese në një emision muzikor në Meksikë. Pas eksperiencës së saj të parë në televizion ajo ka performuar në telenovelën “Inocente de Ti” në vitet 2004–2005.Është e njohur për rolet e saj në serialet “A que no me dejas”, “Wild District”, “Falsa identidad” etj. 

Ju do ta ndiqni në serialin “Rubi” nga e hëna në të premte, ora 19:15 në 3Plus!


Të gjithë personazhet e "Rubi"

Camila González Sodi ka lindur në 14 maj 1986. Ajo ...më shumë

Édgar José Ron Vásquez ka lindur në 8 gusht 1981 ...më shumë

Kimberli de los Ramo ka lindur në 15 prill të ...më shumë